Firme din Sectorul 2
București
Sectorul 2 are 46.390 de firme active, dintre care 16.324 au depus bilanț pentru 2017 — 18,7% din firmele județului București. Densitatea e de 159,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 94,4 mld RON, e 22,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 9,7% peste media județului. Față de 2016, cifra de afaceri a crescut cu 8,2%.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,2%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 3,6%) și lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| FLOPANFY CONS SRL SRL | 32847020 | 6619 | 4.953 (2022) |
| EUROPARTNER RESIDENCE S.R.L. SRL | 25082979 | 6810 | 4.950 (2025) |
| ETALON BUSINESS S.R.L. SRL | 39880911 | 7311 | 4.950 (2025) |
| PINEAPPLE MEDIA INTERACTIV SRL SRL | 28854020 | 7311 | 4.948 (2024) |
| COCOS PLACE S.R.L. SRL | 39363214 | 9329 | 4.946 (2025) |
| ADCOMAR TRAVEL SRL SRL | 6804934 | 7911 | 4.935 (2022) |
| RANK DOCK S.R.L. SRL | 43918518 | 6312 | 4.935 (2025) |
| DAIRDI BOOKS AND MORE S.R.L. SRL | 41694600 | 4791 | 4.931 (2025) |
| WORKING MARKET AGENCY S.R.L. SRL | 39503938 | 7810 | 4.928 (2023) |
| CRIVAMI SRL SRL | 12071471 | 4617 | 4.926 (2025) |
| PARCELAND SRL SRL | 18536037 | 6220 | 4.921 (2023) |
| ALL SOLUTIONS ROMANIA S.R.L. SRL | 45370186 | 4639 | 4.914 (2024) |
| DAVARIAN CONSTRUCT SRL SRL | 24866196 | 4120 | 4.908 (2023) |
| REDEASYCAR SRL SRL | 29580658 | 6820 | 4.900 (2025) |
| EVOLUTION PERSPECTIVE S.R.L. SRL | 47311739 | 8559 | 4.900 (2025) |
| AGILCAD PRODCOM SRL SRL | 36891096 | 4619 | 4.894 (2025) |
| FMI TRANSPED S.R.L. SRL | 39396548 | 4941 | 4.884 (2024) |
| EMMA BEAUTY STUDIO S.R.L. SRL | 40635223 | 4782 | 4.880 (2022) |
| DENKO CENTER SRL SRL | 12034457 | 9531 | 4.874 (2025) |
| PUNGUŢACUDETOATE S.R.L. SRL | 52408607 | 4712 | 4.873 (2025) |
| URBAN COMMUNITY S.R.L. SRL | 8953800 | 4933 | 4.871 (2025) |
| BENEDIXIMUS INVESTMENT SRL SRL | 38259062 | 4791 | 4.862 (2025) |
| NIST CREATIONS S.R.L. SRL | 51178739 | 1330 | 4.858 (2025) |
| SOFIA BUSINESS IDEAS S.R.L. SRL | 47665264 | 4791 | 4.858 (2024) |
| HAUSHALT SOLUTIONS S.R.L. SRL | 45038650 | 8121 | 4.850 (2024) |
| TRADING MULTIPARTS S.R.L. SRL | 47479156 | 4791 | 4.848 (2025) |
| FAMILY DERM SRL SRL | 22341300 | 8622 | 4.840 (2022) |
| AROMA BEAN S.R.L. SRL | 52377110 | 4711 | 4.832 (2025) |
| LUDMIL SERVICII SRL SRL | 5364738 | 7311 | 4.825 (2023) |
| IDVS KONZEPT SRL SRL | 29515307 | 7414 | 4.823 (2025) |
| TEMPLE OF RA S.R.L. SRL | 43242490 | 4777 | 4.820 (2024) |
| DG&AV TRANSPORT DEVELOPMENT SRL SRL | 38487966 | 4939 | 4.814 (2021) |
| GROWLINE MEDIA S.R.L. SRL | 50217597 | 7311 | 4.811 (2025) |
| CROSSCRAFT DESIGN SRL SRL | 37811885 | 7311 | 4.809 (2023) |
| ENCORE SOFTWARE SRL SRL | 17707856 | 6220 | 4.801 (2025) |
| AXTER COMPANY SRL SRL | 11133363 | 4642 | 4.800 (2019) |
| QUALIT-THREE S.R.L. SRL | 50768618 | 8559 | 4.800 (2025) |
| ROBS ART & DECO S.R.L. SRL | 44209476 | 5222 | 4.800 (2025) |
| BG VIRTUAL CONCEPT S.R.L. SRL | 43847425 | 7312 | 4.800 (2023) |
| DIGITAL INFOCHANNEL SRL SRL | 26827401 | 6020 | 4.800 (2025) |
| LIMACO - IMPEX SRL SRL | 4056349 | 6310 | 4.800 (2025) |
| KUNTEK SYSTEMS SRL SRL | 36574438 | 8020 | 4.785 (2025) |
| CGM NORDIC HOLDING S.R.L. SRL | 40181186 | 6421 | 4.761 (2025) |
| LASER TOTAL DISTRIBUTION S.R.L. SRL | 45795381 | 7311 | 4.760 (2025) |
| YUKI REAL ESTATE SOLUTIONS S.R.L. SRL | 44208306 | 6812 | 4.758 (2025) |
| FSH 1991 S.R.L. SRL | 49769237 | 4791 | 4.750 (2024) |
| KINETIC RECOVERY EDUCATION S.R.L. SRL | 38668059 | 4712 | 4.750 (2025) |
| ERA PROF INVEST SRL SRL | 35944427 | 6831 | 4.742 (2025) |
| ALE CRI HOUSE SRL SRL | 31140888 | 6831 | 4.730 (2025) |
| ROVIAN DIRECT SRL SRL | 29106949 | 6220 | 4.715 (2025) |