Firme din Sectorul 1
București
Sectorul 1 are 63.401 firme active, dintre care 20.811 au depus bilanț pentru 2019 — 25,6% din firmele județului București. Densitatea e de 291,7 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 255,9 mld RON, e 45,3% din cea a județului; firma medie facturează cu 102,5% peste media județului. Față de 2018, cifra de afaceri a crescut cu 33,8%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 7,6%), activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 6,9%) și alte activități poștale și de curier (CAEN 5320, 5,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| I.T. DENTAL CLINIC S.R.L. SRL | 36955092 | 8623 | 99.049 (2025) |
| DSM INVESTITII S.R.L. SRL | 13729126 | 6820 | 99.042 (2025) |
| ACTIVE EDUCATION S.R.L. SRL | 47511869 | 8569 | 99.038 (2024) |
| CĂLĂRAŞI DIVIN SRL SRL | 34192512 | 4617 | 99.011 (2022) |
| ANNE SHOP ONLINE S.R.L. SRL | 50810950 | 4799 | 98.982 (2025) |
| BRIGHTLABS S.R.L. SRL | 51276540 | 6220 | 98.961 (2025) |
| TINY HOMES S.R.L. SRL | 49853906 | 5520 | 98.951 (2025) |
| CLINICA DE REUMATOLOGIE "REUMAMED" S.R.L. SRL | 44602784 | 8622 | 98.925 (2025) |
| WINEBOOK S.R.L. SRL | 44523389 | 8532 | 98.917 (2025) |
| TERRA ADVERTISING S.R.L. SRL | 38546477 | 6812 | 98.896 (2025) |
| THE AROMATIC STUDIES ACADEMY S.R.L. SRL | 49512038 | 8559 | 98.882 (2025) |
| ARKADIA ESTATE S.R.L. SRL | 45847545 | 6811 | 98.880 (2025) |
| MOXON ENGINEERING S.R.L. SRL | 52464453 | 4100 | 98.850 (2025) |
| VB ESTATE S.R.L. SRL | 51320034 | 6812 | 98.846 (2025) |
| VIS DE LAVANDA SRL SRL | 33110239 | 8559 | 98.825 (2025) |
| HIGH SEARCH SRL SRL | 29017809 | 7830 | 98.797 (2025) |
| NETWORK SECURITY SRL SRL | 13706726 | 8559 | 98.790 (2025) |
| MGS TOTAL BUSINESS SRL SRL | 37801083 | 4933 | 98.754 (2023) |
| MAU CATS ACCOMMODATIONS S.R.L. SRL | 50109587 | 9699 | 98.730 (2025) |
| HEALTHY MOMENTS S.R.L. SRL | 45511102 | 9622 | 98.720 (2025) |
| HAPPY JEWELRY SRL SRL | 32755377 | 4648 | 98.706 (2025) |
| PARAFOC PROD SRL SRL | 25902513 | 2364 | 98.703 (2025) |
| ZET ADVERTISING INTERNATIONAL SRL SRL | 29310212 | 7311 | 98.667 (2024) |
| SURGICAL CONCEPT SRL SRL | 29883201 | 8622 | 98.655 (2025) |
| ZAHARIA ŞI ASOCIAŢII LEX DE IURE SRL SRL | 38548532 | 8299 | 98.627 (2024) |
| OKIMOBIL S.R.L. SRL | 48776732 | 6832 | 98.623 (2025) |
| MOB MODERN MIXT S.R.L. SRL | 48791414 | 4332 | 98.525 (2025) |
| DIN CONCEPT INVESTMENT SRL SRL | 35968264 | 9531 | 98.516 (2025) |
| ANA BEST SUPORT S.R.L. SRL | 35875416 | 8299 | 98.480 (2025) |
| 2DA STUDIOS S.R.L. SRL | 48533563 | 7413 | 98.430 (2025) |
| PAXDENTALOFFICE SRL SRL | 35429898 | 8623 | 98.405 (2025) |
| LEANDEVEL SRL SRL | 38182015 | 6210 | 98.400 (2020) |
| GM TENNIS SRL SRL | 30782332 | 9311 | 98.385 (2025) |
| ART TECH AGENCY S.R.L. SRL | 43078402 | 7311 | 98.378 (2025) |
| LR LIFESTYLE CONCEPT VISION SRL SRL | 36940466 | 4618 | 98.364 (2025) |
| CASA UNELTELOR SRL SRL | 16945434 | 4673 | 98.336 (2025) |
| CLOVERGLADE S.R.L. SRL | 44767529 | 7022 | 98.323 (2025) |
| SORVALTEAM ENERGY SRL SRL | 37890978 | 7020 | 98.310 (2025) |
| KASA DIN KOBHALAHIA S.R.L. SRL | 52369532 | 2341 | 98.301 (2025) |
| BPG CIVILE ŞI INDUSTRIALE S.R.L. SRL | 39191976 | 4120 | 98.280 (2025) |
| INSIGHT HR CONSULTING S.R.L. SRL | 41345651 | 8559 | 98.250 (2025) |
| DEOS ARHITECTURĂ S.R.L. SRL | 42967350 | 7111 | 98.244 (2025) |
| KRAUSSMANN SERVICES CONSULTING SRL SRL | 32698204 | 7120 | 98.236 (2025) |
| GRAPHO_MAT SRL SRL | 35165800 | 7410 | 98.228 (2025) |
| INTER PROPERTIES DEVELOPERS SRL SRL | 16874392 | 3511 | 98.193 (2023) |
| THE INTERPRETER SCHOOL S.R.L. SRL | 40588733 | 7430 | 98.193 (2025) |
| VALVEGAN CREATIVE S.R.L. SRL | 43499746 | 6210 | 98.116 (2025) |
| FGV REAL ESTATE S.R.L. SRL | 49540658 | 6820 | 98.075 (2025) |
| URBAN IMOB INVEST SRL SRL | 37613640 | 4110 | 98.073 (2025) |
| I - DENTAL 2003 SRL SRL | 15151680 | 8623 | 98.050 (2025) |