Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

CESAFACI NCSF S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 30.10.2026 (ANAF)

CESAFACI NCSF S.R.L. (CUI 39761198) este înmatriculată din 2018 cu număr ORC J8/1876/2018 și are sediul în județul Brașov. Activitatea principală: Restaurante (cod CAEN 5610, nomenclatorul CAEN Rev.2). În 2024, firma a raportat o cifră de afaceri de 110.740 RON, un profit net de 26.857 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri e de 3,7 ori mai mare decât în 2023.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
39761198
Nr. ORC
J8/1876/2018
EUID
ROONRC.J8/1876/2018
Înmatriculată
8 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Nicolae Bălcescu 12, Mun. Braşov Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2024).

Cifra de afaceri
110.740 RON
2024▲ 274,1%
Rezultat net
26.857 RON
2024▲ 12,3%
Angajați
1
2024– 0,0%

Activitate

CAEN principal
5610 Restaurante
Secțiunea I · Diviziunea 56 · CAEN v2
CAEN preponderent · bilanț 2024 divergent
5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor

În bilanțul pe 2024, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (5610 — Restaurante). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (33) · CAEN Rev.2 · 16 diviziuni
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (1)
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (7)
  • 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4781 Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
  • 4782 Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
  • 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (1)
  • 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
Diviziunea 55 · Hoteluri și alte facilități de cazare (1)
  • 5530 Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
Diviziunea 56 · Restaurante și alte activități de servicii de alimentație (2)
  • 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
  • 5629 Alte servicii de alimentație n.c.a.
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (4)
  • 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 6831 Agenții imobiliare
  • 6832 Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
Diviziunea 73 · Publicitate și activități de studiere a pieței (1)
  • 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (2)
  • 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv
  • 7729 Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.
Diviziunea 79 · Activități ale agențiilor turistice și a tur-operatorilor; alte servicii de rezervare și asistență turistică (2)
  • 7911 Activități ale agențiilor turistice
  • 7990 Alte servicii de rezervare și asistență turistică
Diviziunea 81 · Activități de peisagistică și servicii pentru clădiri (5)
  • 8110 Activități de servicii suport combinate
  • 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
  • 8122 Activități specializate de curățenie
  • 8129 Alte activități de curățenie
  • 8130 Activități de întreținere peisagistică
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (1)
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Diviziunea 85 · Învățământ (1)
  • 8551 Învățământ în domeniul sportiv și recreațional
Diviziunea 90 · Activități de creație și interpretare artistică (1)
  • 9002 Activități suport pentru interpretare artistică (spectacole)
Diviziunea 93 · Activități spotive, recreative și distractive (2)
  • 9321 Bâlciuri și parcuri de distracții
  • 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Diviziunea 96 · Alte activități de servicii (1)
  • 9609 Alte activități de servicii n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2018–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -500 22.351 144 26.794 4.587 —
2024 110.740 26.857 21.851 144 26.793 5.086 1
2023 29.600 23.913 60.254 144 38.340 -21.770 1
2022 — -150 54.236 144 8.409 -45.683 —
2021 — 0 46.286 144 609 -45.533 1
2020 — 0 46.366 144 689 -45.533 —
2019 16.233 -25.187 46.366 144 689 -45.533 1
2018 209.539 -20.546 68.238 144 47.748 -20.346 10

Indicatori financiari

bilanț 2024 (vs 2023)
Grad de îndatorare
81,12% (2023: 156,57%)
Datorii / Total active (total active: 26.937 RON)
Solvabilitate generală
1,23 (2023: 0,64)
Total active / Datorii (total active: 26.937 RON)
Autonomie financiară
18,88% (2023: -56,57%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 26.937 RON)
Rentabilitate active (ROA)
99,7% (2023: 62,14%)
Profit net / Total active (total active: 26.937 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
528,06%
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
24,25% (2023: 80,79%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2024). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre CESAFACI NCSF S.R.L.

Reprezentanții firmei sunt: CREANGĂ CORINA (administrator), LUPU VLAD MIHAI (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2024