Firme din Sectorul 2
București
Sectorul 2 are 46.385 de firme active, dintre care 17.248 au depus bilanț pentru 2018 — 18,7% din firmele județului București. Densitatea e de 159,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 97,9 mld RON, e 22,3% din cea a județului; firma medie facturează cu 8,1% peste media județului. Față de 2017, cifra de afaceri a crescut cu 3,7%.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,2%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 3,6%) și lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| OLTUL PROD SRL SRL | 42596 | 4333 | 12.345 (2023) |
| MARIA MUSIC S.R.L. SRL | 36687445 | 9001 | 12.332 (2025) |
| BEST BEFORE CONCEPT SRL SRL | 30194952 | 7410 | 12.329 (2020) |
| BABOON STUDIO S.R.L. SRL | 44223624 | 7410 | 12.327 (2025) |
| 1ST. SPORT MANAGEMENT & ADVERTISING SRL SRL | 22457098 | 4619 | 12.326 (2025) |
| JUST INDIA IMPEX S.R.L. SRL | 43508488 | 4711 | 12.319 (2025) |
| TEO DAR CONCEPT SRL SRL | 17371011 | 6820 | 12.311 (2025) |
| PERFECT MAR SRL SRL | 14169450 | 4712 | 12.307 (2025) |
| AS FINANCIAR EXPERT SRL SRL | 15071522 | 6920 | 12.300 (2025) |
| ELF PROIECT GRUP SRL SRL | 13906490 | 7420 | 12.300 (2025) |
| P3R INTERNATIONAL SRL SRL | 35937861 | 8299 | 12.288 (2025) |
| DULCE UNICAT SRL SRL | 13722640 | 9329 | 12.277 (2025) |
| CONSTRUCT HOLDING & LOGISTICS S.R.L. SRL | 40252953 | 4100 | 12.265 (2024) |
| LIAMNA S.R.L. SRL | 47848288 | 4711 | 12.263 (2025) |
| NUMERIS GL S.R.L. SRL | 52956391 | 8299 | 12.259 (2025) |
| HAVILA CONSULTING S.R.L. SRL | 42912460 | 7311 | 12.257 (2025) |
| TURBO FLOREX PRODUCTION S.R.L. SRL | 40568450 | 2932 | 12.250 (2025) |
| BARTA EXPERT SRL SRL | 13780021 | 6920 | 12.250 (2025) |
| EXE AUTO-TRANS HOLDING S.R.L. SRL | 51303327 | 4941 | 12.250 (2025) |
| AUTHENTIC CRAFT S.R.L. SRL | 41023346 | 7022 | 12.250 (2024) |
| MAZAL COM 2002 SRL SRL | 15115831 | 8559 | 12.246 (2025) |
| AQUA TECH ENGINEERING SRL SRL | 28035343 | 7112 | 12.240 (2022) |
| AVACTIL IMPEX SRL SRL | 2378550 | 2219 | 12.220 (2025) |
| TERAPIE PRIN JOC S.R.L. SRL | 42305647 | 8690 | 12.219 (2025) |
| IVY LEAGUE MANAGEMENT S.R.L. SRL | 44870728 | 7022 | 12.216 (2025) |
| PRIME INVEST SRL SRL | 18720055 | 7020 | 12.215 (2025) |
| ORCA CONSTRUCT GRUP SRL SRL | 17268394 | 4120 | 12.212 (2021) |
| KAMNE SRL SRL | 36002657 | 4752 | 12.200 (2023) |
| PRODINF SRL SRL | 5144112 | 6209 | 12.200 (2025) |
| KULCUS DESIGN S.R.L. SRL | 39677713 | 7111 | 12.190 (2025) |
| SOLID INTERCONSTRUCT SRL SRL | 24208328 | 4683 | 12.185 (2021) |
| VAIS ELCO S.R.L. SRL | 44796826 | 4321 | 12.174 (2025) |
| SMART ONLINE INVESTMENT S.R.L. SRL | 41704887 | 4642 | 12.168 (2025) |
| WISH JEWELRY S.R.L. SRL | 43334349 | 4712 | 12.155 (2024) |
| MEDIA FOTO PRODUCTION SRL SRL | 32595020 | 7420 | 12.150 (2025) |
| CASTEL FILMS COPRODUCTION S.R.L. SRL | 16696317 | 5911 | 12.122 (2025) |
| OANDRA EXPERT CONSULT SRL SRL | 45126 | 6920 | 12.109 (2025) |
| INTERNATIONAL INVESTIMENT IMPEX SRL SRL | 2635441 | 4649 | 12.085 (2025) |
| GIMEG ENGINEERING S.R.L. SRL | 48722201 | 4321 | 12.074 (2025) |
| ROMVIN IMPORT-EXPORT COMPANY SRL SRL | 17655781 | 4617 | 12.056 (2025) |
| MODALASELVA S.R.L. SRL | 41293013 | 4771 | 12.050 (2025) |
| ASTER CENTER S.R.L. SRL | 52403120 | 8622 | 12.050 (2025) |
| GAMMA VET IMPEX SRL SRL | 26301805 | 4646 | 12.040 (2025) |
| MULTILINGVISTICA SRL SRL | 16539517 | 7430 | 12.020 (2025) |
| CONTPRESTEX SERV SRL SRL | 16951240 | 6920 | 12.017 (2025) |
| COMCEREAL ASSETS S.A. SA | 8261265 | 5210 | 12.012 (2025) |
| ONE STORAGE HUB S.R.L. SRL | 44330140 | 6820 | 12.000 (2024) |
| ADDA EXPERT EVOLUTION SRL SRL | 30563081 | 6920 | 12.000 (2025) |
| NEW DOCTORSHOE S.R.L. SRL | 53116368 | 1520 | 12.000 (2025) |
| QR GLOBAL S.R.L. SRL | 50238646 | 7020 | 12.000 (2025) |