Firme din Sectorul 2
București
Sectorul 2 are 46.390 de firme active, dintre care 14.784 au depus bilanț pentru 2016 — 18,7% din firmele județului București. Densitatea e de 159,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 87,2 mld RON, e 22,8% din cea a județului; firma medie facturează cu 10,3% peste media județului.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,2%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 3,6%) și lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| RIVIERA PREMIERE S.R.L. SRL | 52307343 | 8122 | 174.000 (2025) |
| CASSTIL SA SA | 795 | 7219 | 173.999 (2025) |
| EURO VITALDENT SRL SRL | 16856493 | 8623 | 173.998 (2025) |
| GRAND & DELUX SYSTEM S.R.L. SRL | 39876392 | 9622 | 173.984 (2025) |
| XIN SITAI TRADE IMPEX SRL SRL | 14659720 | 4642 | 173.972 (2025) |
| STRATEGIC ALLIANCES PLATFORM S.R.L. SRL | 42253491 | 7311 | 173.900 (2025) |
| STELIROD 2017 IMPEX SRL SRL | 38228775 | 4762 | 173.845 (2025) |
| GHICA'S COMPANY CONSTRUCT SRL SRL | 16434464 | 4100 | 173.808 (2025) |
| MLP CONSULTING S.R.L. SRL | 42323767 | 7112 | 173.791 (2025) |
| SHANTI ESTATES S.R.L. SRL | 49637376 | 6831 | 173.723 (2025) |
| SKY EXPERT INSTAL S.R.L. SRL | 43784467 | 4322 | 173.698 (2025) |
| GUMI S.R.L. SRL | 46620957 | 7410 | 173.639 (2025) |
| TRACTARI AUTO TIM S.R.L. SRL | 47323237 | 5221 | 173.592 (2024) |
| NOVA SMART FINANCES S.R.L. SRL | 46961032 | 6920 | 173.582 (2025) |
| TOP SECRET INVESTIGATIONS SRL SRL | 29533834 | 8030 | 173.569 (2025) |
| CONSULTAUTO PREMIUM RENTAL S.R.L. SRL | 41056025 | 7499 | 173.564 (2025) |
| FLORISCATALEA PRODCOM SRL SRL | 36820303 | 4772 | 173.555 (2025) |
| CMI DOCTOR MARINESCU ELENA & OFTALMOLOGIE SRL SRL | 38416221 | 8622 | 173.535 (2025) |
| BIO LIFE MEDICAL SRL SRL | 28312770 | 4773 | 173.501 (2025) |
| LARISA MIRUNA COMPANY SRL SRL | 27213876 | 4721 | 173.457 (2025) |
| ONACA EVENTS S.R.L. SRL | 47193811 | 8230 | 173.457 (2024) |
| ETF TAX SOLUTIONS S.R.L. SRL | 48566463 | 8210 | 173.438 (2025) |
| MAV PICTURES S.R.L. SRL | 46428197 | 5911 | 173.413 (2025) |
| M.H.P.P. ENERGY CĂLINEŞTI S.R.L. SRL | 32056832 | 7020 | 173.343 (2025) |
| FIVEFLEET DRIVE S.R.L. SRL | 52087833 | 4933 | 173.249 (2025) |
| MAIA-SYR BUSINESS S.R.L. SRL | 49212944 | 4711 | 173.202 (2025) |
| REPARĂ TOT SERVICII SRL SRL | 30847954 | 4322 | 173.197 (2024) |
| OPTI CLEAR VISION SRL SRL | 26117790 | 4778 | 173.167 (2025) |
| PISCINE PLUS SRL SRL | 30602245 | 4322 | 173.164 (2025) |
| BRIT CENTER SRL SRL | 33614210 | 8552 | 173.153 (2025) |
| ZAZI BUSINESS SRL SRL | 33514016 | 7320 | 173.120 (2025) |
| SARAS TARPAN S.R.L. SRL | 39991693 | 4642 | 173.088 (2025) |
| TAPAE INVESTMENT SRL SRL | 29371120 | 6812 | 173.084 (2020) |
| Altair IT SRL SRL | 17329068 | 6220 | 173.047 (2025) |
| MIU PREMIUM GROUP S.R.L. SRL | 38085659 | 4791 | 172.945 (2025) |
| LUXSERDENT S.R.L. SRL | 33521196 | 8623 | 172.939 (2025) |
| OPINION STREAM S.R.L. SRL | 42030570 | 7320 | 172.935 (2025) |
| CLV PRODUCTION S.R.L. SRL | 48533415 | 5911 | 172.909 (2025) |
| DHM SMART PRODUCTION SRL SRL | 37762154 | 1812 | 172.876 (2025) |
| PIT PROSPER S.R.L. SRL | 47688861 | 6312 | 172.875 (2025) |
| IMMO INVEST TRANSILVANIA REIT S.R.L. SRL | 52376602 | 6811 | 172.872 (2025) |
| BRIGHT RE S.R.L. SRL | 50368000 | 6831 | 172.837 (2025) |
| MIDNIGHT CREATIVES S.R.L. SRL | 51416806 | 7414 | 172.820 (2025) |
| TIAN LONG IMPORT EXPORT SRL SRL | 5795390 | 6820 | 172.771 (2025) |
| IMCOM SA SA | 1294 | 6820 | 172.730 (2025) |
| ALFA COLOR IMPEX SRL SRL | 10832860 | 1812 | 172.725 (2025) |
| EURO ACCOUNTING ADVISORS S.R.L. SRL | 52548961 | 6920 | 172.719 (2025) |
| HR SUPORT S.R.L. SRL | 47688918 | 6312 | 172.669 (2025) |
| LAND OF FUTURE S.R.L. SRL | 46812910 | 6209 | 172.606 (2025) |
| ZERONI BASIC SRL SRL | 18034081 | 4771 | 172.604 (2025) |