Firme din Bacau
Bacău
Bacau are 12.662 de firme active, dintre care 7.807 au depus bilanț pentru 2025 — 40,3% din firmele județului Bacău. Locul 1 din 93 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 93,0 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 52,3. Cifra de afaceri cumulată, 45,6 mld RON, e 70,3% din cea a județului; firma medie facturează cu 61,2% peste media județului. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 9,3%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 6,3%), activități de coafură și frizerie (CAEN 9621, 3,1%) și lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,1%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| GISELA SRL SRL | 22476502 | 4311 | 6.108 (2025) |
| DEEC CONCEPT S.R.L. SRL | 49698870 | 4791 | 6.075 (2024) |
| CLAIN MAR DELIVERY S.R.L. SRL | 52637023 | 5320 | 6.065 (2025) |
| LEXIE ART AERA S.R.L. SRL | 52258984 | 6210 | 6.000 (2025) |
| COM PANDORA SRL SRL | 7682940 | 4322 | 6.000 (2025) |
| MIRA LINE SRL SRL | 6835132 | 7020 | 6.000 (2025) |
| RAZVAN & CRIS EDIL S.R.L. SRL | 41678567 | 4120 | 6.000 (2022) |
| MAT EXPERT CONSULTING SRL SRL | 33733970 | 6831 | 5.988 (2025) |
| FRUCTEX BACĂU SRL SRL | 5496828 | 7210 | 5.966 (2024) |
| ARIA CENTER SRL SRL | 35598072 | 8220 | 5.937 (2017) |
| GOLD & EURO CASH SRL SRL | 30908296 | 6619 | 5.924 (2025) |
| I.Q. FOOTBALL HUB S.R.L. SRL | 50598971 | 4791 | 5.920 (2025) |
| CRISEBI 2B MOTORS S.R.L. SRL | 51105567 | 9531 | 5.910 (2025) |
| ALEXLOAD S.R.L. SRL | 50598785 | 4933 | 5.910 (2024) |
| FLORINMED CONSULT S.R.L. SRL | 48280843 | 8622 | 5.900 (2025) |
| FOTOMEDIA NEWS S.R.L. SRL | 39742072 | 7420 | 5.900 (2025) |
| SOB ONE S.R.L. SRL | 50481628 | 4933 | 5.898 (2025) |
| TRIBURI CREATIVE S.R.L. SRL | 46525777 | 1429 | 5.807 (2025) |
| ALEX THERAPY S.R.L. SRL | 46388530 | 8695 | 5.710 (2025) |
| HOPAN VISION S.R.L. SRL | 42070273 | 5630 | 5.706 (2025) |
| VASTRANS IMPEX SRL SRL | 5845995 | 4941 | 5.646 (2025) |
| ITALYCERAMICS S.R.L. SRL | 49925794 | 4673 | 5.632 (2025) |
| SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ BOBIMĂD SC | 23985610 | 2599 | 5.615 (2021) |
| AUDIOCORR SRL SRL | 28037433 | 9329 | 5.600 (2025) |
| FLORIVERA CONSTRUCT SRL SRL | 35301790 | 4941 | 5.600 (2023) |
| IANCU CONSTRUCŢII CASE S.R.L. SRL | 46884061 | 4100 | 5.587 (2025) |
| COSDAN SRL SRL | 22505330 | 4778 | 5.574 (2018) |
| CONTURIS CONCEPT S.R.L. SRL | 45050440 | 4511 | 5.530 (2025) |
| CARPATHIA HUNTER CLUB SRL SRL | 23892472 | 4778 | 5.520 (2025) |
| CRIS FANIA S.R.L. SRL | 35933711 | 6311 | 5.512 (2024) |
| ELLMAR AUTOMOBILE S.R.L. SRL | 39532313 | 4511 | 5.500 (2022) |
| CLAUS TEAM TAXI S.R.L. SRL | 50638545 | 4933 | 5.486 (2025) |
| LEFTER AUTO TRANS S.R.L. SRL | 41449865 | 4933 | 5.435 (2025) |
| DEMI SMART SECURITY S.R.L. SRL | 44571181 | 8020 | 5.400 (2025) |
| IGNACOM SRL SRL | 5907389 | 7112 | 5.400 (2023) |
| IMARIDO COM SRL SRL | 34184684 | 4778 | 5.396 (2025) |
| DANCE VISION DESIGN S.R.L. SRL | 51851044 | 8552 | 5.391 (2025) |
| SHE'S EVENTFUL S.R.L. SRL | 51297055 | 4774 | 5.386 (2025) |
| CONSTAR S.R.L. SRL | 953600 | 4100 | 5.344 (2025) |
| BIBI DIAG AUTO S.R.L. SRL | 42481597 | 7120 | 5.330 (2025) |
| ATTA BOARD S.R.L. SRL | 49741597 | 7210 | 5.300 (2025) |
| PROINSTAL SRL SRL | 6222758 | 4711 | 5.270 (2024) |
| SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ ELECTRO TEHNIC SC | 19151241 | 6820 | 5.243 (2025) |
| FIT&GLAM STUDIO S.R.L. SRL | 50687017 | 8551 | 5.240 (2025) |
| BEE BUSINESS CONSULTING S.R.L. SRL | 48543265 | 6421 | 5.220 (2024) |
| TOP BRANDS INDUSTRY SRL SRL | 36515679 | 4674 | 5.218 (2025) |
| KAMA CONSULTING 2019 S.R.L. SRL | 40656935 | 7020 | 5.200 (2025) |
| ANIMICERT SRL SRL | 8927267 | 6201 | 5.185 (2025) |
| CANARIS COM SRL SRL | 11432195 | 4711 | 5.179 (2025) |
| AMANA CONCEPT S.R.L. SRL | 47639290 | 7490 | 5.162 (2025) |