Firme din Sectorul 2
București
Sectorul 2 are 46.385 de firme active, dintre care 20.770 au depus bilanț pentru 2020 — 18,7% din firmele județului București. Densitatea e de 159,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 126,6 mld RON, e 22,5% din cea a județului; firma medie facturează cu 9,5% peste media județului. Față de 2019, cifra de afaceri a crescut cu 6,1%.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,2%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 3,6%) și lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| AGORA EXPERT SRL SRL | 23451115 | 8299 | 69.140 (2025) |
| RIGHTNESS S.R.L. SRL | 51234430 | 6290 | 69.124 (2025) |
| BEAUTY PRONAILS S.R.L. SRL | 48194173 | 9621 | 69.108 (2025) |
| ALLIANCE MAR BUCURESTI SRL SRL | 32337609 | 4933 | 69.056 (2025) |
| LUNA PROD SRL SRL | 13896060 | 4642 | 69.029 (2025) |
| MIASPLASH S.R.L. SRL | 51541590 | 9329 | 69.005 (2025) |
| ANDAVIGO S.R.L. SRL | 51786809 | 5320 | 69.003 (2025) |
| PERFECT MEDIA LINK S.R.L. SRL | 41866382 | 5911 | 68.987 (2025) |
| CIV INDUST PARTNERS S.R.L. SRL | 43667483 | 4120 | 68.980 (2022) |
| STRASSE INVEST SRL SRL | 29411764 | 6831 | 68.973 (2025) |
| INTRACOM CONSTRUCT S.A. SA | 13313905 | 4100 | 68.959 (2023) |
| KON TERMO SUD SRL SRL | 18558868 | 6832 | 68.950 (2025) |
| ALCARTA DEVELOPMENT S.R.L. SRL | 39246443 | 7210 | 68.948 (2024) |
| PEVEC EXIM 93 SRL SRL | 4380301 | 1413 | 68.886 (2025) |
| ARTHA 8 S.R.L. SRL | 49840922 | 9313 | 68.881 (2025) |
| HAI CHI COMPANY SRL SRL | 19116562 | 4642 | 68.867 (2025) |
| EPI LIMITED MANCHESTER SUCURSALA BUCURESTI SRL | 41427875 | 7499 | 68.854 (2025) |
| ALCOS TIM 21 SRL SRL | 33532829 | 9319 | 68.842 (2025) |
| CASIV PROD SERV SRL SRL | 30551958 | 8299 | 68.819 (2023) |
| ROMANIAN ROOTS STYLE S.R.L. SRL | 46463143 | 1413 | 68.779 (2025) |
| MIN-MAR-DAVID SRL SRL | 36770752 | 4619 | 68.767 (2025) |
| 764-211 MOCĂNIŢA SRL SRL | 15530218 | 7739 | 68.766 (2025) |
| BRACOS S.R.L. SRL | 51006954 | 4791 | 68.765 (2025) |
| ANDREI EXPERT INSURANCE-AGENT DE ASIGURARE SRL SRL | 26684441 | 6622 | 68.750 (2025) |
| UPWARD BARBER SHOP S.R.L. SRL | 37449611 | 9621 | 68.709 (2023) |
| ARANSIS COMEXIM SRL SRL | 16866942 | 4724 | 68.670 (2025) |
| MED PROTECT PEOPLE S.R.L. SRL | 43011321 | 8129 | 68.663 (2024) |
| DRAKE SOLUTIONS S.R.L.-D. SRL | 43990602 | 6202 | 68.629 (2022) |
| LUXORY IMOBIL SRL SRL | 27642193 | 6831 | 68.629 (2024) |
| ALL IN ONE COR MEDICA S.R.L. SRL | 47466407 | 8622 | 68.610 (2025) |
| CORMED EXPERT SRL SRL | 38428013 | 8622 | 68.608 (2025) |
| ANYSOL CONCEPT SRL SRL | 25871069 | 4791 | 68.608 (2025) |
| MSO ANALYTICS GROUP S.R.L. SRL | 41796007 | 5829 | 68.596 (2024) |
| ANDRA SERVICE EVENTS S.R.L. SRL | 51095277 | 4791 | 68.575 (2025) |
| DEBT ADVISORY SERVICES S.R.L. SRL | 42014680 | 7020 | 68.550 (2025) |
| 2 SIS SMART CONTAB SRL SRL | 37663266 | 6920 | 68.550 (2025) |
| VICTORIA COMPROD 2010 SRL SRL | 12037496 | 4711 | 68.533 (2025) |
| ICMA SA SA | 324929 | 2521 | 68.532 (2025) |
| B.R.C. GRUP HOLDING SRL SRL | 17146966 | 3832 | 68.509 (2025) |
| PROSPERO SOFTWARE S.R.L. SRL | 45658600 | 6210 | 68.508 (2025) |
| PROGRAMA SOFTWARE SRL SRL | 4260402 | 6210 | 68.503 (2025) |
| EXENIR ENGINEERING S.R.L. SRL | 48217749 | 7219 | 68.500 (2025) |
| STUDIO 21 ARHITECTURA SI DESIGN S.R.L. SRL | 49536100 | 7111 | 68.500 (2025) |
| BLUERIDE COM S.R.L. SRL | 36297280 | 4931 | 68.458 (2025) |
| FROTTIEREX S.R.L. SRL | 1073 | 4110 | 68.438 (2025) |
| G TRAVEL EXPERIENCE S.R.L. SRL | 34923833 | 7912 | 68.409 (2025) |
| BENDIS TRADING & CONSULTING SRL SRL | 17001175 | 6831 | 68.392 (2025) |
| TITALCO SRL SRL | 4362860 | 4619 | 68.373 (2025) |
| PACI COMSICRIST SRL SRL | 4942043 | 4752 | 68.353 (2025) |
| ABDULLAH HOME S.R.L. SRL | 43590576 | 4712 | 68.350 (2025) |