Firme din Sectorul 1
București
Sectorul 1 are 63.401 firme active, dintre care 16.293 au depus bilanț pentru 2016 — 25,6% din firmele județului București. Densitatea e de 291,7 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 168,8 mld RON, e 44,1% din cea a județului; firma medie facturează cu 93,8% peste media județului.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 7,6%), activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 6,9%) și alte activități poștale și de curier (CAEN 5320, 5,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| CALIFORNIA INVESTMENTS S.R.L. SRL | 51084081 | 6811 | 54.700 (2025) |
| NEXTSTEP BOMZAN VENTURES S.R.L. SRL | 48212180 | 5590 | 54.698 (2025) |
| MATEK BUILD SMART S.R.L. SRL | 49703534 | 7311 | 54.694 (2024) |
| CRYOGENIE S.R.L. SRL | 47779390 | 4612 | 54.690 (2023) |
| ANDARAMS FILMS S.R.L. SRL | 45244617 | 5911 | 54.670 (2025) |
| REFORM EUROPA CONSTRUCTION S.R.L. SRL | 51208210 | 4100 | 54.663 (2025) |
| GLOBAL MAR CAD S.R.L. SRL | 46881790 | 7112 | 54.658 (2025) |
| CHRONOS SERV INVEST CONSTRUCT SRL SRL | 22397123 | 6209 | 54.655 (2023) |
| URBAN MOBILITY GROUP S.R.L. SRL | 42433719 | 7020 | 54.650 (2025) |
| ANIJES COMIMPEX SRL SRL | 18159883 | 4789 | 54.650 (2025) |
| M.O. CONTAUDIT CONSULTING SRL SRL | 14589047 | 6920 | 54.640 (2025) |
| FASTCO TEHNOCASA S.R.L. SRL | 40948751 | 4791 | 54.628 (2025) |
| RUTA SIGURA S.R.L. SRL | 52393832 | 4933 | 54.617 (2025) |
| FLOWCRAFT S.R.L. SRL | 48701675 | 8230 | 54.583 (2025) |
| CONSING TOTAL SRL SRL | 31511080 | 4613 | 54.550 (2025) |
| CLAUDIU-MED S.R.L. SRL | 40019517 | 8622 | 54.549 (2025) |
| RD STYLING REVOLUTION S.R.L. SRL | 41097726 | 8552 | 54.541 (2025) |
| COMEDY BOYS SRL SRL | 35009100 | 9020 | 54.506 (2025) |
| DCB TAX MANAGEMENT SRL SRL | 38507400 | 6920 | 54.500 (2025) |
| EURO24 LOGISTIK MAP S.R.L. SRL | 51172957 | 5221 | 54.496 (2025) |
| STANDARD AUDIT CONSULTING SRL SRL | 16552079 | 6920 | 54.477 (2025) |
| MAY'S BOUTIQUE S.R.L. SRL | 45711984 | 4775 | 54.465 (2025) |
| LUXENTIA S.R.L. SRL | 51702832 | 4782 | 54.464 (2025) |
| VEM SHIPPING S.R.L. SRL | 46826621 | 5040 | 54.462 (2024) |
| MARIANGI CONTAB SRL SRL | 33141839 | 6920 | 54.450 (2025) |
| PERFECT GLOBAL BUSINESS S.R.L. SRL | 19299079 | 4619 | 54.450 (2024) |
| HI-Q SOLUTIONS INVEST SRL SRL | 14735797 | 7020 | 54.436 (2025) |
| SEOSEM ONLINE S.R.L. SRL | 42492960 | 4771 | 54.401 (2025) |
| RECIPROC MARKETPLACE SERVICES S.R.L. SRL | 46598329 | 6310 | 54.398 (2025) |
| ERA SUITES SRL SRL | 18647426 | 6820 | 54.386 (2025) |
| SARRI BRAND BUSINESS S.R.L. SRL | 43146795 | 5320 | 54.376 (2025) |
| OMNIA SOLUTIONS SRL SRL | 29068950 | 9622 | 54.338 (2025) |
| FOREVER DIAMOND SRL SRL | 37343563 | 4619 | 54.334 (2025) |
| BMP ACTIV SOLUTION SRL SRL | 31548462 | 6811 | 54.325 (2023) |
| CGG ADAM SERIES S.R.L. SRL | 44312381 | 4775 | 54.303 (2025) |
| EDUTECH FINANS S.R.L. SRL | 44538916 | 7022 | 54.300 (2025) |
| ICON DENTAL SPA S.R.L. SRL | 41312034 | 8623 | 54.212 (2025) |
| EASY DOES IT SRL SRL | 28221575 | 8559 | 54.185 (2025) |
| GMC DIGITAL & ENCRYPTION SOLUTION S.R.L. SRL | 51674627 | 6220 | 54.184 (2025) |
| BINOWORLD S.R.L. SRL | 49401749 | 7499 | 54.176 (2025) |
| NBC MEDIA SERVICE SRL SRL | 17450166 | 7412 | 54.155 (2025) |
| PRIME FINANCIAL S.R.L. SRL | 48782211 | 8210 | 54.140 (2025) |
| MYOS EXPERT CONSULTING SRL SRL | 18050796 | 5229 | 54.139 (2025) |
| CICOOP SRL SRL | 1552690 | 6311 | 54.100 (2025) |
| AgroVision SRL SRL | 16629954 | 0150 | 54.090 (2025) |
| BYTE AND KITE S.R.L. SRL | 48831110 | 4791 | 54.079 (2025) |
| STRATUM CONSTRUCT RO SRL SRL | 26670551 | 6820 | 54.029 (2025) |
| NORTHBRIDGE LLH SRL SRL | 26951751 | 4110 | 54.000 (2025) |
| PLAN4N@GM S.R.L. SRL | 46985619 | 6811 | 54.000 (2025) |
| MIDTOWN EAST S.R.L. SRL | 41369731 | 7022 | 54.000 (2025) |