Firme din Sectorul 2
București
Sectorul 2 are 46.385 de firme active, dintre care 17.248 au depus bilanț pentru 2018 — 18,7% din firmele județului București. Densitatea e de 159,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 97,9 mld RON, e 22,3% din cea a județului; firma medie facturează cu 8,1% peste media județului. Față de 2017, cifra de afaceri a crescut cu 3,7%.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,2%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 3,6%) și lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| NIK & CRISS SELECT SRL SRL | 34251317 | 5610 | 19.090 (2022) |
| FABIO TRADE 2002 SRL SRL | 15547732 | 4683 | 19.072 (2018) |
| AQUARIUS FOX S.R.L. SRL | 46368656 | 8551 | 19.060 (2024) |
| SOUND VIP SOLUTIONS S.R.L. SRL | 39041669 | 9329 | 19.050 (2025) |
| RAVI ONIX S.R.L. SRL | 50141618 | 9329 | 19.046 (2025) |
| NEDA DENTAL CLINIC S.R.L. SRL | 51416377 | 8623 | 19.015 (2025) |
| NOVUSTECH SERVICES SRL SRL | 29596395 | 6202 | 19.000 (2025) |
| MRC POWER CONSTRUCT S.R.L. SRL | 43555617 | 4100 | 19.000 (2024) |
| MOVEOUT PROFESSIONAL MOVERS S.R.L. SRL | 51091348 | 4942 | 19.000 (2025) |
| SMARTWAY CONCEPT SRL SRL | 36276440 | 8559 | 19.000 (2023) |
| PAUN GRAND INOVATIV S.R.L. SRL | 44587226 | 8551 | 19.000 (2025) |
| D & D PROFESSIONAL GROUP S.R.L. SRL | 49912956 | 7311 | 18.980 (2025) |
| HOBBY HOUSE MOVERS SRL SRL | 23477417 | 4942 | 18.966 (2023) |
| IORGU PROTAXI SERVICE SRL SRL | 38349157 | 4933 | 18.963 (2025) |
| DR. DUCU DENTAL SOLUTIONS S.R.L. SRL | 39410715 | 8623 | 18.926 (2025) |
| ALTIMED CONCEPT S.R.L. SRL | 40231381 | 8622 | 18.926 (2025) |
| ENFILADE S.R.L. SRL | 42572415 | 7111 | 18.910 (2022) |
| IT SUPPORT & MEDIA SRL SRL | 18426000 | 6220 | 18.901 (2025) |
| MT PREMIUM TUNING S.R.L. SRL | 48312155 | 9531 | 18.880 (2025) |
| BEAR KING S.R.L. SRL | 47274070 | 6832 | 18.879 (2025) |
| INFITEA SRL SRL | 35323527 | 6201 | 18.861 (2025) |
| ROSSTECH NEW TECHNOLOGIES SRL SRL | 34916895 | 4651 | 18.856 (2025) |
| SAMS PREMIUM S.R.L. SRL | 47752077 | 4791 | 18.851 (2023) |
| MAGIC SOFTWARE CREATION SRL SRL | 24559515 | 6201 | 18.844 (2016) |
| POLICONIC BUILDING INSTAL S.R.L. SRL | 41784088 | 4322 | 18.829 (2025) |
| NELU SERV SRL SRL | 13883710 | 4520 | 18.805 (2025) |
| HORIANA SRL SRL | 405349 | 4776 | 18.792 (2025) |
| MITROSOLUTIONS S.R.L. SRL | 48554469 | 6210 | 18.778 (2024) |
| BON VIVANTS S.R.L. SRL | 50227094 | 8230 | 18.750 (2025) |
| PERSPEKTIVE DEVELOPMENT S.R.L. SRL | 45402199 | 7111 | 18.732 (2025) |
| MTS FINANCIAL PARTNERS S.R.L. SRL | 49112180 | 6920 | 18.730 (2025) |
| BORANT PRODUCTS SRL SRL | 6707869 | 2562 | 18.721 (2025) |
| NICOLA SALON S.R.L. SRL | 52951564 | 9621 | 18.721 (2025) |
| M.C.A TRANSPORT GARANT SRL SRL | 30810580 | 4933 | 18.718 (2025) |
| WAVEFRONT CONSULT S.R.L. SRL | 45311147 | 6210 | 18.712 (2025) |
| TRIMADTEC SERVICES SRL SRL | 31449361 | 7490 | 18.712 (2025) |
| SPALATORIA VIITORULUI S.R.L. SRL | 52645573 | 9531 | 18.700 (2025) |
| CABINET MEDICAL S.P. STOICESCU SRL SRL | 6055722 | 8513 | 18.700 (2025) |
| R.T.H. EXIM SRL SRL | 6193644 | 8623 | 18.700 (2025) |
| KATANA SOFTWARE SRL SRL | 16980164 | 6201 | 18.698 (2021) |
| ZENBU S.R.L.-D. SRL | 42866550 | 7022 | 18.675 (2021) |
| COMPLETE TIRE SERVICES SRL SRL | 33801781 | 9531 | 18.667 (2025) |
| ALIN & MIMI S.R.L. SRL | 48687678 | 4711 | 18.664 (2025) |
| VISUALDRIVE SRL SRL | 13970522 | 7311 | 18.649 (2025) |
| ZINA BEAUTY SALON S.R.L. SRL | 52312315 | 9622 | 18.640 (2025) |
| CONTRAST SOLUTIONS & MANAGEMENT S.R.L. SRL | 46152287 | 6832 | 18.624 (2025) |
| SHERIF. STYLE. BARBER S.R.L. SRL | 42326100 | 9621 | 18.611 (2025) |
| LINHNHI IMPEX SRL SRL | 35264307 | 4642 | 18.600 (2025) |
| MIRCEA OPREA 4INVESTMENTS SRL SRL | 38298452 | 4939 | 18.600 (2025) |
| NEXT HARBOR S.R.L. SRL | 51865180 | 6290 | 18.600 (2025) |