Firme din Sectorul 1
București
Sectorul 1 are 63.401 firme active, dintre care 32.915 au depus bilanț pentru 2024 — 25,6% din firmele județului București. Densitatea e de 291,7 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 418,1 mld RON, e 42,9% din cea a județului; firma medie facturează cu 94,8% peste media județului. Cifra de afaceri e practic neschimbată față de 2023 (+0,7%).
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 7,6%), activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 6,9%) și alte activități poștale și de curier (CAEN 5320, 5,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| SYNCHRONICMED S.R.L. SRL | 46759530 | 8696 | 172.740 (2024) |
| NET SPRING SRL SRL | 13089078 | 7220 | 172.736 (2020) |
| SYNTHESIS STRUCTURES SRL SRL | 17267801 | 7111 | 172.732 (2025) |
| NOEMA STUDIO SRL SRL | 34708940 | 4791 | 172.699 (2025) |
| MOVINGBOX RESIDENȚIAL S.R.L. SRL | 44796001 | 4942 | 172.684 (2025) |
| AVNER LAVI HOLDING SRL SRL | 26881745 | 6810 | 172.670 (2025) |
| PLATINUM DEVELOPMENT NP SRL SRL | 37738210 | 6812 | 172.665 (2025) |
| C & R CREATIVITY FOREVER SRL SRL | 36609439 | 8121 | 172.634 (2025) |
| A PLUS PROJECTS S.R.L. SRL | 41959740 | 7112 | 172.577 (2025) |
| COCKTAIL CAR SRL SRL | 35868397 | 5612 | 172.507 (2025) |
| PREMIUM ADVANCE SOLUTIONS S.R.L. SRL | 42239063 | 7311 | 172.483 (2025) |
| REVOLUTION GROWTH S.R.L. SRL | 44907770 | 7311 | 172.480 (2024) |
| MIBATRON SERVICES SRL SRL | 5551035 | 6820 | 172.478 (2025) |
| COMPLEX PANTELIMON 359 S.R.L. SRL | 44708239 | 6820 | 172.462 (2025) |
| DENTILICIOUS S.R.L. SRL | 46105722 | 8623 | 172.435 (2025) |
| MUTUALIS FINANCE S.R.L. SRL | 50030261 | 6820 | 172.405 (2025) |
| SILVERSTONE REAL ESTATE S.R.L. SRL | 46797151 | 6831 | 172.287 (2025) |
| SEMIJO INVEST S.R.L. SRL | 29738716 | 4100 | 172.269 (2020) |
| THUYA IMPEX SRL SRL | 3325724 | 6832 | 172.269 (2025) |
| BLD HERBARIUM SRL SRL | 34588712 | 6820 | 172.224 (2025) |
| ROMEO & JULIETA SRL SRL | 14316780 | 9011 | 172.187 (2025) |
| LEKARI LISA MD S.R.L. SRL | 43225716 | 8622 | 172.123 (2025) |
| MGI INTERNATIONAL ADVISORS SRL SRL | 33218487 | 7320 | 172.086 (2025) |
| ETC CONSULTING SRL SRL | 14449922 | 7020 | 172.075 (2025) |
| KAYA WORKS S.R.L. SRL | 25327580 | 5911 | 172.008 (2025) |
| HONESTO MEDIA SRL SRL | 21791684 | 7020 | 172.000 (2025) |
| FINECO MANAGEMENT SRL SRL | 18206470 | 7022 | 172.000 (2025) |
| AUTOLINE TEAM S.R.L. SRL | 45464213 | 9531 | 171.973 (2025) |
| L&M SALON S.R.L. SRL | 49418210 | 9621 | 171.960 (2025) |
| REXFOR FINANCE SRL SRL | 34181343 | 6492 | 171.912 (2024) |
| NDA.NICUŞOR CONSTRUCT S.R.L. SRL | 48592209 | 4312 | 171.900 (2025) |
| KUANA SHOW S.R.L. SRL | 51985232 | 5911 | 171.845 (2025) |
| MAGIC THERAPY SRL SRL | 38366921 | 8693 | 171.750 (2025) |
| GOLDTIM LUXURY ESTATES S.R.L. SRL | 47098461 | 6832 | 171.736 (2025) |
| ZEBRA PRESS SRL SRL | 28867593 | 7311 | 171.538 (2025) |
| YENER TRANS EUROPE S.R.L. SRL | 47096991 | 4941 | 171.511 (2025) |
| GANDESTE SANATOS SRL SRL | 37986593 | 4740 | 171.481 (2025) |
| LADY BAG S.R.L. SRL | 48862035 | 4791 | 171.460 (2025) |
| MILLENIUM CONSTRUCTION INVEST SRL SRL | 25251288 | 9001 | 171.450 (2025) |
| MDM MEDICAL CENTER SRL SRL | 35660069 | 8622 | 171.417 (2025) |
| AXIA PROPERTIES S.R.L. SRL | 52578768 | 6831 | 171.387 (2025) |
| AUTO TEILE REPARAŢII SRL SRL | 32994102 | 9531 | 171.368 (2025) |
| STOP COS TRANS SRL SRL | 8236580 | 4941 | 171.330 (2025) |
| CASA BLUMII S.R.L. SRL | 52080606 | 4776 | 171.312 (2025) |
| DANS ANTREN VOIE BUNA SRL SRL | 26146833 | 9003 | 171.303 (2025) |
| UTILIS PARAGON S.R.L. SRL | 48763481 | 8121 | 171.260 (2025) |
| ARTANTOT S.R.L. SRL | 51649151 | 7020 | 171.258 (2025) |
| AAG PROPERTIES MANAGEMENT S.R.L. SRL | 41832258 | 6811 | 171.254 (2025) |
| IPLAN FURNITURE S.R.L. SRL | 37857270 | 3100 | 171.227 (2024) |
| MY HAIR LADY S.R.L. SRL | 47232767 | 9621 | 171.220 (2025) |