Firme din Sectorul 1
București
Sectorul 1 are 63.401 firme active, dintre care 32.915 au depus bilanț pentru 2024 — 25,6% din firmele județului București. Densitatea e de 291,7 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 418,1 mld RON, e 42,9% din cea a județului; firma medie facturează cu 94,8% peste media județului. Cifra de afaceri e practic neschimbată față de 2023 (+0,7%).
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 7,6%), activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 6,9%) și alte activități poștale și de curier (CAEN 5320, 5,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| ARES CONSULTING SRL SRL | 11296034 | 4690 | 55.515 (2025) |
| LEGACY GROWTH S.R.L. SRL | 40319271 | 8559 | 55.508 (2025) |
| SUBTERACONS SRL SRL | 17526531 | 7112 | 55.500 (2025) |
| EDIFICIA RAFAEL INVEST CONSTRUCT S.R.L. SRL | 38755244 | 6812 | 55.500 (2025) |
| MAGNUM PHOTO STUDIO SRL SRL | 36691330 | 7420 | 55.485 (2025) |
| SAYA MANAGEMENT & INVESTMENT SRL SRL | 36313475 | 6810 | 55.474 (2023) |
| AMS REINVENT DESIGN S.R.L. SRL | 45525027 | 9622 | 55.460 (2025) |
| CARBO PRODUCTION S.R.L. SRL | 51880899 | 5911 | 55.460 (2025) |
| KEY SPORT CONSULTING & EVENTS S.R.L. SRL | 41456307 | 7020 | 55.455 (2025) |
| OLOPROTEIC DIET S.R.L. SRL | 43848382 | 8621 | 55.450 (2025) |
| DR. HERMAN ENDOCARE S.R.L. SRL | 42078064 | 8622 | 55.442 (2025) |
| VIAR CONSULTING S.R.L. SRL | 52079725 | 7112 | 55.432 (2025) |
| SISMAN SERVICII INFORMATICE S.R.L. SRL | 22472020 | 6290 | 55.404 (2025) |
| ARISTOCRAT MEDICAL CLINIC S.R.L. SRL | 32296355 | 8622 | 55.400 (2025) |
| RRB MANAGEMENT SOLUTIONS S.R.L. SRL | 49447690 | 4933 | 55.382 (2025) |
| VIKA TONU DESIGN S.R.L. SRL | 36295875 | 3212 | 55.381 (2025) |
| CLAIRE B2B CONCEPT & PROJECT DEVELOPMENT S.R.L. SRL | 45174643 | 7020 | 55.360 (2025) |
| DOINA FIX CLEAN S.R.L. SRL | 43661472 | 8121 | 55.339 (2025) |
| PAPARAZZI FRIENDS SRL SRL | 33787610 | 7740 | 55.332 (2025) |
| DOMENII REAL ESTATE S.R.L. SRL | 49360614 | 6820 | 55.291 (2025) |
| CHER MICHELE IMPEX SRL SRL | 6502561 | 7430 | 55.240 (2025) |
| DRAFRAS S.R.L. SRL | 49435385 | 8622 | 55.210 (2025) |
| SWEET HOUSE TEAM S.R.L. SRL | 48478779 | 4100 | 55.188 (2025) |
| EVOLUTION ADVISERS S.R.L. SRL | 49229237 | 7022 | 55.152 (2025) |
| L’HEURE BLEUE S.R.L. SRL | 49273011 | 4791 | 55.145 (2025) |
| GILFE IMPEX SRL SRL | 4022176 | 4776 | 55.101 (2025) |
| MARTA F IMPEX SRL SRL | 3162163 | 4782 | 55.100 (2025) |
| YOUR FORTUNE TELLER SRL SRL | 35240146 | 9699 | 55.071 (2025) |
| ALLA ART HOUSE S.R.L. SRL | 50354853 | 9012 | 55.050 (2025) |
| Y.B. APARTMENTS S.R.L. SRL | 51052179 | 5520 | 55.010 (2025) |
| ANTONIOU & SONS ROMANIA EXIM SRL SRL | 7210794 | 4663 | 55.004 (2025) |
| AUTORESCUE SYSTEMS S.R.L. SRL | 44610221 | 8211 | 55.002 (2025) |
| BRASOV RENEWABLES S.R.L. SRL | 48279687 | 3512 | 55.000 (2025) |
| INBOLDO SRL SRL | 30556114 | 8690 | 55.000 (2019) |
| PLATINUM DECOR S.R.L. SRL | 49038806 | 4799 | 55.000 (2025) |
| STAR SYSTEMS MEDIA S.R.L. SRL | 45576241 | 5911 | 55.000 (2025) |
| VMC FUTURE BRANDS SRL SRL | 38510503 | 4633 | 55.000 (2025) |
| TURLINE SRL SRL | 19125170 | 4740 | 54.992 (2025) |
| STYLE AWORDS S.R.L. SRL | 45550853 | 9013 | 54.877 (2025) |
| VISION & INOVATIV BUSINESS CONSULTING SRL SRL | 36935893 | 7020 | 54.868 (2025) |
| MEDICAL CENSUS SRL SRL | 37117205 | 6399 | 54.845 (2024) |
| DEVOPS CENTRAL S.R.L. SRL | 43662656 | 6310 | 54.833 (2025) |
| GIANA GLOW S.R.L. SRL | 50033179 | 9622 | 54.819 (2025) |
| LUNA FILM SRL SRL | 32118749 | 5911 | 54.818 (2025) |
| CONSULTING AND PERFECTING CENTER S.R.L. SRL | 41041741 | 8559 | 54.800 (2024) |
| METRIKA ONE S.R.L. SRL | 52913390 | 7112 | 54.768 (2025) |
| COCO ZEN DESIGN SRL SRL | 38043998 | 5320 | 54.764 (2023) |
| FLORĂRIA LUI PAVEL S.R.L. SRL | 43777052 | 4776 | 54.739 (2025) |
| EXELACON MARA S.R.L. SRL | 45857611 | 6831 | 54.728 (2023) |
| PRO REAL ESTATE DEVELOPMENT SRL SRL | 19237998 | 6810 | 54.707 (2025) |