Firme din Sectorul 1
București
Sectorul 1 are 63.401 firme active, dintre care 22.477 au depus bilanț pentru 2020 — 25,6% din firmele județului București. Densitatea e de 291,7 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 242,3 mld RON, e 43,1% din cea a județului; firma medie facturează cu 93,6% peste media județului. Față de 2019, cifra de afaceri a scăzut cu 5,3%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 7,6%), activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 6,9%) și alte activități poștale și de curier (CAEN 5320, 5,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| TOP EURO QST SRL SRL | 28599415 | 6209 | 23.031 (2024) |
| EKLEKTIK CONCEPT S.R.L. SRL | 39280240 | 5611 | 23.005 (2025) |
| EVE TRANSLATIONS SRL SRL | 22783116 | 7430 | 23.005 (2025) |
| ANDREI SORETE CONSULTING S.R.L. SRL | 52626237 | 6831 | 23.000 (2025) |
| DR. DANIELA MIU OG-GIN S.R.L. SRL | 45126107 | 8622 | 22.997 (2022) |
| COMPANIA D-SMART SELLER SRL SRL | 17867822 | 7020 | 22.995 (2025) |
| ART FACTORY INTERNATIONAL S.R.L. SRL | 41885147 | 1812 | 22.980 (2025) |
| COSTIN ADVISER S.R.L. SRL | 40058885 | 6920 | 22.973 (2025) |
| CLIO SERV SRL SRL | 23942465 | 4759 | 22.963 (2025) |
| HORSE REPUBLIK S.R.L. SRL | 50875789 | 8551 | 22.962 (2025) |
| HARD CAMARAD SRL SRL | 17633651 | 4120 | 22.956 (2025) |
| UNICERT SOLUTIONS S.R.L. SRL | 47927926 | 7810 | 22.930 (2023) |
| N.E.G.-TEREN S.R.L. SRL | 21373282 | 6820 | 22.924 (2025) |
| SENSEPOINT S.R.L. SRL | 39089616 | 4727 | 22.923 (2025) |
| VION SERV COMPUTER SRL SRL | 28678632 | 4651 | 22.910 (2025) |
| ITCOM GLOBAL CONSULT S.R.L. SRL | 41292751 | 6209 | 22.877 (2025) |
| AM'ART S.R.L. SRL | 33134300 | 3299 | 22.872 (2025) |
| LTD CONSULTING BUCHAREST S.R.L. SRL | 42350915 | 7022 | 22.867 (2025) |
| AMC CLEANING SOLUTIONS S.R.L. SRL | 50231427 | 8121 | 22.862 (2024) |
| CRAFT VOYAGE S.R.L. SRL | 51103850 | 4711 | 22.861 (2025) |
| GIOSU CONCEPT S.R.L. SRL | 41782796 | 6202 | 22.850 (2021) |
| MARUCA IONIŢĂ - ASISTENT ÎN BROKERAJ SRL SRL | 35362780 | 6622 | 22.842 (2023) |
| PROTEHNIC SYSTEM GRUP S.R.L. SRL | 45881598 | 2223 | 22.822 (2025) |
| VISSIA SOFTWARE S.R.L. SRL | 39439100 | 6210 | 22.813 (2025) |
| ROSOL GROWTH PARTNER S.R.L. SRL | 49813391 | 7311 | 22.803 (2025) |
| IAROM SA SA | 1555301 | 6421 | 22.800 (2025) |
| TEOMAR CONTAB SRL SRL | 36474951 | 6920 | 22.750 (2025) |
| B.C.L. CONSULTING ADVISORY S.R.L. SRL | 52175706 | 7810 | 22.739 (2025) |
| BLOOM DESIGN HAUS S.R.L. SRL | 45474748 | 7410 | 22.724 (2025) |
| AVODENT S.R.L. SRL | 50907899 | 8623 | 22.720 (2025) |
| TENTANT IMOBILIARE SRL SRL | 18281790 | 6831 | 22.711 (2025) |
| ARCLIFFE PARTNERS S.R.L. SRL | 36421094 | 7022 | 22.704 (2024) |
| AVANTERRA DEVELOP SRL SRL | 38185712 | 7111 | 22.694 (2025) |
| PAC EQUIPMENT S.R.L. SRL | 43312065 | 7410 | 22.673 (2025) |
| M.S. REAL MEDIA SRL SRL | 11893644 | 7420 | 22.627 (2025) |
| SERCAMER S.R.L. SRL | 48003915 | 7820 | 22.620 (2025) |
| ROMEO TRADING 95 SRL SRL | 7505574 | 1421 | 22.609 (2025) |
| NEW COLORS TRADE SRL SRL | 8393142 | 4771 | 22.608 (2022) |
| GABI ŞI SAMIR TAXI SPEED SRL SRL | 37149541 | 4932 | 22.600 (2019) |
| INNOVUS MANAGEMENT SERVICES S.R.L. SRL | 17074398 | 8299 | 22.597 (2025) |
| GLOBAL TRAVEL MANAGEMENT DIVISION S.R.L. SRL | 52018299 | 7020 | 22.557 (2025) |
| ERIM MUD GREEN S.R.L. SRL | 47083681 | 4674 | 22.505 (2024) |
| MINDVECTOR S.R.L. SRL | 52978446 | 6210 | 22.500 (2025) |
| NEROLI INVESTMENTS SRL SRL | 33959200 | 0111 | 22.500 (2025) |
| ELIMAR GENERAL CONSTRUCT SRL SRL | 32749979 | 4341 | 22.500 (2025) |
| ANGELUS WORKS S.R.L. SRL | 44334908 | 6020 | 22.500 (2025) |
| LOTIM COMEX SRL SRL | 5256760 | 4941 | 22.500 (2024) |
| VATRA CONSULTING REM S.R.L. SRL | 44222254 | 5611 | 22.491 (2025) |
| IMPERIO GLOBAL CONSTRUCT S.R.L. SRL | 43714623 | 4120 | 22.486 (2025) |
| ABANDO SRL SRL | 35160900 | 6811 | 22.481 (2025) |