Firme din Sectorul 1
București
Sectorul 1 are 63.426 de firme active, dintre care 24.709 au depus bilanț pentru 2021 — 25,6% din firmele județului București. Densitatea e de 291,8 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,6. Cifra de afaceri cumulată, 309,0 mld RON, e 44,7% din cea a județului; firma medie facturează cu 101,1% peste media județului. Față de 2020, cifra de afaceri a crescut cu 27,5%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 7,6%), activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 6,9%) și alte activități poștale și de curier (CAEN 5320, 5,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| GANESHA PRIMAVERII S.R.L. SRL | 42029924 | 5630 | 3.009.741 (2025) |
| GTE SMART SYSTEMS SRL SRL | 34626093 | 7112 | 3.009.032 (2025) |
| BUCHAREST INVESTMENT GROUP-ADVISORY S.R.L. SRL | 50761687 | 7022 | 3.006.024 (2025) |
| AI CONTRACTOR CONSULT S.R.L. SRL | 46090753 | 6820 | 3.005.123 (2025) |
| COMIC CON S.R.L. SRL | 15335810 | 8230 | 3.004.946 (2025) |
| S.P.I.A. SECRET PRIVATE INVESTIGATIONS AGENCY SRL SRL | 30859096 | 8001 | 3.004.885 (2025) |
| BALKAN F&B S.R.L. SRL | 48833706 | 4639 | 3.004.563 (2025) |
| HIGH INNOVATIVE MIND ENERGY S.R.L. SRL | 46793796 | 4321 | 3.004.424 (2025) |
| MEDICAL HUB EH S.R.L. SRL | 46929791 | 8622 | 3.003.169 (2025) |
| SVN ROMANIA CONSTRUCT MANAGEMENT S.R.L. SRL | 48589300 | 4100 | 3.002.401 (2025) |
| DENTEXPO GRUP SRL SRL | 15849323 | 8623 | 3.001.911 (2025) |
| LEC VET SRL SRL | 11441398 | 4712 | 3.000.628 (2025) |
| GROUP COMERCIAL AFACERI ROMAN S.R.L. SRL | 48167357 | 1612 | 3.000.012 (2025) |
| DIAGRAM8 INDUSTRIES S.R.L. SRL | 25369284 | 4664 | 3.000.000 (2024) |
| TAIFUN SERVICE SRL SRL | 3900031 | 6820 | 2.998.571 (2025) |
| COLLIERS ASSET SERVICES S.R.L. SRL | 51468201 | 7020 | 2.998.331 (2025) |
| SOLUTION ATAC SRL SRL | 30326280 | 8123 | 2.997.752 (2025) |
| DMD STRATEGIC DEVELOPMENT S.R.L. SRL | 35795511 | 7020 | 2.996.778 (2025) |
| LIFEKULTUR PROPERTIES S.R.L. SRL | 40106753 | 6811 | 2.994.724 (2025) |
| ROMCONCEPT LEARNING SOLUTIONS S.R.L. SRL | 38534855 | 8569 | 2.993.139 (2025) |
| ASFALTICA S.R.L. SRL | 50779056 | 4683 | 2.992.374 (2025) |
| ZUCCHERO MEDIA SRL SRL | 14585169 | 5911 | 2.992.104 (2025) |
| CRISCAT INVEST S.R.L. SRL | 39400533 | 2512 | 2.991.933 (2025) |
| COPYPRINT SOLUTIONS SRL SRL | 34000188 | 1812 | 2.991.625 (2025) |
| VAULTIS S.R.L. SRL | 26925825 | 9112 | 2.990.386 (2025) |
| RETINA OPTICS SRL SRL | 20828149 | 6820 | 2.988.439 (2025) |
| SCHIEBEL ROMANIA S.R.L. SRL | 42178225 | 4690 | 2.987.088 (2025) |
| AIR ARTISTIQ SRL SRL | 34625870 | 7022 | 2.987.052 (2025) |
| MUSE CAFE S.R.L. SRL | 48095587 | 5611 | 2.986.482 (2025) |
| WOLFBAU GRUP SRL SRL | 25215595 | 4712 | 2.986.196 (2022) |
| CONSULTING ILIȘIU DOINA S.R.L. SRL | 46428430 | 7112 | 2.986.045 (2025) |
| IACOB GREEN ALE SRL SRL | 24936240 | 9329 | 2.985.975 (2025) |
| Q PARTY EVENTS S.R.L. SRL | 47474914 | 5630 | 2.981.303 (2025) |
| WAY MEDIA PROMOTIONS SRL SRL | 31821383 | 7311 | 2.978.331 (2025) |
| DOORMATIC SERVICE SRL SRL | 33062450 | 4752 | 2.977.644 (2025) |
| BRAŞOV SHOPPING CITY SRL SRL | 28765950 | 6820 | 2.977.335 (2025) |
| STRUMF KINDERGARTEN SRL SRL | 31582367 | 8510 | 2.976.853 (2025) |
| TROTTER GAS SRL SRL | 10044691 | 8299 | 2.976.655 (2025) |
| AD PREMIUM OIL SERV SRL SRL | 36971837 | 8299 | 2.976.197 (2025) |
| VERTIZONTAL S.R.L. SRL | 38886002 | 4662 | 2.975.267 (2025) |
| POINTLET RESEARCH SRL SRL | 34341088 | 6220 | 2.974.845 (2025) |
| QUARTIERE INTERNATIONAL SRL SRL | 6322366 | 5610 | 2.974.105 (2024) |
| IMMOROM ALPHA SRL SRL | 10363518 | 6820 | 2.973.350 (2025) |
| CLINICA NAOS SRL SRL | 35659153 | 8622 | 2.972.052 (2025) |
| ESERVGLOBAL TELECOM ROMANIA SRL SRL | 14279305 | 6210 | 2.971.285 (2025) |
| BONOBOS COMMUNICATION SRL SRL | 27031602 | 6310 | 2.971.277 (2025) |
| CONSIGLIERI CUSTOM MADE S.R.L. SRL | 3972992 | 4712 | 2.970.776 (2025) |
| P.G.I. TEHNICAL SYSTEMS SRL SRL | 34897246 | 4321 | 2.970.730 (2025) |
| KOSON CREDIT FINANCE 2020 S.R.L. SRL | 42022225 | 6492 | 2.969.534 (2025) |
| ALVAREZ & MARSAL ROMANIA S.R.L. SRL | 46215652 | 7020 | 2.968.091 (2025) |