Firme din Sectorul 1
București
Sectorul 1 are 63.401 firme active, dintre care 27.482 au depus bilanț pentru 2022 — 25,6% din firmele județului București. Densitatea e de 291,7 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 435,7 mld RON, e 47,3% din cea a județului; firma medie facturează cu 112,6% peste media județului. Față de 2021, cifra de afaceri a crescut cu 41,0%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 7,6%), activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 6,9%) și alte activități poștale și de curier (CAEN 5320, 5,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| ETAJUL 3 PRODUCTION S.R.L. SRL | 29770091 | 5911 | 180.703 (2025) |
| EVO STEF PREST S.R.L. SRL | 16660194 | 4740 | 180.680 (2025) |
| MEL CONT EXPERT GRUP SRL SRL | 17459092 | 6920 | 180.670 (2025) |
| LOCAL REALTOR S.R.L. SRL | 48653314 | 6831 | 180.658 (2025) |
| KLOVER SISTEM SRL SRL | 15247433 | 8559 | 180.640 (2025) |
| AZARRA NET SRL SRL | 31095710 | 4724 | 180.634 (2017) |
| A&D LEARNING S.R.L. SRL | 48798498 | 8559 | 180.573 (2025) |
| NEURO PLUS INVESTMENT S.R.L. SRL | 33250593 | 6820 | 180.498 (2025) |
| GRIG FIT SRL SRL | 32084689 | 6820 | 180.458 (2025) |
| BRAINSANDBONES SRL SRL | 37802950 | 6220 | 180.440 (2025) |
| CITY ELECTRIC SYSTEMS SRL SRL | 32811175 | 4321 | 180.436 (2025) |
| SCOMET VEST SRL SRL | 28036560 | 6832 | 180.432 (2025) |
| VIACHRONO EXPERT S.R.L. SRL | 45225097 | 4619 | 180.416 (2025) |
| ADERANT S.R.L. SRL | 16563230 | 6820 | 180.389 (2025) |
| REYHAN INTERNATIONAL WEAR S.R.L. SRL | 46781783 | 6831 | 180.354 (2025) |
| NEXTSKY S.R.L. SRL | 50551111 | 5911 | 180.350 (2025) |
| MISBITS SRL SRL | 19023617 | 4763 | 180.315 (2023) |
| PARIZA MEDICAL S.R.L. SRL | 41942153 | 8622 | 180.276 (2025) |
| ROM COPY SOLUTIONS SRL SRL | 30697032 | 9510 | 180.270 (2025) |
| QUANTUM SHIFT SRL SRL | 36350317 | 8559 | 180.269 (2025) |
| ONLINE SALES EXPERTS SRL SRL | 36511952 | 4712 | 180.153 (2025) |
| CARS LOGISTIC & SERVICES SRL SRL | 24334369 | 4939 | 180.141 (2025) |
| W&B COSMETICS COMPANY S.R.L. SRL | 47876415 | 4775 | 180.141 (2025) |
| SANTA IMOB CONSULTING S.R.L. SRL | 44448082 | 7022 | 180.130 (2025) |
| ADAST GLOBAL CONSULTING SRL SRL | 29544736 | 8299 | 180.100 (2025) |
| ZAHATADESIGN S.R.L. SRL | 47044356 | 4791 | 180.046 (2025) |
| CONNECTING STYLES S.R.L. SRL | 49121765 | 9013 | 180.031 (2025) |
| CoRes3-Art SRL SRL | 16300942 | 9003 | 180.029 (2017) |
| FIVE RESIDENCE MANAGEMENT S.R.L. SRL | 48937073 | 6832 | 180.000 (2025) |
| BRM Consultanta in Afaceri SRL SRL | 14005717 | 7020 | 180.000 (2025) |
| ALTONA SERV SRL SRL | 17962190 | 6820 | 179.985 (2025) |
| CREO INVESTMENTS S.R.L. SRL | 51606037 | 7020 | 179.945 (2025) |
| TUDARE SOLUTIONS S.R.L. SRL | 48361441 | 7020 | 179.803 (2025) |
| PHYSIOTHERAPY REHAB S.R.L. SRL | 48380630 | 9622 | 179.790 (2025) |
| NANA DESIGN CONSULT S.R.L. SRL | 48462543 | 8559 | 179.694 (2025) |
| MAP CONS. MANAGEMENT SRL SRL | 27622714 | 8299 | 179.646 (2025) |
| BLUE MOON MAGIC SRL SRL | 36031806 | 9622 | 179.630 (2025) |
| FRAME CUTTERS SRL SRL | 34703188 | 5912 | 179.591 (2023) |
| ONLINE PLATFORM SALES & MARKETING SRL SRL | 35646790 | 6831 | 179.569 (2025) |
| GETICA TURISM SRL SRL | 445564 | 7912 | 179.500 (2025) |
| AVANTAJ BUSINESS CONS SRL SRL | 36707860 | 7320 | 179.471 (2025) |
| ATELIER METAMORPHOSE S.R.L. SRL | 42550131 | 7414 | 179.430 (2025) |
| NEDD'S BEAUTY SALON SRL SRL | 30759232 | 9621 | 179.408 (2025) |
| COO SOLUTIONS & PROCEDURES S.R.L. SRL | 49587928 | 4617 | 179.358 (2025) |
| UFOS INTERNATIONAL SRL SRL | 5215949 | 6820 | 179.349 (2025) |
| PRO ADMINISTRARE BLOC S.R.L. SRL | 51118150 | 6832 | 179.341 (2025) |
| TOWER MEDIA PRODUCTION SRL SRL | 27505102 | 8230 | 179.266 (2025) |
| Plus ACcounting SRL SRL | 17486968 | 6920 | 179.170 (2025) |
| TARGET CAPITAL S.R.L. SRL | 48120370 | 6820 | 179.161 (2025) |
| LAZAR VIRGINIA CORNELIA GINECOLOGIE S.R.L. SRL | 41229266 | 8622 | 179.053 (2025) |