Firme din Oradea
Bihor
Oradea are 26.841 de firme active, dintre care 11.780 au depus bilanț pentru 2021 — 46,7% din firmele județului Bihor. Locul 1 din 100 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 146,6 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 104,4. Cifra de afaceri cumulată, 26,9 mld RON, e 61,1% din cea a județului; firma medie facturează cu 12,4% peste media județului. Față de 2020, cifra de afaceri a crescut cu 23,1%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,4%), transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941, 4,2%) și activități de coafură și frizerie (CAEN 9621, 3,8%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| SOP EXIT MANAGEMENT S.R.L. SRL | 52310667 | 6831 | 14.125 (2025) |
| TAMATUR TRANS SRL SRL | 14045860 | 4939 | 14.105 (2025) |
| INSTALECO S.R.L. SRL | 52195037 | 4323 | 14.100 (2025) |
| LONIA CONSULT SRL SRL | 24778329 | 7022 | 14.076 (2025) |
| TIMESELLER S.R.L. SRL | 52444324 | 8210 | 14.060 (2025) |
| RYATODOCA S.R.L. SRL | 72953 | 7721 | 14.050 (2025) |
| TAPPS SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L. SRL | 50456942 | 6201 | 14.049 (2025) |
| OLTEA SRL SRL | 16446639 | 4933 | 14.038 (2025) |
| LIKEZONE S.R.L. SRL | 50838748 | 6831 | 14.031 (2025) |
| BLACK LABEL SRL SRL | 34224797 | 7311 | 14.029 (2025) |
| MC BEAUTY ACADEMY S.R.L. SRL | 42864878 | 9602 | 14.028 (2023) |
| PERRA CARPAT PRODUCT S.R.L. SRL | 47938887 | 0812 | 14.003 (2025) |
| GALIERI IFN SRL SRL | 19015827 | 6492 | 14.000 (2025) |
| MAJORITAS LABS SRL SRL | 37949382 | 6311 | 14.000 (2025) |
| STARMAX SRL SRL | 15190256 | 1071 | 14.000 (2024) |
| METRYS METERING SYSTEMS S.R.L. SRL | 44300450 | 2651 | 13.997 (2022) |
| DNI LEMO S.R.L. SRL | 52299550 | 4933 | 13.989 (2025) |
| TOOLS SHOP IOANA S.R.L. SRL | 45626650 | 4684 | 13.988 (2025) |
| NEXA VOLT S.R.L. SRL | 52605692 | 4321 | 13.971 (2025) |
| TERRAEXPLORER-TOPSTAR S.R.L. SRL | 41989652 | 6831 | 13.970 (2025) |
| RADIOVISION S.R.L. SRL | 51894029 | 8622 | 13.955 (2025) |
| FULL OPTIMIZE MEDIA S.R.L. SRL | 47349180 | 7311 | 13.925 (2025) |
| RAILOCK COM SRL SRL | 7574345 | 4771 | 13.925 (2025) |
| COSMO SALON SRL SRL | 31930160 | 8559 | 13.921 (2023) |
| MALACHIT COM SRL SRL | 13850097 | 6820 | 13.918 (2025) |
| SFP SERVCAR S.R.L. SRL | 40349426 | 9531 | 13.900 (2025) |
| DIRECT AUTO TOWING S.R.L. SRL | 42633954 | 4941 | 13.890 (2025) |
| BEYA ART STUDIO S.R.L. SRL | 38544506 | 3299 | 13.877 (2025) |
| SERVBETON SRL SRL | 13663099 | 2363 | 13.875 (2025) |
| THORAFON DESIGN SRL SRL | 18793227 | 7410 | 13.860 (2017) |
| SANIMA PROD SRL SRL | 5858863 | 4669 | 13.853 (2025) |
| CODINC ONLINE S.R.L. SRL | 44181634 | 4791 | 13.846 (2025) |
| CREAT CERA S.R.L. SRL | 40662600 | 3240 | 13.835 (2025) |
| ADELIN PROFESSIONAL CONSTRUCT S.R.L. SRL | 52492151 | 4100 | 13.831 (2025) |
| PRINTFINITI S.R.L. SRL | 40236460 | 4618 | 13.790 (2025) |
| GRIMAR SRL SRL | 21254273 | 4634 | 13.750 (2021) |
| MIM TRANS VEST S.R.L. SRL | 48987195 | 4941 | 13.704 (2024) |
| ARCFIL PROD SRL SRL | 6836251 | 4221 | 13.700 (2025) |
| AZARAC S.R.L. SRL | 48486810 | 4791 | 13.650 (2025) |
| URI BENNY EXPRESS S.R.L. SRL | 39832604 | 4933 | 13.650 (2025) |
| PROCABLE SRL SRL | 22317949 | 7490 | 13.649 (2025) |
| SOLARIS GLOBAL COMMUNICATION S.R.L. SRL | 41302383 | 8559 | 13.640 (2025) |
| BAUSTEIN SRL SRL | 22571024 | 4673 | 13.633 (2023) |
| MARCLA SERV CONSTRUCT S.R.L. SRL | 44882153 | 4100 | 13.630 (2024) |
| FRIZERIE SRL SRL | 10357796 | 9602 | 13.609 (2016) |
| MES-TEA HOUSE S.R.L. SRL | 46038160 | 7020 | 13.590 (2025) |
| MAXENU SERV COM SRL SRL | 5397816 | 2524 | 13.582 (2022) |
| L.B. DESIGN AND BEAUTY S.R.L. SRL | 51380400 | 4771 | 13.580 (2025) |
| DEMOLĂRI REPARAŢII CONSTRUCŢII S.R.L. SRL | 42697826 | 4311 | 13.550 (2024) |
| REAL SECURITY SERVICE S.R.L. SRL | 35642054 | 8020 | 13.548 (2023) |