Firme din Sectorul 1
București
Sectorul 1 are 63.407 firme active, dintre care 24.700 au depus bilanț pentru 2021 — 25,6% din firmele județului București. Densitatea e de 291,7 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 309,0 mld RON, e 44,7% din cea a județului; firma medie facturează cu 101,0% peste media județului. Față de 2020, cifra de afaceri a crescut cu 27,5%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 7,6%), activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 6,9%) și alte activități poștale și de curier (CAEN 5320, 5,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| SERI NANO GRUP SRL SRL | 24200472 | 2041 | 298.366 (2022) |
| EXPRES SERV TAXI SRL SRL | 16150330 | 4933 | 298.351 (2025) |
| FANTASIA CONCEPT SRL SRL | 32558804 | 9329 | 298.329 (2025) |
| BIO-TEHNO CONSULTING SRL SRL | 16439593 | 7499 | 298.324 (2025) |
| AMAN INNOVATION S.R.L. SRL | 46333593 | 7022 | 298.320 (2024) |
| YUSS BEAUTY LINE S.R.L. SRL | 40451417 | 9621 | 298.295 (2025) |
| CANIN AZZURRO 2000 SRL SRL | 12372512 | 7500 | 298.280 (2025) |
| RM HEALTHCARE SOLUTIONS S.R.L. SRL | 29253800 | 7020 | 298.276 (2025) |
| TEETH & HORMONES S.R.L. SRL | 48529031 | 8623 | 298.275 (2025) |
| PERLAGE PROPERTIES SRL SRL | 34763708 | 6820 | 298.224 (2025) |
| ROUA HOLIDAY TOUR SRL SRL | 37023003 | 7911 | 298.201 (2024) |
| SMOKE AND MIRRORS S.R.L. SRL | 37801946 | 5911 | 298.148 (2025) |
| GREEN AUTOHAUS S.R.L. SRL | 41930426 | 4781 | 298.130 (2025) |
| TATO CONSULT S.R.L. SRL | 50518107 | 7499 | 298.118 (2025) |
| M CAR MOTORS SRL SRL | 21526092 | 4511 | 298.096 (2025) |
| NEXT LEVEL ADVISORS S.R.L. SRL | 47964550 | 7020 | 298.057 (2025) |
| WISE SELF S.R.L. SRL | 49296953 | 8230 | 298.014 (2025) |
| DS ACTUAL SOLUTIONS S.R.L. SRL | 40762073 | 7311 | 298.000 (2025) |
| HORNET FTR S.R.L. SRL | 44119527 | 7022 | 298.000 (2022) |
| JUNIOR TECH S.R.L. SRL | 47950341 | 8559 | 297.963 (2025) |
| LIBRA CONSTRUCT DESIGN SRL SRL | 36553451 | 6810 | 297.960 (2025) |
| RESTLESS DONUT S.R.L. SRL | 50039899 | 7020 | 297.959 (2025) |
| IULIXI MAG SRL SRL | 30895781 | 4791 | 297.957 (2025) |
| BASE MARKETING S.R.L. SRL | 49372457 | 6820 | 297.933 (2025) |
| EPC - EUROPEAN POLLEN COMPANY SRL SRL | 28107849 | 4638 | 297.923 (2025) |
| NIPAROXSPEED INTERNATIONAL SRL SRL | 26259670 | 4100 | 297.911 (2023) |
| B.HIVE ARCHITECTURE & DESIGN S.R.L. SRL | 48407662 | 7413 | 297.910 (2025) |
| ICONIC PR S.R.L. SRL | 50469080 | 7311 | 297.905 (2025) |
| WINGS TRAINING SERVICES S.R.L. SRL | 40322790 | 8559 | 297.890 (2024) |
| MONEY & UTIL S.R.L. SRL | 40198919 | 4711 | 297.859 (2025) |
| LASTRE CERAMICE S.R.L. SRL | 34933640 | 4619 | 297.845 (2025) |
| MFP TRADING BUCHAREST CO S.R.L. SRL | 52446384 | 4619 | 297.844 (2025) |
| VAMIRO CONTAB EXPERT SRL SRL | 33825438 | 6920 | 297.831 (2025) |
| TOMORROW EVENTS S.R.L. SRL | 48742977 | 9039 | 297.779 (2025) |
| HAMHAM LOGISTICS SRL SRL | 33702516 | 9329 | 297.723 (2025) |
| ACTIV HOLD S.R.L. SRL | 48325848 | 6820 | 297.699 (2025) |
| COOLBERRY RR S.R.L. SRL | 43090953 | 4781 | 297.688 (2025) |
| CABINET DR. STAMATOIU S.R.L. SRL | 51774928 | 8623 | 297.685 (2025) |
| UPMOTION S.R.L. SRL | 37986658 | 4939 | 297.673 (2023) |
| SOFRADEV SRL SRL | 28256131 | 7022 | 297.608 (2025) |
| LV PRIME S.R.L. SRL | 49481187 | 5920 | 297.594 (2025) |
| EXPERT CONTAB STAR SRL SRL | 14981708 | 6920 | 297.570 (2025) |
| NIVA PROMPT CONSTRUCT SRL SRL | 16498891 | 4120 | 297.542 (2025) |
| ACCORD PRODUCTION SRL SRL | 17254160 | 5829 | 297.521 (2025) |
| HONEY STYLE SALON S.R.L. SRL | 36126230 | 9621 | 297.490 (2022) |
| C&C AGENTIE DE TURISM SRL SRL | 15050511 | 7911 | 297.481 (2025) |
| DEALUL MARE A.P. SRL SRL | 1575589 | 5610 | 297.468 (2025) |
| ALEXAALIN LOGISTIC SRL SRL | 34999270 | 4932 | 297.443 (2024) |
| AXD PRO EXPERT S.R.L. SRL | 45862120 | 6832 | 297.417 (2025) |
| TRUE DATA S.R.L. SRL | 51126411 | 6210 | 297.400 (2025) |