Firme din Brașov
Brașov
Brașov are 28.797 de firme active, dintre care 11.151 au depus bilanț pentru 2019 — 56,1% din firmele județului Brașov. Locul 1 din 58 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 121,2 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 93,9. Cifra de afaceri cumulată, 28,8 mld RON, e 55,1% din cea a județului; firma medie facturează cu 7,1% sub media județului. Față de 2018, cifra de afaceri a crescut cu 10,6%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 7,1%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 3,9%) și lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,4%).
Profil municipiu
Localități componente
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| ÎNVAȚĂ CU HAZ S.R.L. SRL | 40151894 | 8552 | 3.360 (2024) |
| TRUMEN CONCEPT S.R.L. SRL | 52303678 | 9621 | 3.340 (2025) |
| A-M SRL SRL | 1131365 | 9529 | 3.335 (2025) |
| GAYATRILU SRL SRL | 37654993 | 8690 | 3.326 (2021) |
| CERTIFY GROUP S.R.L. SRL | 53021721 | 7020 | 3.309 (2025) |
| G.T.M. TRUST SRL SRL | 32006001 | 4100 | 3.306 (2025) |
| TRANSILVANIA IMOB CDT S.R.L. SRL | 44571700 | 6831 | 3.304 (2025) |
| IMAGINARYA TA S.R.L. SRL | 46294575 | 4719 | 3.300 (2025) |
| KOSON A.M.G. SRL SRL | 17409604 | 7490 | 3.300 (2018) |
| PAMAC EMP SRL SRL | 31984950 | 8696 | 3.300 (2025) |
| RS TEAM TAXI S.R.L. SRL | 43870282 | 4932 | 3.284 (2024) |
| NOMADVENTURA S.R.L. SRL | 43932342 | 9329 | 3.283 (2023) |
| CONTUR CUT S.R.L. SRL | 49118433 | 9621 | 3.270 (2025) |
| MAMISOC SRL SRL | 36814158 | 4791 | 3.266 (2025) |
| STRENK PILATES S.R.L. SRL | 52675809 | 8551 | 3.264 (2025) |
| EKATT ART S.R.L. SRL | 50231044 | 9621 | 3.250 (2025) |
| ALMATAX - OVI S.R.L. SRL | 38847755 | 4933 | 3.234 (2025) |
| MED SAFE& SECURITY S.R.L. SRL | 18452343 | 3250 | 3.216 (2025) |
| COBRUMI S.R.L. SRL | 50244494 | 4933 | 3.210 (2025) |
| ELITE PADEL S.R.L. SRL | 47096134 | 9311 | 3.203 (2025) |
| RENOVATIO IT SOLUTIONS SRL SRL | 30545549 | 6210 | 3.200 (2025) |
| STARMET SDL EXPERT S.R.L. SRL | 50519471 | 4664 | 3.200 (2025) |
| EMIVITA SRL SRL | 16023400 | 8621 | 3.200 (2025) |
| L.P.H. LOGISTICS & DISTRIBUTION S.R.L. SRL | 36548579 | 7810 | 3.178 (2018) |
| FRANCIACORTA & TOHANI WINE & FOOD SRL SRL | 38123370 | 5610 | 3.162 (2024) |
| CLASIDEN S.R.L. SRL | 51448883 | 4791 | 3.162 (2025) |
| SINERGIC PROIECT MANAGEMENT S.R.L. SRL | 33946529 | 7022 | 3.150 (2019) |
| BREINDEL S.R.L. SRL | 49872126 | 4791 | 3.129 (2025) |
| BARCENSIA CONSULT SRL SRL | 10775098 | 9329 | 3.125 (2025) |
| ELEVATE 4 NEW WORLD S.R.L. SRL | 48545410 | 8559 | 3.119 (2025) |
| APEDI S.R.L. SRL | 49837455 | 8622 | 3.119 (2025) |
| PARSED WINK S.R.L. SRL | 46462431 | 6201 | 3.052 (2025) |
| WEL INST 22 S.R.L. SRL | 47169562 | 4322 | 3.050 (2025) |
| DESFUNDĂRI-CANALIZĂRI S.R.L. SRL | 47352674 | 8122 | 3.050 (2024) |
| IV HOME S.R.L. SRL | 44285821 | 5520 | 3.034 (2025) |
| YOIA WELLNESS S.R.L. SRL | 49507260 | 8690 | 3.025 (2025) |
| BEATRICE NAILS STUDIO S.R.L. SRL | 52575915 | 9622 | 3.001 (2025) |
| EVOBE RESIDENCE S.R.L. SRL | 47582061 | 6820 | 3.000 (2025) |
| SEBA SMART TECH S.R.L. SRL | 41201745 | 4619 | 3.000 (2024) |
| GENERAL FLOOR A.G. SRL SRL | 31524749 | 4333 | 3.000 (2019) |
| FURNITURE CONFORT S.R.L. SRL | 46538211 | 3109 | 3.000 (2025) |
| GAVA CONSULTANCE A.A. S.R.L. SRL | 46059898 | 7022 | 3.000 (2025) |
| BT TEHNIK CLINIC SRL SRL | 37492573 | 8623 | 3.000 (2021) |
| D.M. NAIT SIRC S.R.L. SRL | 41752485 | 4690 | 3.000 (2025) |
| INTER-IMPEX SRL SRL | 4581488 | 6110 | 3.000 (2020) |
| DD MARKETING HUB S.R.L. SRL | 44818525 | 7311 | 3.000 (2025) |
| STEGAZ INSTAL SRL SRL | 16838268 | 4322 | 3.000 (2025) |
| LINDA ADVERTISING S.R.L. SRL | 40365367 | 7311 | 3.000 (2023) |
| PANDOMATIK MEDIA PRODUCTION S.R.L. SRL | 45230425 | 7311 | 3.000 (2025) |
| DBT PRETZEL S.R.L. SRL | 47223599 | 1071 | 2.994 (2025) |