Firme din Bacau
Bacău
Bacau are 12.662 de firme active, dintre care 7.310 au depus bilanț pentru 2024 — 40,3% din firmele județului Bacău. Locul 1 din 93 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 93,0 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 52,3. Cifra de afaceri cumulată, 41,8 mld RON, e 69,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 58,9% peste media județului. Față de 2023, cifra de afaceri a crescut cu 8,4%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 6,3%), activități de coafură și frizerie (CAEN 9621, 3,1%) și lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,1%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| TRANSTAXIBACAU S.R.L. SRL | 46450607 | 4933 | 60.799 (2025) |
| LEXMED EXPERT SRL SRL | 32768652 | 7022 | 60.794 (2025) |
| VLANCOMIR SRL SRL | 18391629 | 4771 | 60.616 (2022) |
| WONDER DECOR S.R.L. SRL | 44984455 | 7411 | 60.550 (2025) |
| ZENON CORPORATION SRL SRL | 36076549 | 6210 | 60.521 (2025) |
| 2M & 2L SRL SRL | 22728472 | 4712 | 60.432 (2025) |
| FARTEC-BB SRL SRL | 982509 | 4650 | 60.429 (2025) |
| CARCOM SERV SRL SRL | 5907273 | 6820 | 60.424 (2025) |
| LABOR-CLINIC SRL SRL | 16210408 | 8691 | 60.400 (2025) |
| DCN CONFORT TAXI S.R.L. SRL | 41591451 | 4932 | 60.323 (2025) |
| MIHĂILĂ POPA CARMEN S.R.L. SRL | 46587230 | 8622 | 60.280 (2025) |
| STOLASI IMPEX SRL SRL | 9348034 | 4711 | 60.244 (2024) |
| VLAD & ELISA S.R.L. SRL | 42339410 | 5611 | 60.210 (2025) |
| CONT CONSILIER SRL SRL | 17851400 | 6920 | 60.203 (2025) |
| ALEMUR S.R.L. SRL | 50598815 | 7711 | 60.200 (2025) |
| GASTRINTMED S.R.L. SRL | 48246698 | 8622 | 60.191 (2025) |
| MULTI-THERM 2020 S.R.L. SRL | 42512600 | 7120 | 60.120 (2025) |
| ACC DESIGN S.R.L. SRL | 52321429 | 4100 | 60.075 (2025) |
| ACV BISTRO PRESTIGE S.R.L. SRL | 53003393 | 5630 | 60.053 (2025) |
| MAAL'S F.G. SRL SRL | 16939866 | 4322 | 60.000 (2025) |
| SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ RELU MIHĂIŢĂ SC | 32862462 | 6820 | 60.000 (2022) |
| TINGHEN IMPEX SRL SRL | 5332558 | 6820 | 60.000 (2025) |
| TENIS TRAINER S.R.L. SRL | 45202611 | 8551 | 59.955 (2025) |
| BRIXIA CONSULT S.R.L. SRL | 40607444 | 7430 | 59.938 (2023) |
| SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ PIELCOM DRAIF SC | 27379527 | 6820 | 59.903 (2025) |
| SIMTEC SRL SRL | 990510 | 6831 | 59.826 (2025) |
| INFOFARM SRL SRL | 16260163 | 6220 | 59.825 (2025) |
| IDPAWN S.R.L. SRL | 52396677 | 6492 | 59.820 (2025) |
| LOTUS 9 CONTARENI SRL SRL | 36051951 | 6920 | 59.800 (2025) |
| MOV NIKYROD SRL SRL | 24938217 | 9602 | 59.796 (2025) |
| ANARIA STYLE SRL SRL | 33971565 | 9621 | 59.780 (2025) |
| ROMOB ELIT S.R.L. SRL | 41774041 | 4647 | 59.755 (2025) |
| MATTEO & ANDREEA S.R.L. SRL | 43647982 | 5630 | 59.735 (2024) |
| ROMBAC SOLUTIONS S.R.L. SRL | 42250274 | 6210 | 59.727 (2025) |
| TELEMACO 86 S.R.L. SRL | 48015723 | 7499 | 59.708 (2025) |
| ERELPLAST SRL SRL | 16867786 | 7022 | 59.700 (2025) |
| ESSE.EMIGABRI SRL SRL | 31949634 | 4120 | 59.624 (2025) |
| ENEAS BUSINESS SRL SRL | 35073013 | 4619 | 59.600 (2017) |
| MAYABIS LUMY SRL SRL | 34495044 | 4933 | 59.579 (2025) |
| COMANDOR ART S.R.L. SRL | 46383990 | 9003 | 59.454 (2025) |
| CIPRALINA SRL SRL | 25286669 | 4771 | 59.435 (2025) |
| INOVATIV TEHNIC SRL SRL | 29078385 | 8110 | 59.400 (2022) |
| VOLTRONIX S.R.L. SRL | 47665973 | 4321 | 59.358 (2025) |
| TUC TRANS EXPRESS S.R.L. SRL | 43037763 | 5320 | 59.326 (2024) |
| ANGYGHENAM S.R.L. SRL | 47799037 | 8622 | 59.196 (2025) |
| KEFERE BACĂU S.R.L. SRL | 47498387 | 7311 | 59.173 (2025) |
| SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ MODEL SC | 18410860 | 1413 | 59.000 (2025) |
| BONO INTERMED SRL SRL | 35444090 | 6621 | 58.999 (2025) |
| AGAPI SYSTEMS S.R.L. SRL | 47594686 | 6832 | 58.904 (2025) |
| SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ SOLYTAIR SC | 27379535 | 6820 | 58.904 (2025) |