Firme din Sectorul 1
București
Sectorul 1 are 63.401 firme active, dintre care 27.482 au depus bilanț pentru 2022 — 25,6% din firmele județului București. Densitatea e de 291,7 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 435,7 mld RON, e 47,3% din cea a județului; firma medie facturează cu 112,6% peste media județului. Față de 2021, cifra de afaceri a crescut cu 41,0%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 7,6%), activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 6,9%) și alte activități poștale și de curier (CAEN 5320, 5,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| WORDS FACTORY S.R.L. SRL | 42282551 | 8559 | 72.711 (2025) |
| THC NOVA MANAGEMENT SRL SRL | 26585219 | 6820 | 72.707 (2025) |
| NEXT INSTAL GF SRL SRL | 34378508 | 4322 | 72.692 (2025) |
| PALMIYE SWEET CONCEPT S.R.L. SRL | 43327554 | 1052 | 72.660 (2025) |
| TOP MARVLAD TEAM S.R.L. SRL | 44558760 | 1413 | 72.660 (2025) |
| CALEPP INVEST SRL SRL | 37428856 | 6811 | 72.653 (2025) |
| BANEASA CASA ALBA SRL SRL | 3447942 | 6820 | 72.644 (2025) |
| PRIVATE HOUSE BROKERS SRL SRL | 35948860 | 6831 | 72.633 (2025) |
| LUCKOM NETWORK S.R.L. SRL | 51015715 | 9510 | 72.626 (2025) |
| BALIS SERVICE SRL SRL | 16004645 | 6311 | 72.613 (2025) |
| CDC UTILAJE S.R.L. SRL | 43904539 | 4312 | 72.600 (2025) |
| KEY SOLUTIONS CONSULTING SRL SRL | 22481398 | 7430 | 72.600 (2025) |
| SAMAR EXPERT CONSULT SRL SRL | 29529272 | 6920 | 72.587 (2025) |
| TELECOM POWER SOLUTIONS S.R.L. SRL | 41055038 | 6190 | 72.573 (2024) |
| VERTICAL SOLUTIONS SRL SRL | 17416644 | 7311 | 72.570 (2025) |
| DEGOLD INTERNATIONAL SRL SRL | 15104930 | 7487 | 72.515 (2025) |
| ARVIA CONSULTING S.R.L. SRL | 52974258 | 5226 | 72.512 (2025) |
| ALEF UNIC CREATIV S.R.L. SRL | 45983717 | 6831 | 72.500 (2025) |
| ELECTRIC SIDE S.R.L. SRL | 44722128 | 4939 | 72.488 (2025) |
| BRACO DEVELOPMENT SRL SRL | 6130484 | 6820 | 72.472 (2023) |
| VENA IMPEX SRL SRL | 3317268 | 6820 | 72.466 (2025) |
| GAMMAX IMPEX SRL SRL | 4692869 | 4511 | 72.462 (2025) |
| LAUR CONCEPT MARKET S.R.L. SRL | 40064348 | 4711 | 72.450 (2025) |
| MOBILE KINETICS SRL SRL | 28833752 | 6210 | 72.426 (2025) |
| INTERNATIONAL ROMAMERICAN CONSULTING GROUP SRL SRL | 22504092 | 6391 | 72.400 (2025) |
| ARAGORN BUILD S.R.L. SRL | 44608744 | 4120 | 72.400 (2022) |
| BL3C.FR SRL SRL | 38510430 | 7022 | 72.339 (2025) |
| LANYS PRINT S.R.L. SRL | 40230181 | 9511 | 72.313 (2025) |
| EDUCAT SOLUTIONS S.R.L. SRL | 47636609 | 4791 | 72.308 (2025) |
| AUTHENTIC OUTLET SRL SRL | 36470259 | 4779 | 72.280 (2024) |
| LOG TRADE BUSINESS S.R.L. SRL | 46482943 | 6622 | 72.272 (2025) |
| REVA MAYO SERVICES SRL SRL | 38265633 | 4933 | 72.233 (2025) |
| MOARA CAPITANULUI S.R.L. SRL | 50161143 | 5520 | 72.194 (2025) |
| AMS TALENT SEARCH ACCELERATE S.R.L. SRL | 35797369 | 7810 | 72.180 (2025) |
| DARO COACHING SRL SRL | 37703174 | 8559 | 72.149 (2025) |
| BUSINESS ITALIAN STYLE SRL SRL | 29812669 | 6831 | 72.127 (2025) |
| RORI SHOP S.R.L. SRL | 44498854 | 4791 | 72.117 (2025) |
| VALAHIA SA SA | 345050 | 6812 | 72.113 (2025) |
| MAYRO GROUP INVEST S.R.L. SRL | 51585066 | 4619 | 72.077 (2025) |
| COLMAN TAX SRL SRL | 25691343 | 6920 | 72.065 (2025) |
| SVM COMFORT SUITES SRL SRL | 18779184 | 6811 | 72.046 (2025) |
| OLEA DACICA SRL SRL | 36170740 | 0240 | 72.044 (2024) |
| FASHION BY PAULA MILEA SRL SRL | 31193262 | 1421 | 72.030 (2025) |
| ARGO PROPERTY MANAGEMENT SRL SRL | 21238545 | 7020 | 72.030 (2025) |
| PACARD CO IMPEX SRL SRL | 5727345 | 4643 | 72.028 (2025) |
| JUSCUTT S.R.L. SRL | 51764860 | 9621 | 72.027 (2025) |
| MESAGERIA CU AMINTIRI S.R.L. SRL | 49498588 | 7722 | 72.026 (2025) |
| EPIFAM S.R.L. SRL | 51222613 | 8622 | 72.000 (2025) |
| C-G MEDIA TEMP SRL SRL | 9191001 | 6391 | 72.000 (2025) |
| GHELASIE ZINA RIZINA S.R.L. SRL | 42783714 | 4772 | 72.000 (2025) |