Firme din Sectorul 1
București
Sectorul 1 are 63.407 firme active, dintre care 17.931 au depus bilanț pentru 2017 — 25,6% din firmele județului București. Densitatea e de 291,7 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 182,0 mld RON, e 43,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 92,6% peste media județului. Față de 2016, cifra de afaceri a crescut cu 7,8%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 7,6%), activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 6,9%) și alte activități poștale și de curier (CAEN 5320, 5,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| IDEOGRAM STUDIO SRL SRL | 29515200 | 7111 | 403.076 (2025) |
| ZAD STRATEGY CONSULTING S.R.L. SRL | 48643884 | 7810 | 403.052 (2025) |
| INTEGRINE SRL SRL | 18435954 | 4646 | 403.000 (2023) |
| SOCIETATE PROFESIONALA BLANARU&BLANARU SRL SRL | 17030260 | 6910 | 402.997 (2025) |
| D.S.T. TOTAL DISTRIBUTION SRL SRL | 15976157 | 6820 | 402.973 (2025) |
| BTCO THREE S.R.L. SRL | 46583700 | 4100 | 402.955 (2025) |
| S&P RENTAL AG S.R.L. SRL | 40352480 | 7732 | 402.894 (2025) |
| TITAN POWER S.A. SA | 40817209 | 3511 | 402.795 (2025) |
| ADAMO TECHNOLOGY S.R.L. SRL | 42579588 | 6202 | 402.727 (2025) |
| CAPA CITY S.R.L. SRL | 48066476 | 7410 | 402.641 (2025) |
| EUROGREEN SRL SRL | 13104097 | 3700 | 402.535 (2025) |
| A2C (AUDIT, CONTABILITATE, CONSULTING) SRL SRL | 12630980 | 6920 | 402.534 (2025) |
| GERMANPAINCLINIC S.R.L. SRL | 48854741 | 8622 | 402.463 (2025) |
| INTENSEC RO S.R.L. SRL | 36918540 | 7499 | 402.362 (2025) |
| CREATIVE INSPIRATION COLOUR & COATINGS S.R.L. SRL | 49134935 | 4619 | 402.311 (2025) |
| AVANDOR ROMANIA S.R.L. SRL | 48519526 | 6831 | 402.297 (2025) |
| REINVENT WEB SERVICES S.R.L. SRL | 29586936 | 6290 | 402.286 (2025) |
| DR. SOFIAN DENTAL CENTRE S.R.L. SRL | 41121808 | 8623 | 402.281 (2025) |
| ADELIER UP S.R.L. SRL | 35982641 | 1421 | 402.231 (2025) |
| SERRUX OFFICE SERVICES SRL SRL | 37477042 | 8121 | 402.216 (2025) |
| BOSOI CARGOTRANS SRL SRL | 38396833 | 4941 | 402.136 (2025) |
| GREEN MOBILITY & CONSULTING S.R.L. SRL | 45093824 | 4939 | 401.727 (2025) |
| ROST CLINICAL RESEARCH SRL SRL | 32429893 | 7210 | 401.605 (2025) |
| DAVARIS TEXTILE SRL SRL | 21688710 | 4616 | 401.533 (2025) |
| CAPITAL CRAFT S.R.L. SRL | 49473168 | 6619 | 401.409 (2025) |
| VELCIU MOTORS S.R.L. SRL | 48216506 | 4781 | 401.393 (2024) |
| SOF SMART DELIVERY S.R.L. SRL | 44796656 | 5320 | 401.358 (2025) |
| ANTON SQR AUTO S.R.L. SRL | 47854735 | 4933 | 401.352 (2025) |
| FASTER WEB SOLUTIONS S.R.L. SRL | 47466202 | 6210 | 401.247 (2025) |
| UM ENT CLINIC S.R.L. SRL | 43927559 | 8622 | 401.218 (2025) |
| STERLING PROPERTY ADVISORS S.R.L. SRL | 43002064 | 6831 | 401.199 (2025) |
| ANIMOD INTERNATIONAL SRL SRL | 28122202 | 9621 | 401.112 (2025) |
| BURHALA CREATIVE S.R.L. SRL | 51045376 | 7410 | 401.084 (2025) |
| APARTE SRL SRL | 5329455 | 5911 | 400.959 (2025) |
| TCH AESTHETIC S.R.L. SRL | 43184829 | 8622 | 400.893 (2025) |
| QUEST TAX SERVICES S.R.L. SRL | 45854771 | 6920 | 400.885 (2025) |
| ITHINK HUB S.R.L. SRL | 52099404 | 8891 | 400.768 (2025) |
| ASGARD DIGITAL AGENCY S.R.L. SRL | 49427471 | 7311 | 400.760 (2025) |
| ANDRAD EUROCOM SRL SRL | 17130609 | 9531 | 400.746 (2025) |
| EAB DENTO CARE S.R.L. SRL | 42391761 | 8623 | 400.746 (2025) |
| VKING BAU S.R.L. SRL | 43461105 | 7112 | 400.656 (2025) |
| ANESTPLUS ATIMED S.R.L. SRL | 40145019 | 8699 | 400.487 (2025) |
| OPTIMA LINE SRL SRL | 35593660 | 9621 | 400.475 (2025) |
| OOGWAY SRL SRL | 34726130 | 6820 | 400.232 (2025) |
| AS IMPACT SERV SRL SRL | 31724690 | 4782 | 400.084 (2025) |
| ROPONT S.R.L. SRL | 51140033 | 5225 | 400.000 (2025) |
| ITOLOGY TECH S.R.L. SRL | 27599972 | 6202 | 400.000 (2025) |
| CBD SOFTWARE S.R.L. SRL | 51448590 | 6210 | 400.000 (2025) |
| COMODOR CONTRACTING SRL SRL | 17305999 | 6820 | 400.000 (2025) |
| FUNIT INSIGHTS S.R.L. SRL | 38462171 | 6210 | 399.986 (2025) |