Firme din Sectorul 1
București
Sectorul 1 are 63.401 firme active, dintre care 35.187 au depus bilanț pentru 2025 — 25,6% din firmele județului București. Densitatea e de 291,7 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 440,1 mld RON, e 42,1% din cea a județului; firma medie facturează cu 93,4% peste media județului. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 5,3%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 7,6%), activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 6,9%) și alte activități poștale și de curier (CAEN 5320, 5,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| PERFORMANCE TEAM TRAININGS S.R.L. SRL | 43409522 | 7490 | 5.000 (2025) |
| BENEFICA SRL SRL | 6812252 | 6420 | 5.000 (2019) |
| DAX PRO POWER PRODUCTION S.R.L. SRL | 47089471 | 3512 | 5.000 (2025) |
| EPRODUCTS FRIENDS S.R.L. SRL | 41672114 | 4712 | 5.000 (2024) |
| AUTOSALE SELECT S.R.L. SRL | 47795922 | 4781 | 4.999 (2023) |
| RAD HOUSE S.R.L. SRL | 48671116 | 9329 | 4.998 (2025) |
| S-REGIA CODE S.R.L. SRL | 39108599 | 6202 | 4.992 (2019) |
| DIGITAL VAULT S.R.L. SRL | 51884823 | 4712 | 4.989 (2025) |
| TRIPPER SB S.R.L. SRL | 42679552 | 7020 | 4.988 (2023) |
| GEST CONSULT MANAGEMENT SRL SRL | 33367985 | 4619 | 4.980 (2018) |
| NELKENBLUME DREI S.R.L. SRL | 50099211 | 3512 | 4.980 (2025) |
| MEDIAGRAFF SRL SRL | 4379820 | 9211 | 4.976 (2025) |
| ALEWAVE S.R.L. SRL | 50747682 | 6202 | 4.976 (2025) |
| MENTORIA ID SRL SRL | 30493520 | 6421 | 4.976 (2025) |
| GABRIELA GEREA NAIL ARTIST S.R.L. SRL | 48960947 | 9602 | 4.975 (2025) |
| DANUBE DRIVE S.R.L. SRL | 43633200 | 7711 | 4.970 (2023) |
| G-TIGER EUROPE S.R.L. SRL | 45135040 | 4669 | 4.966 (2024) |
| AVELLANA SUD S.R.L. SRL | 43018486 | 7499 | 4.957 (2024) |
| INTERAX ARCHITECTURE DESIGN SRL SRL | 23824150 | 7111 | 4.949 (2022) |
| CRISTIANA RADU MEDIA SRL SRL | 33721232 | 7312 | 4.946 (2022) |
| RYACA S.R.L. SRL | 46854931 | 2751 | 4.937 (2025) |
| IRESTORE CORP LTD SRL SRL | 37662880 | 2612 | 4.934 (2024) |
| ECOVITAL G3 PROFESSIONAL SRL SRL | 18965314 | 2042 | 4.926 (2025) |
| DOAMNA FOARFECĂ S.R.L. SRL | 50603903 | 9621 | 4.921 (2025) |
| P&M GRUP IMOBILIAR INVEST SRL SRL | 17258862 | 4110 | 4.904 (2025) |
| EVERSTYLE BRICK SRL SRL | 31355356 | 5912 | 4.900 (2025) |
| GREEN ACOUSTICS SRL SRL | 35290403 | 7020 | 4.900 (2025) |
| EMOVERE HEALING S.R.L. SRL | 41765213 | 8559 | 4.900 (2025) |
| NVID CONCEPT & DESIGN S.R.L. SRL | 39192025 | 7410 | 4.900 (2025) |
| RENTAL CHANNEL SRL SRL | 36086488 | 7820 | 4.869 (2025) |
| LEC AFFAIRES S.R.L. SRL | 44604050 | 4100 | 4.867 (2025) |
| CASTILLO STAR SRL SRL | 18114547 | 0111 | 4.862 (2025) |
| PIGGYVILLE S.R.L. SRL | 39543240 | 4933 | 4.862 (2025) |
| ORIZON PROJECT & INVESTMENTS SRL SRL | 22158762 | 6812 | 4.848 (2025) |
| MICRI EVOLUTION S.R.L. SRL | 39528983 | 5610 | 4.840 (2022) |
| KUMO 3D SRL SRL | 37857254 | 7111 | 4.837 (2019) |
| SONCODI CAPITAL S.R.L. SRL | 44844478 | 6810 | 4.829 (2025) |
| OMNISANA HEALTH S.R.L. SRL | 42622904 | 4791 | 4.819 (2021) |
| AGRICONSILIER SRL SRL | 16514199 | 3512 | 4.819 (2024) |
| ART DC ID S.R.L. SRL | 45191997 | 5920 | 4.814 (2024) |
| LEDRA GRUP INVEST SRL SRL | 16896170 | 6811 | 4.804 (2021) |
| OPTIDERM ESTET S.R.L. SRL | 51846102 | 8622 | 4.800 (2025) |
| AVA SWISS GROUP S.R.L. SRL | 21054135 | 4100 | 4.800 (2025) |
| DRIVE KEY S.R.L. SRL | 41806569 | 6201 | 4.800 (2024) |
| BAT-AUTO WASH SRL SRL | 35146255 | 9531 | 4.790 (2025) |
| SUNNY WISE HOLDINGS (OVERSEAS) SRL SRL | 18177804 | 4110 | 4.788 (2025) |
| HELIOS POWER EPSILON SRL SRL | 30567989 | 3512 | 4.751 (2022) |
| LIVRARE PE LOC S.R.L. SRL | 51482559 | 5320 | 4.727 (2025) |
| KINETICEDGE S.R.L. SRL | 52072522 | 8551 | 4.719 (2025) |
| GILMOR PUBLIC RELATIONS S.R.L. SRL | 42179182 | 7020 | 4.718 (2025) |