Firme din Sectorul 2
București
Sectorul 2 are 46.385 de firme active, dintre care 22.787 au depus bilanț pentru 2021 — 18,7% din firmele județului București. Densitatea e de 159,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 147,8 mld RON, e 21,4% din cea a județului; firma medie facturează în linie cu media județului. Față de 2020, cifra de afaceri a crescut cu 16,7%.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,2%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 3,6%) și lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| CONVIB DEVELOPMENT SRL SRL | 34523608 | 7020 | 59.250 (2025) |
| DYNAMIC EUROPE TAXI S.R.L. SRL | 49028055 | 4933 | 59.227 (2025) |
| RENTFRIENDLY S.R.L. SRL | 50083991 | 7711 | 59.215 (2025) |
| IPROMEDCON S.R.L. SRL | 47583520 | 7112 | 59.200 (2025) |
| VELCEA&PARTNERS START UP S.R.L. SRL | 50637507 | 7022 | 59.200 (2025) |
| LINGUA FRANCA CENTRE SRL SRL | 21740508 | 8552 | 59.164 (2025) |
| FLOVERA IMPEX SRL SRL | 4781400 | 4789 | 59.161 (2025) |
| LAURA NICULAE BEAUTY EXPERT S.R.L. SRL | 41949550 | 9602 | 59.155 (2025) |
| ND INNOVATIVE TECH & MARKET SRL SRL | 29142500 | 7820 | 59.137 (2025) |
| SIGHT FOR LIFE S.R.L. SRL | 38452194 | 8690 | 59.130 (2025) |
| MILIMETRU BIROU ARHITECTURĂ SRL SRL | 2787660 | 7111 | 59.100 (2023) |
| MEDITERANEEAN TRAVEL SRL SRL | 15267619 | 7911 | 59.090 (2025) |
| BRIAMAX ASIG - AGENT DE ASIGURARE S.R.L. SRL | 42886671 | 6622 | 59.031 (2025) |
| SPORT & HEALTH BY AMG S.R.L. SRL | 39852504 | 8551 | 59.022 (2025) |
| YONG SHENG INTERNATIONAL IMPEX SRL SRL | 11704427 | 4642 | 59.021 (2025) |
| VSSN NOVA S.R.L. SRL | 51310995 | 6820 | 59.000 (2025) |
| DSE CONS-PRO S.R.L. SRL | 48204781 | 4100 | 59.000 (2024) |
| LECONS DE FRANCAIS IZA AUTOUR DU MONDE S.R.L. SRL | 45420829 | 8552 | 58.970 (2025) |
| FPC BROKER SOLUTIONS S.R.L. SRL | 31284352 | 6831 | 58.965 (2025) |
| E-GRID S.R.L. SRL | 52890181 | 6290 | 58.950 (2025) |
| TGC GRUP ALVIO SRL SRL | 37606104 | 6811 | 58.941 (2025) |
| NEO CLAS PVC SRL SRL | 38015637 | 4120 | 58.906 (2025) |
| GOODVIBE TYMOTY S.R.L. SRL | 47838942 | 4120 | 58.878 (2025) |
| SAFE MOBILLE S.R.L. SRL | 52024185 | 8299 | 58.864 (2025) |
| KANIN DENT SRL SRL | 29067327 | 8690 | 58.860 (2025) |
| TISO MARKETING SRL SRL | 30027415 | 4941 | 58.832 (2025) |
| EVALCONS CREDIT SRL SRL | 16916161 | 7420 | 58.831 (2018) |
| DENTA MASTER SRL SRL | 44309 | 8623 | 58.810 (2025) |
| CAMELEON DIGITAL MEDIA S.R.L. SRL | 45365988 | 7420 | 58.771 (2025) |
| EMI COMPANY SRL SRL | 5325747 | 6820 | 58.770 (2025) |
| ZORTRAKSERVICE SRL SRL | 35572048 | 4520 | 58.750 (2025) |
| AKKADI B&C S.R.L. SRL | 41945800 | 4791 | 58.745 (2025) |
| STEFIO TRADE HOUSE S.R.L. SRL | 43479951 | 4791 | 58.736 (2025) |
| ORTO-PRAXIS VET S.R.L. SRL | 47727880 | 7500 | 58.733 (2025) |
| BAND OF BARBERS S.R.L. SRL | 47662470 | 9602 | 58.720 (2025) |
| STADICLAR SRL SRL | 23136185 | 4775 | 58.701 (2025) |
| AHA GROWTH EXPERIENCE S.R.L. SRL | 42275856 | 7020 | 58.697 (2025) |
| J'AI BISTROT CUISINE SRL SRL | 32318259 | 1039 | 58.685 (2025) |
| 919 VISION CONSULTING LAB S.R.L. SRL | 42848856 | 7020 | 58.664 (2025) |
| ALLORA CONSULENZA SRL SRL | 36436257 | 7311 | 58.650 (2025) |
| MELA BEAUTY SALON S.R.L. SRL | 46235188 | 9622 | 58.644 (2025) |
| SKILLBOX DESIGN SRL SRL | 35910181 | 7430 | 58.603 (2025) |
| BUGGY CAR SRL SRL | 29821470 | 4520 | 58.600 (2025) |
| SPORTYCRIS LIFE ENHANCE S.R.L. SRL | 47142583 | 9313 | 58.597 (2025) |
| UN LUMINIȘ S.R.L. SRL | 41641800 | 7311 | 58.590 (2025) |
| SAVEN INTERNATIONAL SRL SRL | 12977409 | 4642 | 58.571 (2020) |
| GSON ENGINEERING S.R.L. SRL | 52761225 | 4647 | 58.541 (2025) |
| TOTAL FISH S.R.L. SRL | 48797808 | 3230 | 58.532 (2025) |
| STAM CONSULT S.R.L. SRL | 49533944 | 6202 | 58.510 (2025) |
| SEMEL INTERNATIONAL MANAGEMENT SRL SRL | 37212 | 8210 | 58.500 (2025) |