Firme din Bacau
Bacău
Bacau are 12.662 de firme active, dintre care 5.269 au depus bilanț pentru 2020 — 40,3% din firmele județului Bacău. Locul 1 din 93 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 93,0 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 52,3. Cifra de afaceri cumulată, 20,2 mld RON, e 65,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 44,5% peste media județului. Față de 2019, cifra de afaceri a crescut cu 16,5%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 6,3%), activități de coafură și frizerie (CAEN 9621, 3,1%) și lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,1%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| EDELWEISS SA SA | 945195 | 4639 | 4.175 (2025) |
| MIALID SRL SRL | 11069082 | 5811 | 4.170 (2025) |
| CREATEDBYCHRIS SRL SRL | 35588125 | 6311 | 4.127 (2025) |
| URIGEAN AGENT DE ASIGURARE SRL SRL | 31360042 | 6622 | 4.079 (2020) |
| ATELIER LYDYA STYLE S.R.L. SRL | 52462304 | 9622 | 4.061 (2025) |
| ANATA PROIECT S.R.L. SRL | 40639209 | 6820 | 4.057 (2025) |
| CAR-IMPEX SRL SRL | 963272 | 4941 | 4.054 (2021) |
| VIVID EVENTS SRL SRL | 32929937 | 4791 | 4.046 (2025) |
| SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ KARMA SC | 18391645 | 4711 | 4.015 (2024) |
| ANDRA GHEORGHIU EYELASHES S.R.L. SRL | 51155077 | 8559 | 4.002 (2025) |
| ARN EVOLUTION S.R.L. SRL | 27758075 | 7022 | 4.000 (2025) |
| FLIOBAL S.R.L. SRL | 52489121 | 9020 | 4.000 (2025) |
| GEOPRIN CONSULTING SRL SRL | 5662173 | 6920 | 4.000 (2025) |
| I & S CREATIV S.R.L. SRL | 49815287 | 6619 | 3.985 (2025) |
| SAP POINT BLANC S.R.L. SRL | 47498280 | 6831 | 3.966 (2024) |
| POLISH FARURI BACAU S.R.L. SRL | 49003468 | 9531 | 3.950 (2025) |
| WTS-EXPERT SRL SRL | 33262822 | 4764 | 3.900 (2022) |
| ETIS MEDICAL CENTER S.R.L. SRL | 39237410 | 8622 | 3.830 (2019) |
| MILLENIUM ONE S.R.L. SRL | 49982056 | 6831 | 3.779 (2025) |
| BYS GLAM STUDIO S.R.L. SRL | 40207804 | 4520 | 3.702 (2023) |
| DITCH S.R.L. SRL | 42345560 | 4312 | 3.650 (2025) |
| ADIM-BASIC S.R.L. SRL | 45659630 | 6619 | 3.645 (2025) |
| THE CAT'S DRAMA S.R.L. SRL | 40384750 | 9003 | 3.553 (2020) |
| BITZI-RIDE S.R.L. SRL | 52051627 | 4933 | 3.552 (2025) |
| ASCENSION MEDIA SRL SRL | 30315361 | 6210 | 3.530 (2025) |
| CREATIV HANDMADE BACĂU S.R.L. SRL | 39048314 | 3299 | 3.505 (2025) |
| GENZIANA SRL SRL | 19173126 | 6831 | 3.500 (2022) |
| CATA & SARA 85 S.R.L. SRL | 45749830 | 4933 | 3.487 (2025) |
| PROTITANIUM RING S.R.L. SRL | 42863279 | 9621 | 3.485 (2025) |
| UI/UX DESIGN FACTORY S.R.L. SRL | 49372805 | 6210 | 3.480 (2024) |
| MARIA HEALING SRL SRL | 37378456 | 8690 | 3.450 (2024) |
| SARVIOTAXI S.R.L. SRL | 50144690 | 4933 | 3.408 (2025) |
| TUCMAR IMPEX S.R.L. SRL | 48433181 | 4712 | 3.372 (2025) |
| WESTING GREEN ENERGY S.R.L. SRL | 43505511 | 2553 | 3.350 (2025) |
| BARBARELA UNISEX S.R.L. SRL | 53077676 | 9621 | 3.321 (2025) |
| EUROFFICE SRL SRL | 12447097 | 4690 | 3.317 (2024) |
| GINARITA SRL SRL | 33679146 | 5610 | 3.314 (2025) |
| LIFTING INVEST SRL SRL | 38203185 | 4711 | 3.267 (2019) |
| PREMIUM PERSONAL CONSULTING S.R.L. SRL | 52432656 | 6619 | 3.257 (2025) |
| FEVE PROD SERV CONS S.R.L. SRL | 48189363 | 5610 | 3.256 (2025) |
| SPECIAL DETECT SRL SRL | 15833920 | 8030 | 3.200 (2024) |
| IMACULAT DE BINE S.R.L. SRL | 50828442 | 8122 | 3.200 (2025) |
| ASTRAL UNIVERS 2016 SRL SRL | 36780349 | 8690 | 3.157 (2019) |
| CHRISTINA SARION PROJECTS S.R.L. SRL | 52795171 | 7413 | 3.116 (2025) |
| MARCOTY SRL SRL | 19650624 | 6831 | 3.098 (2025) |
| ELECTRO CONTROL RAPID S.R.L. SRL | 42010760 | 4321 | 3.087 (2024) |
| LA VIOSA FOOD VIAL S.R.L. SRL | 47295692 | 5610 | 3.086 (2025) |
| PALAIRCON SERVICE SRL SRL | 36386949 | 4650 | 3.075 (2025) |
| ROYAL ESSENCE MARKETING S.R.L. SRL | 52678082 | 7311 | 3.047 (2025) |
| AMF MEDIA GRUP SRL SRL | 32328805 | 4742 | 3.016 (2024) |