Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

MIMAS LAB SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 01.11.2026 (ANAF)

MIMAS LAB SRL (CUI 33853985) este înmatriculată din 2014 cu număr ORC J2014003363129 și are sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală: Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie (cod CAEN 1072). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 26.295 RON și o pierdere netă de 4.452 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 32,3% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
33853985
Nr. ORC
J2014003363129
EUID
ROONRC.J2014003363129
Înmatriculată
11 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Baladei 28, Mun. Cluj-Napoca Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
26.295 RON
2025▼ 32,3%
Rezultat net
-4.452 RON
2025
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
1072 Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
Secțiunea C · Diviziunea 10 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
1073 Fabricarea macaroanelor, tăițeilor, cuș-cuș-ului și a altor produse făinoase similar

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (1072 — Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (7) · 4 diviziuni
  • 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
  • 1082 Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase
Diviziunea 10 · Industria alimentară (3)
  • 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
  • 1082 Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase
  • 1089 Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Diviziunea 56 · Restaurante și alte activități de servicii de alimentație (2)
  • 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
  • 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a.

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 1032 Fabricarea sucurilor de fructe și legume (CAEN Rev.2)
  • 1039 Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a. (CAEN Rev.2)
  • 1052 Fabricarea înghețatei (CAEN Rev.2)
  • 1073 Fabricarea macaroanelor, tăițeilor, cuș-cuș-ului și a altor produse făinoase similare (CAEN Rev.2)
  • 1083 Prelucrarea ceaiului și cafelei (CAEN Rev.2)
  • 1085 Fabricarea de mâncăruri preparate (CAEN Rev.2)
  • 1086 Fabricarea preparatelor alimentare omogenizate și alimentelor dietetice (CAEN Rev.2)
  • 1091 Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă (CAEN Rev.2)
  • 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.2)
  • 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse (CAEN Rev.2)
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet (CAEN Rev.2)
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor (CAEN Rev.2)
  • 5629 Alte servicii de alimentație n.c.a. (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 26.295 -4.452 46.794 5 7.548 -39.072 —
2024 38.817 5.135 46.870 5 12.245 -34.620 —
2023 54.698 13.226 15.597 5 142.419 127.245 —
2022 70.750 34.588 914 — 231.933 231.019 —
2021 97.658 68.426 15.972 — 212.403 196.431 —
2020 74.116 53.187 13.634 — 141.640 128.006 —
2019 44.805 19.988 9.903 — 84.722 74.819 —
2018 43.664 9.960 400 — 55.232 54.832 —
2017 52.015 39.988 1.050 5.000 40.922 44.872 —
2016 34.385 -901 2.955 5.000 2.839 4.884 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
619,54% (2024: 382,61%)
Datorii / Total active (total active: 7.553 RON)
Solvabilitate generală
0,16 (2024: 0,26)
Total active / Datorii (total active: 7.553 RON)
Autonomie financiară
-517,3% (2024: -282,61%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 7.553 RON)
Rentabilitate active (ROA)
-58,94% (2024: 41,92%)
Profit net / Total active (total active: 7.553 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-16,93% (2024: 13,23%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre MIMAS LAB SRL

Reprezentanții firmei sunt: MARINCAȘ MARIUS (administrator), CRIȘAN MIHAELA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025