Firme din Bacau
Bacău
Bacau are 12.663 de firme active, dintre care 4.883 au depus bilanț pentru 2019 — 40,3% din firmele județului Bacău. Locul 1 din 93 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 93,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 52,3. Cifra de afaceri cumulată, 17,3 mld RON, e 63,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 38,9% peste media județului. Față de 2018, cifra de afaceri a crescut cu 18,9%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 6,3%), activități de coafură și frizerie (CAEN 9621, 3,1%) și lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,1%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| SIMRAD BYLOR S.R.L. SRL | 43252885 | 4933 | 118.946 (2025) |
| MOICOM SRL SRL | 986810 | 6920 | 118.856 (2025) |
| GOLD ALICE CONSTRUCT S.R.L. SRL | 51496155 | 4100 | 118.791 (2025) |
| OVICAR PRESTSERV S.R.L. SRL | 44473345 | 7022 | 118.531 (2025) |
| NEL PYM COM SRL SRL | 7429930 | 4727 | 118.372 (2025) |
| GEO POINT TEAM S.R.L. SRL | 51253610 | 7112 | 118.200 (2025) |
| RAYMAN SOLUTIONS SRL SRL | 36533721 | 4932 | 118.186 (2025) |
| GELUCOM CARS SRL SRL | 38418028 | 4933 | 118.113 (2025) |
| IMPACT DAB SRL SRL | 31181942 | 4711 | 118.083 (2025) |
| K.S.T. CONSULTING SRL SRL | 16514385 | 7020 | 118.006 (2025) |
| STYCA PIESE S.R.L. SRL | 39681617 | 4531 | 117.986 (2025) |
| TAM 03 AGENT DE ASIGURARE SRL SRL | 35376041 | 6622 | 117.970 (2025) |
| LUKIRI SRL SRL | 33872600 | 6622 | 117.933 (2025) |
| SOFIMATTEO TRANS SRL SRL | 34858751 | 4941 | 117.842 (2025) |
| NICODAR INVEST SRL SRL | 32410165 | 9610 | 117.740 (2025) |
| MARIUSADI TRANS SRL SRL | 38369693 | 5320 | 117.624 (2025) |
| VLAS DOINA STYLE S.R.L. SRL | 36585410 | 9622 | 117.315 (2025) |
| TECH SPOT CONCEPT SRL SRL | 35143950 | 6210 | 117.247 (2025) |
| CONDRUS SRL SRL | 8640692 | 4772 | 117.087 (2025) |
| MARIDO SRL SRL | 16703252 | 4619 | 117.015 (2025) |
| ADI GROUP CONSTRUCT 83 S.R.L. SRL | 40279495 | 4120 | 116.975 (2025) |
| DIA ROM ACCESORII S.R.L. SRL | 39571150 | 4690 | 116.924 (2025) |
| EVAL PROIECT CONSULTING SRL SRL | 16199881 | 7112 | 116.863 (2025) |
| DAO CONSULTING IMPEX S.R.L. SRL | 48198086 | 6220 | 116.837 (2025) |
| MR FILM S.R.L. SRL | 51750317 | 7420 | 116.700 (2025) |
| CURĂŢENIE BACĂU S.R.L. SRL | 47136697 | 8121 | 116.609 (2025) |
| SELLENE FLORA S.R.L. SRL | 43665610 | 3299 | 116.351 (2025) |
| IAN STEF GAV S.R.L. SRL | 49736221 | 4711 | 116.342 (2025) |
| CAROTINO FOREST SRL SRL | 8926881 | 4520 | 116.302 (2025) |
| FERICIRE ÎN PORŢII MICI S.R.L. SRL | 50081605 | 4776 | 116.230 (2025) |
| M.N.G. 19 TRANSPORT S.R.L. SRL | 49131599 | 4933 | 116.014 (2025) |
| GERMANIU S.R.L. SRL | 15437934 | 6820 | 116.000 (2025) |
| BRUTRANS EXPRESS SRL SRL | 34685600 | 4941 | 116.000 (2025) |
| RONIN GRAPHICS S.R.L. SRL | 43986105 | 7311 | 115.913 (2025) |
| BIOQUANT 3D SRL SRL | 17961217 | 8690 | 115.900 (2022) |
| INVODEX S.R.L. SRL | 49857827 | 7311 | 115.808 (2025) |
| ELEMA CONTAB S.R.L. SRL | 35870818 | 6920 | 115.750 (2025) |
| GLAMOUR BUSINESS S.R.L. SRL | 43271208 | 7020 | 115.693 (2025) |
| PHOENIX ASIG S.R.L. SRL | 40096900 | 6622 | 115.574 (2025) |
| ADEVAL EXPERT SRL SRL | 38392580 | 7022 | 115.550 (2025) |
| BRICK LOGISTICS SRL SRL | 24997264 | 4100 | 115.406 (2025) |
| MEN HOUSE BARBER S.R.L. SRL | 42962000 | 9621 | 115.351 (2025) |
| M4D T3C SRL SRL | 37314363 | 6220 | 115.331 (2023) |
| EDIL-CM 2000 S.R.L. SRL | 41796384 | 4711 | 115.277 (2025) |
| ICODOM EDIL SRL SRL | 21861607 | 4120 | 115.270 (2025) |
| MAXI SPEED AGENT DE ASIGURARE SRL SRL | 31233995 | 6622 | 115.242 (2025) |
| GRAPHICS PRODUCTS SERVICES SRL SRL | 33046942 | 7311 | 115.175 (2025) |
| TEDACOM SERV SRL SRL | 22274511 | 7022 | 115.137 (2025) |
| MYT FLEET S.R.L. SRL | 49782694 | 4933 | 115.130 (2025) |
| AGRODELMAR SRL SRL | 17383849 | 4941 | 115.060 (2025) |