Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

GRAND ELISON SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 20.10.2026 (ANAF)

GRAND ELISON SRL (CUI 36621823) este înmatriculată din 2016 cu număr ORC J40/13352/2016 și are sediul în Sectorul 6, București. Activitatea principală: Cultivarea altor pomi fructiferi, a arbuștilor fructiferi, căpșunilor și a nuciferelor (cod CAEN 0125). În 2023, firma a raportat o cifră de afaceri de 1.547 RON și un profit net de 1.013 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 33,4% față de 2022.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
36621823
Nr. ORC
J40/13352/2016
EUID
ROONRC.J40/13352/2016
Înmatriculată
10 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Apele Vii 1A, Sector 6 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2023).

Cifra de afaceri
1.547 RON
2023▲ 33,4%
Rezultat net
1.013 RON
2023▲ 129,2%
Angajați
—
2023

Activitate

CAEN principal
0125 Cultivarea altor pomi fructiferi, a arbuștilor fructiferi, căpșunilor și a nuciferelor
Secțiunea A · Diviziunea 01 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2023 divergent
1072 Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie

În bilanțul pe 2023, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (0125 — Cultivarea altor pomi fructiferi, a arbuștilor fructiferi, căpșunilor și a nuciferelor). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (13) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 4 diviziuni
  • 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
  • 1072 Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
Diviziunea 10 · Industria alimentară (5)
  • 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
  • 1072 Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
  • 1082 Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase
  • 1085 Fabricarea de mâncăruri preparate
  • 1089 Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (1)
  • 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (6)
  • 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate
  • 4781 Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
  • 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
Diviziunea 56 · Restaurante și alte activități de servicii de alimentație (1)
  • 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -75 5.979 — 6.912 933 —
2024 — -461 5.979 — 6.987 1.008 —
2023 1.547 1.013 5.151 — 7.091 1.940 —
2022 1.160 442 4.949 — 5.876 927 —
2021 21.147 15.153 823 — 65.027 64.204 —
2020 22.512 8.179 1.001 — 50.053 49.052 —
2019 53.816 21.340 4.259 — 45.132 40.873 —
2018 38.784 19.445 840 — 20.373 19.533 —
2017 6.498 -282 8.502 — 8.590 88 —
2016 — -30 100 — 270 170 —

Indicatori financiari

bilanț 2023 (vs 2022)
Grad de îndatorare
72,64% (2022: 84,22%)
Datorii / Total active (total active: 7.091 RON)
Solvabilitate generală
1,38 (2022: 1,19)
Total active / Datorii (total active: 7.091 RON)
Autonomie financiară
27,36% (2022: 15,78%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 7.091 RON)
Rentabilitate active (ROA)
14,29% (2022: 7,52%)
Profit net / Total active (total active: 7.091 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
52,22%
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
65,48% (2022: 38,1%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2023). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre GRAND ELISON SRL

Reprezentanții firmei sunt: ŞERBAN ADINA (administrator), ŞERBAN SILVIU-CORNEL (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2023
Data Câmp Înainte După Sursă
20.10.2026 Cod CAEN principal 1072 (clasificarea noastră, din bilanț) 0125 ANAF
29.09.2026 Cod CAEN principal — 1072 Verti, din bilanț

„Verti, din bilanț" înseamnă o clasificare făcută de noi din codul declarat în bilanț, nu o schimbare în registre.