Firme din Sectorul 1
București
Sectorul 1 are 63.407 firme active, dintre care 20.813 au depus bilanț pentru 2019 — 25,6% din firmele județului București. Densitatea e de 291,7 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 255,9 mld RON, e 45,3% din cea a județului; firma medie facturează cu 102,5% peste media județului. Față de 2018, cifra de afaceri a crescut cu 33,8%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 7,6%), activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 6,9%) și alte activități poștale și de curier (CAEN 5320, 5,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| LDNB BUILD S.R.L. SRL | 50281468 | 4100 | 649.419 (2025) |
| DUDA - STUDIO SRL SRL | 17586746 | 7420 | 649.383 (2025) |
| SIERRA ALTITUDE S.R.L. SRL | 49745653 | 8559 | 648.964 (2025) |
| PANGEA RETAIL RO S.R.L. SRL | 43496359 | 4619 | 648.941 (2025) |
| THE COURT S.R.L. SRL | 42730051 | 4100 | 648.846 (2025) |
| PRIME TRAINING S.R.L. SRL | 51017422 | 8559 | 648.638 (2025) |
| GREAT APPS SOLUTIONS S.R.L. SRL | 41648582 | 6210 | 648.588 (2025) |
| WILD MEDIA SOLUTIONS S.R.L. SRL | 30286274 | 7311 | 648.277 (2025) |
| ALBASTRU SI ORIGINI S.R.L. SRL | 39149580 | 5590 | 648.036 (2025) |
| CHARLY 89 SERVCOM SRL SRL | 6558686 | 4520 | 648.035 (2025) |
| POSTURO FIT S.R.L. SRL | 48097332 | 8695 | 648.030 (2025) |
| VENDOME JEWELLERY SRL SRL | 22408672 | 4778 | 647.777 (2025) |
| LARGE STYLE CONSTRUCTIONS S.R.L. SRL | 44037737 | 4100 | 647.713 (2025) |
| ROCK & ROLL POTATOES S.R.L. SRL | 49827109 | 5621 | 647.681 (2025) |
| SOCIAL INNOVATION SOLUTIONS S.R.L. SRL | 34281245 | 7020 | 647.595 (2025) |
| PIRAMIDA BUCEGILOR S.R.L. SRL | 44965984 | 7330 | 647.386 (2025) |
| BRAINS COMMUNICATION SRL SRL | 18144025 | 6831 | 646.692 (2025) |
| REAL LEADER ESTATE S.R.L. SRL | 41427859 | 6831 | 646.211 (2025) |
| PROTECTOR GUARD STAR SRL SRL | 33148241 | 8001 | 646.171 (2025) |
| GRUEFF MANAGEMENT S.R.L. SRL | 39052293 | 6820 | 645.544 (2025) |
| SCOUT4SKILLS S.R.L. SRL | 49202894 | 7810 | 645.087 (2025) |
| GUZU DEVELOPMENT S.R.L. SRL | 44831184 | 6820 | 644.856 (2025) |
| FOARFK STUDIO SRL SRL | 15357410 | 5911 | 644.688 (2025) |
| ROMEX PLUS SRL SRL | 6716921 | 6820 | 644.621 (2025) |
| DIAMONDS GROUP S.R.L. SRL | 49153538 | 3212 | 644.515 (2025) |
| FCG EXTERNAL S.R.L. SRL | 51147767 | 6290 | 644.409 (2025) |
| CRIS & ALEX DRIVE S.R.L. SRL | 49447517 | 4933 | 644.383 (2024) |
| IANCU APARTMENTS S.R.L. SRL | 45648356 | 6820 | 644.161 (2025) |
| CENTRUL MEDICAL DR.TIRON SRL SRL | 15252251 | 8622 | 644.000 (2025) |
| SABFIL TECHNOLOGY SRL SRL | 33848830 | 3320 | 643.759 (2025) |
| BEG INGENIERIE ROMANIA SRL SRL | 20872519 | 7111 | 643.553 (2025) |
| REAL TIME OPTIC S.R.L. SRL | 51621835 | 8699 | 643.439 (2025) |
| HSEQ MANAGEMENT S.R.L. SRL | 42963529 | 7499 | 643.410 (2025) |
| GYNAICOS MED SRL SRL | 37803149 | 8622 | 643.290 (2025) |
| SN FINANCE S.R.L. SRL | 49319011 | 6619 | 643.000 (2025) |
| AD - PROINSTAL SRL SRL | 19229871 | 7112 | 642.833 (2025) |
| PHOTOWEB SRL SRL | 18492844 | 7311 | 642.766 (2025) |
| LANDMETER S.R.L. SRL | 49771750 | 7112 | 642.629 (2025) |
| INTERACTIVE FINANCIAL SRL SRL | 36484858 | 6920 | 642.506 (2025) |
| SOFT E-SOLUTIONS S.R.L. SRL | 45608041 | 6210 | 642.337 (2025) |
| PAVOTHEO CONSULT S.R.L. SRL | 38702711 | 7020 | 642.324 (2025) |
| ALPAL COM SRL SRL | 14048270 | 9531 | 642.110 (2024) |
| STOREGATE S.R.L. SRL | 43457244 | 4712 | 641.729 (2025) |
| AZZURRA SERV SRL SRL | 13883582 | 4690 | 641.676 (2025) |
| VITRUVIAN CAPITAL INVESTMENT S.R.L. SRL | 50676115 | 6820 | 641.367 (2025) |
| FLUID SYNERGY SRL SRL | 18582947 | 4664 | 641.332 (2025) |
| MAXWELL SERVICES SRL SRL | 24444299 | 7312 | 641.291 (2025) |
| LEVERANS GROUP SRL SRL | 23817888 | 4712 | 641.180 (2025) |
| MD FASHION LAB SRL SRL | 37616620 | 7411 | 641.134 (2025) |
| SOLUTII CONTABILE S.R.L. SRL | 48724750 | 6209 | 640.974 (2025) |