Firme din Sectorul 1
București
Sectorul 1 are 63.401 firme active, dintre care 30.341 au depus bilanț pentru 2023 — 25,6% din firmele județului București. Densitatea e de 291,7 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 415,3 mld RON, e 44,4% din cea a județului; firma medie facturează cu 100,5% peste media județului. Față de 2022, cifra de afaceri a scăzut cu 4,7%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 7,6%), activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 6,9%) și alte activități poștale și de curier (CAEN 5320, 5,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| DENI CONSTRUCT DISAIN S.R.L. SRL | 45610467 | 4100 | 136.151 (2025) |
| CONFIDENT TECH S.R.L. SRL | 39756310 | 3250 | 136.145 (2025) |
| DENTALPRO CARECLINIC SRL SRL | 29164338 | 8623 | 136.120 (2025) |
| STILLUSION DESIGN SRL SRL | 33845729 | 1421 | 136.054 (2025) |
| NOVADENT LUX SRL SRL | 28990 | 8623 | 136.050 (2025) |
| GLASS TRANSPORTURI SI EXPEDITII SRL SRL | 32905962 | 4941 | 136.045 (2023) |
| EXPRES DESIGN SRL SRL | 5005572 | 3100 | 136.010 (2024) |
| ARCVISION SRL SRL | 11477294 | 7120 | 135.973 (2025) |
| IT STUDIO STRATEGY S.R.L. SRL | 50164298 | 6201 | 135.943 (2025) |
| HAOS TIPS S.R.L. SRL | 46263617 | 7020 | 135.931 (2025) |
| INSTAL SRL SRL | 459250 | 7112 | 135.894 (2025) |
| MTECH INDUSTRIES S.R.L. SRL | 50115791 | 7112 | 135.889 (2025) |
| BARBU SALES AGENCY S.R.L. SRL | 51028952 | 7311 | 135.809 (2025) |
| OBJECTIVE ONLINE COMPANY S.R.L. SRL | 38481980 | 6391 | 135.786 (2025) |
| SABP Consult SRL SRL | 16645593 | 6820 | 135.763 (2025) |
| ENFANTS TERRIBLES S.R.L. SRL | 50915689 | 5911 | 135.667 (2025) |
| SUR LA MARQUE S.R.L. SRL | 51059797 | 7311 | 135.639 (2025) |
| KIONOM SRL SRL | 35653150 | 5821 | 135.628 (2025) |
| FIRMUM RIGGING S.R.L. SRL | 50502330 | 5911 | 135.627 (2025) |
| BFG SONUS SRL SRL | 30583151 | 9039 | 135.620 (2025) |
| ACS TOP TECHNOLOGY S.R.L. SRL | 52362291 | 6210 | 135.614 (2025) |
| DIGITAL PEAK MARKETING S.R.L. SRL | 47601368 | 7311 | 135.609 (2025) |
| EXPAND LABS GROUP S.R.L. SRL | 49210277 | 6421 | 135.605 (2025) |
| CLEAN ENERGY INSTAL S.R.L. SRL | 47501962 | 4321 | 135.519 (2025) |
| KORSSAR PRODUCTION SRL SRL | 22495091 | 4100 | 135.456 (2025) |
| ABV QI ECOSMETICS SRL SRL | 32755407 | 4775 | 135.434 (2025) |
| ENTRADOS S.R.L. SRL | 51287752 | 7312 | 135.432 (2025) |
| INGARTTEK S.R.L. SRL | 39125190 | 4322 | 135.431 (2025) |
| ACTIV GAZ SRL SRL | 19146636 | 4322 | 135.426 (2025) |
| STYLE FOTO-VIDEO L.P. S.R.L. SRL | 42216230 | 7420 | 135.378 (2025) |
| HN EXECUTIVE PROPERTY ESTATE S.R.L. SRL | 45294020 | 6831 | 135.351 (2025) |
| IM' ALESSIA MARKET SRL SRL | 35299585 | 4711 | 135.335 (2025) |
| KUZEY STYLE S.R.L. SRL | 50179728 | 9621 | 135.247 (2025) |
| BLUETECH SECURITY&CONSULTING SYSTEMS S.R.L. SRL | 47087209 | 4321 | 135.183 (2025) |
| FAST LOGISTICS SERVICES S.R.L. SRL | 42291371 | 5320 | 135.174 (2023) |
| CREATIVE BUNCH S.R.L. SRL | 40166941 | 7420 | 135.153 (2025) |
| ISO PLUS NATURAL PRODUCTS RO SRL SRL | 32950068 | 4638 | 135.150 (2025) |
| VITIS ENERGY SRL SRL | 30673343 | 6812 | 135.141 (2017) |
| SMART LIFE STYLE SRL SRL | 19181749 | 8569 | 135.000 (2025) |
| A26 VENTURE STUDIO SRL SRL | 37758412 | 7111 | 135.000 (2025) |
| ALD AGILE ADVISORS S.R.L. SRL | 50219407 | 7311 | 135.000 (2025) |
| NA TRAINING PRO S.R.L. SRL | 47426020 | 8559 | 135.000 (2025) |
| PROFESSIONAL CLAIMS SUPPORT SRL SRL | 34749991 | 6621 | 134.962 (2025) |
| FORM OF BEAUTY S.R.L. SRL | 48219987 | 9623 | 134.952 (2025) |
| MAJEXIM INTERNATIONAL SRL SRL | 5572526 | 2512 | 134.945 (2025) |
| ALPEN HEALTHCARE S.R.L. SRL | 47608250 | 8622 | 134.913 (2025) |
| AMA PR & COMMUNICATIONS S.R.L. SRL | 43468626 | 7021 | 134.869 (2025) |
| VRC FLIGHT CONSULTING S.R.L. SRL | 52393590 | 5110 | 134.833 (2025) |
| PRIMAPHARM LIFE SCIENCE SRL SRL | 29569137 | 6820 | 134.767 (2025) |
| T&A WISE INVESTMENTS S.R.L. SRL | 25485939 | 6820 | 134.682 (2025) |