Firme din Sectorul 1
București
Sectorul 1 are 63.401 firme active, dintre care 20.811 au depus bilanț pentru 2019 — 25,6% din firmele județului București. Densitatea e de 291,7 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 255,9 mld RON, e 45,3% din cea a județului; firma medie facturează cu 102,5% peste media județului. Față de 2018, cifra de afaceri a crescut cu 33,8%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 7,6%), activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 6,9%) și alte activități poștale și de curier (CAEN 5320, 5,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| ARTSHIFT S.R.L. SRL | 43574384 | 7311 | 33.465 (2025) |
| AMOO - COSMETICS S.R.L. SRL | 50084938 | 9604 | 33.454 (2025) |
| AXD DENTAL SMILE S.R.L. SRL | 45310141 | 8623 | 33.440 (2025) |
| IMBA ATELIER S.R.L. SRL | 43235876 | 7111 | 33.421 (2025) |
| EDILIZIA & AMBIENTE COMPANY SRL SRL | 26421666 | 4120 | 33.418 (2025) |
| MAD LIFESTYLE SRL SRL | 33175840 | 9319 | 33.404 (2025) |
| WHITE SWAN PROPERTIES S.R.L. SRL | 43380884 | 6421 | 33.403 (2025) |
| LABORATORUL DE BINE S.R.L. SRL | 50231737 | 8551 | 33.397 (2025) |
| QUEENABLE SRL SRL | 36946302 | 8299 | 33.391 (2024) |
| PECULIAR89 S.R.L. SRL | 40387918 | 4791 | 33.337 (2025) |
| CND POWER CONSTRUCT S.R.L. SRL | 46125380 | 6812 | 33.336 (2025) |
| PERFECT IMAGE GLOBAL SRL SRL | 17250907 | 8219 | 33.322 (2025) |
| J&J MART ONLINE S.R.L. SRL | 45825008 | 4712 | 33.307 (2025) |
| CASA BUZESCU DARVARI SRL SRL | 31805876 | 5510 | 33.296 (2025) |
| ZEN MOVEMENT S.R.L. SRL | 43735782 | 8551 | 33.265 (2025) |
| AUTO TOTAL ACTIV SRL SRL | 28508867 | 9531 | 33.250 (2025) |
| INOVA INTERIOR CONSULTING S.R.L. SRL | 43640313 | 5510 | 33.250 (2025) |
| BOA & COFFEE VAN S.R.L. SRL | 45986624 | 5630 | 33.214 (2025) |
| ROAD RACING DEVELOPMENT SRL SRL | 34223953 | 9319 | 33.211 (2025) |
| AUTO CLUB CONTACT SRL SRL | 15259012 | 7711 | 33.210 (2025) |
| AVIA INVESTMENT SRL SRL | 17826768 | 6820 | 33.206 (2025) |
| TYPHOON TAX AUDIT SRL SRL | 18712540 | 6920 | 33.201 (2025) |
| DOTS MOTION S.R.L. SRL | 49940956 | 5911 | 33.197 (2025) |
| PROFESIONAL STAR DENT S.R.L. SRL | 43341389 | 8623 | 33.171 (2025) |
| UNATELIER D3 ARHITECTI S.R.L. SRL | 46777286 | 7111 | 33.169 (2025) |
| GLOBAL RECRUITING & RESEARCH SRL SRL | 38439128 | 7820 | 33.148 (2019) |
| PANDA BRODERIE SRL SRL | 32188035 | 1330 | 33.123 (2025) |
| RETAIL SUPERVISION S.R.L. SRL | 39678379 | 7022 | 33.100 (2021) |
| INTEGRIS TCX SRL SRL | 28148636 | 6202 | 33.076 (2025) |
| BUILDING FACILITY SERVICES S.R.L. SRL | 37775430 | 8110 | 33.044 (2025) |
| BRAINVOICES S.R.L. SRL | 39170990 | 6010 | 33.044 (2025) |
| JF contact SRL SRL | 17293185 | 8299 | 33.000 (2025) |
| NC BAUHAUS SRL SRL | 34098729 | 4120 | 33.000 (2023) |
| LAAR ECONOMIC S.R.L. SRL | 40031154 | 6499 | 33.000 (2024) |
| SCRIPT FACTORY S.R.L. SRL | 40372224 | 6201 | 33.000 (2025) |
| 4 PROPERTY VENTURES S.R.L. SRL | 43123970 | 7022 | 33.000 (2025) |
| RUSEN ŞI ASOCIAŢII CONSULTING SRL SRL | 36751025 | 7022 | 33.000 (2025) |
| CENTRUL DE PREGATIRE IN INFORMATICA SA SA | 1566440 | 8559 | 33.000 (2025) |
| HEALTHY COMMUNICATIONS SRL SRL | 36276431 | 7311 | 32.990 (2023) |
| YIELDCAPITAL S.R.L. SRL | 46705433 | 6811 | 32.960 (2025) |
| CABINET STOMATOLOGIC DR. DRAGAN IOANA SRL SRL | 24197717 | 8623 | 32.959 (2025) |
| TELOS INNOVATION HUB S.R.L. SRL | 50843884 | 4712 | 32.929 (2025) |
| QUALITY SMILE DESIGN SRL SRL | 36819864 | 8623 | 32.890 (2025) |
| VINOPICTURA SRL SRL | 35683429 | 9012 | 32.870 (2025) |
| CAP COMPAS SRL SRL | 29280626 | 7311 | 32.860 (2023) |
| CAPITAL INVEST RESOURCES S.R.L. SRL | 28863974 | 7022 | 32.848 (2024) |
| VIBE CODING S.R.L. SRL | 35352557 | 6201 | 32.807 (2025) |
| CONS'ADA SRL SRL | 3592594 | 8559 | 32.800 (2025) |
| FOX LUX ONE SRL SRL | 37376900 | 1392 | 32.798 (2019) |
| MONDOCANE INTERNATIONAL SRL SRL | 13341441 | 4646 | 32.787 (2025) |