Firme din Sectorul 2
București
Sectorul 2 are 46.385 de firme active, dintre care 17.248 au depus bilanț pentru 2018 — 18,7% din firmele județului București. Densitatea e de 159,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 97,9 mld RON, e 22,3% din cea a județului; firma medie facturează cu 8,1% peste media județului. Față de 2017, cifra de afaceri a crescut cu 3,7%.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,2%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 3,6%) și lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| ASIGIO DEVELOPMENT GROUP S.R.L. SRL | 47451660 | 8210 | 106.258 (2025) |
| DENTARIUM SECTION S.R.L. SRL | 46114828 | 8623 | 106.220 (2025) |
| VIKALI GRUP SRL SRL | 12972550 | 6210 | 106.218 (2025) |
| SONIC CAR-WASH S.R.L. SRL | 42356560 | 4712 | 106.192 (2025) |
| XCV CONCEPT STORE S.R.L. SRL | 44571114 | 4771 | 106.180 (2025) |
| SABAH TRADING COMPANY SRL SRL | 28486211 | 4642 | 106.127 (2025) |
| SUNRISE MOB SRL SRL | 35593695 | 3109 | 106.094 (2025) |
| SEBALEX IMPACT S.R.L. SRL | 51776678 | 8299 | 106.030 (2025) |
| ANTUMBRA SRL SRL | 36520330 | 7420 | 106.023 (2025) |
| ELECTRIC AIR SERVICES SRL SRL | 24659301 | 6202 | 105.974 (2024) |
| ELPHYPED S.R.L. SRL | 48794933 | 8622 | 105.955 (2025) |
| INSPIRE TRADE SRL SRL | 31464450 | 8121 | 105.955 (2025) |
| GREEN FINANCE HUB S.R.L. SRL | 46462032 | 6619 | 105.933 (2025) |
| QUALITY IT SOLUTIONS SRL SRL | 35303058 | 6202 | 105.910 (2025) |
| IOANA STAR FASHION S.R.L. SRL | 49560434 | 4751 | 105.875 (2025) |
| SMARTFORM SRL SRL | 29811310 | 2229 | 105.858 (2023) |
| PLEIN SOLEIL STUDIO S.R.L. SRL | 46360385 | 7420 | 105.852 (2025) |
| RALUCA NEFERU DESIGN S.R.L. SRL | 47036329 | 9012 | 105.842 (2024) |
| AT AUTOMATIC MANAGEMENT SRL SRL | 32228016 | 8009 | 105.826 (2025) |
| SUPERCURATARE D&G S.R.L. SRL | 46733794 | 9691 | 105.809 (2025) |
| GRUPA13 S.R.L. SRL | 45031945 | 7111 | 105.799 (2025) |
| ADIMAR AMBIENT S.R.L. SRL | 44526768 | 4120 | 105.774 (2025) |
| QUADSON SRL SRL | 28196749 | 7311 | 105.769 (2025) |
| METAL BUILDING CONSTRUCT S.R.L. SRL | 53123527 | 4100 | 105.768 (2025) |
| GHEVAL ROM SRL SRL | 17300096 | 4619 | 105.762 (2018) |
| CERA EXPERT SRL SRL | 15510911 | 7112 | 105.757 (2025) |
| 420 CITY TRANSITION S.R.L. SRL | 42240955 | 4933 | 105.756 (2025) |
| MM BETWORK INVEST S.R.L. SRL | 49136928 | 6201 | 105.753 (2025) |
| SMACK CONCEPT S.R.L. SRL | 48582450 | 4684 | 105.708 (2025) |
| GRAM BEST CONSULTING S.R.L. SRL | 51872136 | 7020 | 105.700 (2025) |
| OFFICE AUTO S.R.L. SRL | 16252772 | 9531 | 105.680 (2025) |
| FAST PIGEON S.R.L. SRL | 49481365 | 5320 | 105.678 (2025) |
| DJB SERVICES S.R.L. SRL | 50160040 | 9002 | 105.664 (2025) |
| ROMADER CONTROL SRL SRL | 31539553 | 8123 | 105.652 (2025) |
| HOLY MERGE FASHION DESIGN S.R.L. SRL | 50317510 | 7410 | 105.629 (2025) |
| MOMMY AESTHETICS S.R.L. SRL | 50272834 | 8622 | 105.615 (2025) |
| TESSELLA PROIECT S.R.L. SRL | 44958391 | 6831 | 105.613 (2025) |
| LUCK INTER CONSULT SRL SRL | 17834558 | 4619 | 105.613 (2025) |
| THE LEARNING HUB S.R.L. SRL | 49102534 | 8559 | 105.590 (2025) |
| MENTAL COACHING FOR PERFORMANCE S.R.L. SRL | 44455799 | 8559 | 105.563 (2025) |
| BEN TENG IMPEX SRL SRL | 31115736 | 4649 | 105.558 (2025) |
| EV AMBITION S.R.L. SRL | 47694219 | 6399 | 105.542 (2025) |
| HYPER POWER MODE S.R.L. SRL | 46533664 | 6201 | 105.500 (2025) |
| TURING TECH S.R.L. SRL | 43037054 | 6290 | 105.489 (2025) |
| ERGONOMOS SRL SRL | 22921928 | 7020 | 105.485 (2025) |
| A.S. REAL ESTATE AGENCY S.R.L. SRL | 40575148 | 6811 | 105.476 (2025) |
| LA CARMEN - PRODUSE ALESE S.R.L. SRL | 52625983 | 4711 | 105.466 (2025) |
| IXIR SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L. SRL | 46828398 | 6210 | 105.457 (2025) |
| SAKURA CAZARE S.R.L. SRL | 47428713 | 5520 | 105.340 (2025) |
| THE NEST GROUP S.R.L. SRL | 50862770 | 4755 | 105.303 (2025) |