Firme din Sectorul 1
București
Sectorul 1 are 63.401 firme active, dintre care 35.187 au depus bilanț pentru 2025 — 25,6% din firmele județului București. Densitatea e de 291,7 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 440,1 mld RON, e 42,1% din cea a județului; firma medie facturează cu 93,4% peste media județului. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 5,3%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 7,6%), activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 6,9%) și alte activități poștale și de curier (CAEN 5320, 5,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| MFP SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L. SRL | 51584338 | 6210 | 120.898 (2025) |
| STELA FORESTA S.R.L. SRL | 45999519 | 0240 | 120.890 (2025) |
| NIVEX SERVICE SRL SRL | 14318919 | 6820 | 120.860 (2025) |
| ERA DEVELOPMENT INTERNATIONAL SRL SRL | 22568045 | 7020 | 120.859 (2025) |
| TRACOS INTERNATIONAL SRL SRL | 15365986 | 4649 | 120.850 (2025) |
| ESSE TRADING GROUP SRL SRL | 17167012 | 6820 | 120.850 (2025) |
| ENTERTAINMENT MOBILE SRL SRL | 33481393 | 6391 | 120.829 (2021) |
| APS GENERAL STONE S.R.L. SRL | 47873567 | 4399 | 120.768 (2025) |
| B&C BLOCKCHAIN S.R.L. SRL | 45892872 | 6202 | 120.756 (2023) |
| BAGHETA MAGICA SRL SRL | 20361786 | 9020 | 120.738 (2025) |
| EMPOWER HR SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ SRL | 50616830 | 7830 | 120.697 (2025) |
| MARION 1976 COM SRL SRL | 8139498 | 4711 | 120.684 (2025) |
| CERTION SALES & MARKETING S.R.L. SRL | 46829547 | 6831 | 120.684 (2025) |
| CLOUD9INVEST S.R.L. SRL | 50967955 | 6831 | 120.650 (2025) |
| RITZI CONSULTING SRL SRL | 15421628 | 8230 | 120.650 (2025) |
| FOOTBALL MASTERS S.R.L. SRL | 39683804 | 9319 | 120.636 (2024) |
| ADVANTEDGE HIVE S.R.L. SRL | 48608585 | 7020 | 120.563 (2025) |
| OXIROM IMOBILIAR 2000 SRL SRL | 12404908 | 6820 | 120.563 (2025) |
| TRIPLE LIVING RO SRL SRL | 24357184 | 6812 | 120.545 (2025) |
| BIG UP PRODUCTIONS SRL SRL | 35839367 | 5911 | 120.510 (2025) |
| RISTLIN BRANDS S.R.L. SRL | 50056865 | 4712 | 120.510 (2025) |
| HABITUS SRL SRL | 3754530 | 7413 | 120.508 (2025) |
| ANA GRIGORESCU DESIGN STUDIO S.R.L. SRL | 43480735 | 7413 | 120.505 (2025) |
| CIRRUS NET SRL SRL | 31470860 | 6290 | 120.459 (2025) |
| WEB PARFUMERIA SRL SRL | 36067893 | 6812 | 120.447 (2019) |
| DATA WISDOM S.R.L. SRL | 52283350 | 6210 | 120.438 (2025) |
| BABY STAR PRODUCTION S.R.L. SRL | 50731406 | 7311 | 120.386 (2025) |
| CODING HUB JUNIOR S.R.L. SRL | 48665866 | 8559 | 120.373 (2025) |
| CAVE TECHNICAL SOLUTIONS S.R.L. SRL | 17387158 | 7112 | 120.371 (2025) |
| ANCON MULTI service SRL SRL | 16452215 | 4321 | 120.370 (2025) |
| DIGITALETHER CONSULTING S.R.L. SRL | 30382310 | 6820 | 120.333 (2025) |
| DAC MANAGEMENT SI CONSULTANTA S.R.L. SRL | 49153724 | 8210 | 120.308 (2025) |
| CORADENT CHIR SRL-D SRL | 38259097 | 8622 | 120.274 (2025) |
| MASTER CONSTRUCT DESIGN SRL SRL | 22816035 | 4120 | 120.258 (2025) |
| SNR DISTRIBUTION S.R.L. SRL | 48516023 | 4712 | 120.256 (2025) |
| BSHOES S.R.L. SRL | 48527715 | 9523 | 120.245 (2025) |
| CARLEX EASY SERVICE S.R.L. SRL | 46922351 | 9531 | 120.233 (2025) |
| LENSOLUTION S.R.L. SRL | 51026064 | 7420 | 120.187 (2025) |
| BEWELL COSMETICS S.R.L. SRL | 44189140 | 4791 | 120.133 (2024) |
| BROADCAST EXPERT SRL SRL | 30988929 | 5911 | 120.132 (2025) |
| ELVI HA S.R.L. SRL | 49446856 | 7112 | 120.044 (2025) |
| THE PLAN SRL SRL | 17906271 | 9039 | 120.007 (2025) |
| MBITS S.R.L. SRL | 49901442 | 7112 | 120.000 (2025) |
| WATT PROPERTIES S.R.L. SRL | 44753701 | 6499 | 120.000 (2025) |
| OPEN ELECTRO SRL SRL | 15872393 | 7020 | 120.000 (2025) |
| DMC CONSULTANTA ACHIZITII PUBLICE S.R.L. SRL | 44975570 | 7020 | 120.000 (2025) |
| BUCHAREST BUSINESS EDUCATION S.R.L. SRL | 41574647 | 8559 | 120.000 (2025) |
| K.M.M. ADVISER SRL SRL | 25756213 | 6920 | 120.000 (2025) |
| CONCORDIA PROGRES S.R.L. SRL | 49994948 | 7112 | 120.000 (2025) |
| DELTA PROPERTIES SRL SRL | 18209094 | 4110 | 120.000 (2025) |