Firme din Sectorul 2
București
Sectorul 2 are 46.385 de firme active, dintre care 19.216 au depus bilanț pentru 2019 — 18,7% din firmele județului București. Densitatea e de 159,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 119,4 mld RON, e 21,1% din cea a județului; firma medie facturează în linie cu media județului. Față de 2018, cifra de afaceri a crescut cu 21,9%.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,2%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 3,6%) și lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| MARDAR 81 PREST SERV S.R.L. SRL | 47006972 | 3100 | 103.796 (2025) |
| INTRADPOL S.R.L. SRL | 48563220 | 7430 | 103.782 (2025) |
| A&N ADMIN SERV S.R.L. SRL | 49846410 | 6832 | 103.772 (2025) |
| V.A. TECH SERV SRL SRL | 16461264 | 7112 | 103.763 (2024) |
| VPICT S.R.L. SRL | 50916013 | 8559 | 103.750 (2025) |
| MONDERO COM SRL SRL | 7541828 | 7732 | 103.707 (2025) |
| BAXIMAN SRL SRL | 38288408 | 5911 | 103.680 (2025) |
| LOGISTICO SPEDITION S.R.L. SRL | 52697777 | 4941 | 103.668 (2025) |
| ZIRYAB VISION S.R.L. SRL | 44610191 | 5611 | 103.654 (2025) |
| NGR MANAGEMENT SRL SRL | 15341510 | 8299 | 103.650 (2025) |
| ING STRUCTURAL DESIGN SRL SRL | 18097640 | 7120 | 103.650 (2025) |
| EDGARD DENTAL SURGERY S.R.L. SRL | 48553153 | 8623 | 103.630 (2025) |
| RUXPRO SRL SRL | 12473746 | 7112 | 103.573 (2025) |
| ADAM B MUSIC & SOUND S.R.L. SRL | 44338950 | 9011 | 103.534 (2025) |
| GEICU DENTAL S.R.L. SRL | 44120157 | 8623 | 103.533 (2025) |
| ROBOTECH ACADEMY S.R.L. SRL | 52322572 | 8559 | 103.519 (2025) |
| CREME DE LA CREME - LE BOUTIQUE S.R.L. SRL | 40187855 | 4775 | 103.518 (2025) |
| EDER MARKETING INTERNATIONAL S.R.L. SRL | 49213826 | 7820 | 103.500 (2025) |
| UNIC AUTO TRANS S.R.L. SRL | 43384118 | 4939 | 103.483 (2024) |
| G&I CONSTRUCT S.R.L. SRL | 50496386 | 4120 | 103.480 (2025) |
| THE VIKINGS EVENTS S.R.L. SRL | 50109595 | 8230 | 103.440 (2025) |
| LAND OF WHITE DEER SRL SRL | 34565247 | 7420 | 103.429 (2025) |
| QSOFT MC S.R.L. SRL | 48544295 | 6210 | 103.400 (2025) |
| AUTO GAZ M.E. SRL SRL | 33579139 | 4322 | 103.400 (2025) |
| SERVICII LIFT IULIANA S.R.L. SRL | 50528658 | 2822 | 103.385 (2025) |
| ELGAMI IMPEX SRL SRL | 35846712 | 4651 | 103.384 (2025) |
| WORKSTRUCT S.R.L. SRL | 6772794 | 4100 | 103.316 (2025) |
| EST SERVICE CARWASH S.R.L. SRL | 45824924 | 9531 | 103.297 (2025) |
| STILETTO ADVERTISING SRL SRL | 37997479 | 7311 | 103.292 (2025) |
| MINH KHOI COMERT S.R.L. SRL | 41723234 | 4642 | 103.290 (2025) |
| HORECA BUSINESS SERVICE S.R.L. SRL | 47057569 | 7499 | 103.285 (2025) |
| WRC VULCANIZARE S.R.L. SRL | 45025056 | 4520 | 103.251 (2025) |
| URBAN DIVISION SRL SRL | 36331650 | 4791 | 103.200 (2023) |
| AIXIANG IMPEX SRL SRL | 8451650 | 4642 | 103.168 (2025) |
| INSIGHTFUL DIGITAL S.R.L. SRL | 51078713 | 7311 | 103.166 (2025) |
| V.R. STRATEGIES S.R.L. SRL | 52517426 | 7330 | 103.100 (2025) |
| GT ALVIO INVEST S.R.L. SRL | 42515487 | 6811 | 103.097 (2025) |
| DENTAL T. SRL SRL | 14973969 | 8623 | 103.070 (2025) |
| DANIEL TRANSPORT PERSOANE S.R.L. SRL | 49764221 | 4939 | 103.060 (2025) |
| MEDMIDA SRL SRL | 15400676 | 8622 | 103.058 (2025) |
| LIDIA & ANTONIA SRL SRL | 32302740 | 4711 | 103.048 (2019) |
| TREIA PROM CONSULTANTA SRL SRL | 25001605 | 7499 | 103.044 (2025) |
| VAMEX S.R.L. SRL | 47398272 | 4751 | 103.018 (2025) |
| EXCLUSIV SERV SRL SRL | 17362404 | 7022 | 103.000 (2025) |
| ESTATE TOP INVESTMENTS S.R.L. SRL | 46795681 | 6831 | 103.000 (2025) |
| LIBRA CONSULTING SRL SRL | 14860188 | 7020 | 102.993 (2025) |
| NIZAR & RIMA SRL SRL | 28495341 | 4641 | 102.932 (2025) |
| SILVI DENT INTERNATIONAL SRL SRL | 18628270 | 8623 | 102.900 (2025) |
| FPC PRIVATE SOLUTIONS SRL SRL | 26612623 | 6619 | 102.862 (2025) |
| CONCRETE BOYS S.R.L. SRL | 52597662 | 4100 | 102.838 (2025) |