Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

MONGEN ASCENDENT SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 29.10.2026 (ANAF)

MONGEN ASCENDENT SRL (CUI 37740776) este înmatriculată din 2017 cu număr ORC J2017009004401 și are sediul în Sectorul 4, București. Activitatea principală: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4100). În 2024, firma a raportat o cifră de afaceri de 97.008 RON, un profit net de 12.258 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 12,3% față de 2023.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
37740776
Nr. ORC
J2017009004401
EUID
ROONRC.J2017009004401
Înmatriculată
9 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Luica 152, Sector 4 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2024).

Cifra de afaceri
97.008 RON
2024▼ 12,3%
Rezultat net
12.258 RON
2024
Angajați
1
2024– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2024 divergent
1072 Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie

În bilanțul pe 2024, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (27) · 5 diviziuni
  • 1072 Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
Diviziunea 10 · Industria alimentară (1)
  • 1072 Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (6)
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4291 Construcții hidrotehnice
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (17)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
  • 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
  • 4391 Activități de zidărie
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (1)
  • 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (2)
  • 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
  • 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2017–2024. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2024 97.008 12.258 489.202 11 387.963 -101.228 1
2023 110.586 -6.356 360.426 — 246.940 -113.486 1
2022 294.510 -28.080 127.451 — 20.321 -107.130 1
2021 259.697 -29.715 98.052 — 19.002 -79.050 1
2020 230.592 -49.255 84.708 — 35.373 -49.335 1
2019 — -200 200 — 120 -80 —
2018 — 0 0 — 120 120 —
2017 — -80 80 — 200 120 —

Indicatori financiari

bilanț 2024 (vs 2023)
Grad de îndatorare
126,09% (2023: 145,96%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
0,79 (2023: 0,69)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
-26,09% (2023: -45,96%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
3,16% (2023: -2,57%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
12,64% (2023: -5,75%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2024). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre MONGEN ASCENDENT SRL

Reprezentantul firmei este: DRĂGAN CONSTANTIN-VICTOR (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2024
Data Câmp Înainte După Sursă
04.09.2026 Plătitoare de TVA Da Nu ANAF