Firme din Sectorul 1
București
Sectorul 1 are 63.407 firme active, dintre care 16.295 au depus bilanț pentru 2016 — 25,6% din firmele județului București. Densitatea e de 291,7 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 168,8 mld RON, e 44,1% din cea a județului; firma medie facturează cu 93,7% peste media județului.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 7,6%), activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 6,9%) și alte activități poștale și de curier (CAEN 5320, 5,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| REACT RESEARCH SRL SRL | 34633473 | 7311 | 259.269 (2025) |
| OCUPATIONAL MEDICAL SERVICES SRL SRL | 35745114 | 8699 | 259.250 (2025) |
| ESSET SOLUTIONS S.R.L. SRL | 45839135 | 7022 | 259.225 (2025) |
| ADSERVING FACTORY SRL SRL | 28429020 | 6210 | 259.182 (2025) |
| EMLA CONSULTING S.R.L. SRL | 48202713 | 6220 | 259.178 (2025) |
| NFM SELECT TRADE S.R.L. SRL | 45893061 | 4511 | 259.168 (2025) |
| STEREA PROPERTIES HOLDING SRL SRL | 21849450 | 4110 | 259.167 (2025) |
| RAVENA TRENTO SRL SRL | 29262689 | 7020 | 259.142 (2025) |
| MAGIC STEPS SRL SRL | 18916044 | 9001 | 259.105 (2025) |
| NEW SURVEY GEO GLOBAL S.R.L. SRL | 45397599 | 7112 | 259.083 (2025) |
| TEMACC COMPUTING S.R.L. SRL | 41974651 | 3313 | 258.985 (2025) |
| BEST BEAUTY SOLUTIONS S.R.L. SRL | 39690860 | 9621 | 258.975 (2025) |
| FRUMOS IN CASA S.R.L. SRL | 46395731 | 7413 | 258.964 (2025) |
| MAUR SERVICE S.R.L. SRL | 47952253 | 4781 | 258.934 (2025) |
| THE MILLENNIALS SRL SRL | 33094370 | 6312 | 258.934 (2025) |
| B.I.M. SERVICE PRODUCTION S.R.L. SRL | 49390267 | 1520 | 258.891 (2025) |
| DIERNA EXPRESS URBAN S.R.L. SRL | 52420228 | 4933 | 258.844 (2025) |
| POPDEAL S.R.L. SRL | 51475608 | 4641 | 258.814 (2025) |
| SMART ARHIV S.R.L. SRL | 37411013 | 8299 | 258.757 (2025) |
| EZIO IT SERVICE S.R.L. SRL | 46741592 | 6220 | 258.750 (2025) |
| KINDERLACHEN AFTERSCHOOL S.R.L. SRL | 47222062 | 8559 | 258.724 (2025) |
| QITAKY - QIGONG SRL SRL | 19090934 | 8690 | 258.695 (2025) |
| ALEX ONLINE ADVERTISING S.R.L. SRL | 43217748 | 6391 | 258.605 (2025) |
| MORA MORA CORPORATION S.R.L. SRL | 51574253 | 8552 | 258.598 (2025) |
| UNISOL DAN SRL SRL | 6806242 | 8699 | 258.532 (2025) |
| ROLUZI SENSES S.R.L. SRL | 46702550 | 9313 | 258.506 (2025) |
| RMA TOURS S.R.L. SRL | 50908185 | 7912 | 258.452 (2025) |
| LET'S SEARCH SRL SRL | 30654082 | 7311 | 258.438 (2025) |
| LIMITLESS SOLUTIONS S.R.L. SRL | 40902525 | 6310 | 258.383 (2025) |
| IDEA PERPETUA SRL SRL | 32619316 | 7022 | 258.330 (2025) |
| TETA COM SRL SRL | 1585531 | 6820 | 258.248 (2025) |
| PECCATTE CLASSICAL MUSIC S.R.L. SRL | 39524302 | 4769 | 258.217 (2025) |
| DAC QUALITY CONSTRUCT CONSULTING SRL SRL | 18476423 | 8299 | 258.184 (2025) |
| DEMETRA CONSULTING S.R.L. SRL | 41204040 | 7020 | 258.177 (2025) |
| PYA COMMUNICATION SRL SRL | 33087381 | 7311 | 258.125 (2025) |
| MRALD STRATEGY & COMMUNICATION S.R.L. SRL | 39147083 | 7311 | 258.108 (2025) |
| SHAWIDANIELA S.R.L. SRL | 36969519 | 8622 | 258.083 (2025) |
| SAG FOTOVOLTAICE SRL SRL | 30876569 | 3512 | 258.062 (2025) |
| WINETEGRITY MERCHANTS S.R.L. SRL | 22795870 | 7320 | 258.059 (2025) |
| WIN CAR HAUS S.R.L. SRL | 45942768 | 9531 | 258.024 (2025) |
| KATMANDO INTERNATIONAL SRL SRL | 19176670 | 6820 | 258.000 (2025) |
| ACCLIVIX REAL ESTATE S.A. SA | 22390354 | 4100 | 258.000 (2025) |
| AIKO EVENTS DESIGN SRL SRL | 30466941 | 7411 | 257.968 (2025) |
| MY KOOLIO SRL SRL | 34738410 | 8559 | 257.922 (2025) |
| T-SOFT INVEST CONSULTING SRL SRL | 18181864 | 6201 | 257.909 (2025) |
| BALCANIC FOODS SRL SRL | 29372398 | 4639 | 257.906 (2025) |
| LA STRADA DEL VINO SRL SRL | 35064023 | 4634 | 257.900 (2025) |
| SQUARE MEDIA DESIGN SRL SRL | 15010509 | 9002 | 257.808 (2025) |
| ZENITHCONTEXPERT S.R.L. SRL | 51649364 | 6920 | 257.753 (2025) |
| ARDIS MANAGEMENT SRL SRL | 33083177 | 6832 | 257.713 (2025) |