Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

TAGAL SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 11.10.2026 (ANAF)

TAGAL SRL (CUI 5999552) este înmatriculată din 1994 cu număr ORC J1994001775221 și are sediul în județul Iași. Activitatea principală: Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie (cod CAEN 1071). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 108.000 RON și un profit net de 65.589 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 13,9% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
5999552
Nr. ORC
J1994001775221
EUID
ROONRC.J1994001775221
Înmatriculată
32 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Sf. Lazăr 2, Mun. Iaşi Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
108.000 RON
2025▲ 13,9%
Rezultat net
65.589 RON
2025▲ 40,9%
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
Secțiunea C · Diviziunea 10 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (1) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (1)
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 5541 Cafenele și baruri fără spectacol (CAEN 1998)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 108.000 65.589 10.062 525.221 152.891 668.050 —
2024 94.816 46.537 3.729 533.276 119.451 648.998 —
2023 72.000 33.910 2.065 539.720 98.716 636.371 0
2022 72.000 46.234 710 546.164 57.007 602.461 —
2021 62.000 35.704 50.831 546.164 60.894 556.227 1
2020 57.200 20.119 82.331 545.879 56.875 520.423 1
2019 91.200 44.234 102.063 545.599 56.868 500.404 1
2018 91.200 48.011 146.028 545.321 56.877 456.170 —
2017 91.200 43.592 194.948 541.481 57.786 404.319 —
2016 91.200 48.244 238.807 541.481 58.053 360.727 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
1,48% (2024: 0,57%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
67,39 (2024: 175,04)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
98,52% (2024: 99,43%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
9,67% (2024: 7,13%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
9,82% (2024: 7,17%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
60,73% (2024: 49,08%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre TAGAL SRL

Reprezentantul firmei este: BALTAG EUGENIA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025