Firme din Brașov
Brașov
Brașov are 28.797 de firme active, dintre care 17.430 au depus bilanț pentru 2024 — 56,1% din firmele județului Brașov. Locul 1 din 58 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 121,2 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 93,9. Cifra de afaceri cumulată, 45,4 mld RON, e 58,1% din cea a județului; firma medie facturează în linie cu media județului. Față de 2023, cifra de afaceri a crescut cu 2,8%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 7,1%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 3,9%) și lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,4%).
Profil municipiu
Localități componente
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| JON TRANSPORT S.R.L. SRL | 51677984 | 4933 | 55.008 (2025) |
| TOPMAN INDUSTRIES SRL SRL | 16055720 | 7020 | 55.000 (2025) |
| KAISER GUNTHER S.R.L. SRL | 53040723 | 8299 | 54.971 (2025) |
| CONTEST LINE SRL SRL | 17971962 | 6820 | 54.961 (2025) |
| CASTILLO DISTRIBUTION SRL SRL | 26721450 | 0113 | 54.951 (2025) |
| ELGATA CONSULTING SRL SRL | 36408800 | 6831 | 54.947 (2025) |
| NECLINE SRL SRL | 24713486 | 7111 | 54.891 (2025) |
| TP SPEED CONCEPT S.R.L. SRL | 44792484 | 9622 | 54.857 (2025) |
| VIRVAL SRL SRL | 17242920 | 4933 | 54.843 (2025) |
| A & C INSURANCE AGENT DE ASIGURARE S.R.L. SRL | 41179796 | 6622 | 54.816 (2025) |
| THE PROPERTY HUB S.R.L. SRL | 48710940 | 6832 | 54.794 (2025) |
| STRATEGY AND COMMUNICATIONS IDEAS-S & CI SRL SRL | 18875653 | 7020 | 54.789 (2025) |
| 3M SOLUTIONS&INVESTMENTS SRL SRL | 37334301 | 7020 | 54.778 (2025) |
| MA UI DESIGN S.R.L. SRL | 52321771 | 7414 | 54.755 (2025) |
| RENT CAR TRANSILVANIA S.R.L. SRL | 46723839 | 7711 | 54.727 (2024) |
| ATENA SARA CONCEPT S.R.L. SRL | 43255121 | 7810 | 54.700 (2025) |
| LUP-SAN SRL SRL | 1109660 | 6820 | 54.676 (2025) |
| OLEGUM S.R.L. SRL | 52838329 | 6210 | 54.628 (2025) |
| AMME LUK AUTO S.R.L. SRL | 46306122 | 4520 | 54.587 (2024) |
| PABE ASIRARI SRL SRL | 28524161 | 7022 | 54.560 (2019) |
| PARTS RO UTILAJE S.R.L. SRL | 52404834 | 9531 | 54.539 (2025) |
| BELLATRANSILVANIA TOUR & TRAVEL S.R.L. SRL | 50009375 | 7911 | 54.531 (2025) |
| CD-MV CONT EXPERT SRL SRL | 37334212 | 6920 | 54.509 (2025) |
| ANAMARIAILIE ORL S.R.L. SRL | 50091056 | 8622 | 54.493 (2025) |
| SLACKROPESPECIALIZED S.R.L. SRL | 51295313 | 4399 | 54.485 (2025) |
| SUSTAINABLE VENTURES SRL SRL | 36813292 | 7490 | 54.453 (2025) |
| PARACELSUS SRL SRL | 15121710 | 8622 | 54.431 (2025) |
| DAVID OFF ICE SRL SRL | 29088176 | 5630 | 54.416 (2025) |
| ELVOX TRADING SRL SRL | 11075866 | 4712 | 54.410 (2025) |
| TWAVEMOOD S.R.L. SRL | 40970074 | 8696 | 54.408 (2024) |
| THEOMI SERVICES SRL SRL | 18036376 | 4933 | 54.396 (2025) |
| LOCATII EXPATRIATI S.R.L. SRL | 15029242 | 6820 | 54.395 (2025) |
| SOCACIU CONSTRUCȚII S.R.L. SRL | 48705383 | 4322 | 54.390 (2025) |
| OUIDESIGN S.R.L. SRL | 51138521 | 7413 | 54.356 (2025) |
| RAFFIEMSSPORTCENTER S.R.L. SRL | 45420071 | 4933 | 54.324 (2025) |
| HAWEMA TRAINING S.R.L. SRL | 52205050 | 2553 | 54.300 (2025) |
| OMNIA FINCONT SRL SRL | 38303931 | 6920 | 54.300 (2025) |
| COMPANIA IMOBILIARĂ BRAŞOVUL VECHI SRL SRL | 28918913 | 6831 | 54.256 (2025) |
| CORCODUȘ INVEST S.R.L. SRL | 50003402 | 6820 | 54.238 (2025) |
| CRYSTAL VISION AUTO S.R.L. SRL | 52822411 | 9531 | 54.211 (2025) |
| ZELNO S.R.L. SRL | 51646899 | 4712 | 54.165 (2025) |
| SKY CONSULTING S.R.L. SRL | 49371800 | 7022 | 54.161 (2025) |
| ED-STAR S.R.L. SRL | 50060220 | 4933 | 54.149 (2025) |
| ANDRADA SRL SRL | 1078687 | 9602 | 54.135 (2025) |
| AD & BRI COD COM SRL SRL | 34631154 | 4711 | 54.118 (2021) |
| ASTE INDUSTRIAL SOLUTION RO SRL SRL | 33582762 | 3822 | 54.088 (2025) |
| NICULESCU PAUL ORTOPEDIE SRL SRL | 36349746 | 8622 | 54.084 (2025) |
| HOWAYEK GROUP S.R.L. SRL | 43369185 | 4781 | 54.074 (2025) |
| RAIUL PRAJITURILE S.R.L. SRL | 51201505 | 1071 | 54.064 (2025) |
| 121 EXPERT SRL SRL | 16884639 | 6920 | 54.050 (2025) |