Firme din Sectorul 2
București
Sectorul 2 are 46.385 de firme active, dintre care 22.787 au depus bilanț pentru 2021 — 18,7% din firmele județului București. Densitatea e de 159,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 147,8 mld RON, e 21,4% din cea a județului; firma medie facturează în linie cu media județului. Față de 2020, cifra de afaceri a crescut cu 16,7%.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,2%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 3,6%) și lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| TAXI AUREL TOTAL SRL SRL | 34572740 | 4933 | 7.428 (2025) |
| BTKO INTERNAŢIONAL SRL SRL | 34758663 | 6612 | 7.426 (2024) |
| TEXELIS COM SRL SRL | 16539380 | 4641 | 7.412 (2025) |
| RACE ACTIV EXPRES SRL SRL | 36188615 | 4933 | 7.405 (2025) |
| HAPPY TREE MEDIA SRL SRL | 28575009 | 7311 | 7.401 (2025) |
| VENDISMART S.R.L. SRL | 50336598 | 4799 | 7.400 (2025) |
| SPEEDHUB SOLUTIONS SRL SRL | 37256459 | 6311 | 7.381 (2025) |
| RED DOUBLE M COMPANY S.R.L. SRL | 40629388 | 4789 | 7.365 (2024) |
| ACCOUNTING BUSINESS INVESTMENT SRL SRL | 23666327 | 7021 | 7.350 (2020) |
| DIANECTIS LOGISTIC S.R.L. SRL | 45556961 | 4939 | 7.340 (2022) |
| MAX'S SALON S.R.L. SRL | 49390259 | 5611 | 7.339 (2025) |
| ERTODIMA S.R.L. SRL | 38687611 | 7320 | 7.338 (2021) |
| T.P.S. EXPORT SRL SRL | 17998950 | 7210 | 7.333 (2016) |
| D.C.V.L. TRANS DRIVE SRL SRL | 25137160 | 4941 | 7.330 (2022) |
| BOOK NEST BY VSC S.R.L. SRL | 52765162 | 4761 | 7.324 (2025) |
| M-TI SAS S.R.L. SRL | 49416219 | 4939 | 7.323 (2025) |
| CIUPERCĂRIA URBANĂ S.R.L. SRL | 48162864 | 4639 | 7.315 (2025) |
| ENTELEXIS S.R.L. SRL | 51416652 | 8622 | 7.313 (2025) |
| CRISTIAN TRANS AUTO S.R.L. SRL | 52741376 | 4933 | 7.287 (2025) |
| LA KYL S.R.L. SRL | 47881527 | 4933 | 7.286 (2025) |
| N.F. XCELLENCE S.R.L. SRL | 49055700 | 4771 | 7.283 (2025) |
| TM PRODSERV S.R.L. SRL | 49356397 | 4791 | 7.275 (2025) |
| ANTOLY FASHION SRL SRL | 33271405 | 4642 | 7.260 (2023) |
| YAKAROGLU FASHION S.R.L. SRL | 43869695 | 4642 | 7.257 (2024) |
| MORA XTREAM CONSULTING SRL SRL | 20933047 | 7022 | 7.250 (2019) |
| PALPOR SRL SRL | 28550985 | 7112 | 7.250 (2025) |
| NEMIAN ELITE SOLUTIONS S.R.L. SRL | 41964372 | 6203 | 7.250 (2025) |
| EDA PINTURAS S.R.L. SRL | 41859202 | 4334 | 7.240 (2023) |
| HARP VISION SRL SRL | 31021275 | 5630 | 7.224 (2025) |
| INHEART REAL ESTATE SRL SRL | 22960617 | 6820 | 7.200 (2025) |
| MTA VIZUAL INVENT S.R.L. SRL | 46206280 | 6201 | 7.200 (2023) |
| BIROU ARHITECTURĂ SIMONA MEILESCU SRL SRL | 36732759 | 7111 | 7.200 (2023) |
| MED POWER ENERGY SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ SRL | 52045552 | 4774 | 7.200 (2025) |
| ACTICONT BUSINESS SRL SRL | 28377036 | 6920 | 7.150 (2025) |
| TEIHUB S.R.L. SRL | 48808753 | 6210 | 7.148 (2025) |
| UMBE MARKET S.R.L. SRL | 48245005 | 4719 | 7.117 (2023) |
| ECO PARTNER SYSTEM SRL SRL | 21547737 | 4614 | 7.110 (2025) |
| METACATS S.R.L. SRL | 48585260 | 7311 | 7.109 (2024) |
| AMP ARTE MEDIA PRODUCŢIE S.R.L. SRL | 40137806 | 9002 | 7.100 (2021) |
| ETALON EXECUTIVE S.R.L. SRL | 52551770 | 4933 | 7.080 (2025) |
| PROFESORUL TRADING S.R.L. SRL | 49769385 | 1421 | 7.060 (2025) |
| ASSERTIVE ACCOUNTING S.R.L. SRL | 33938399 | 6920 | 7.025 (2025) |
| INTERDENT AD S.R.L. SRL | 50332979 | 8623 | 7.002 (2025) |
| SORIN SI MENDIETA S.R.L. SRL | 44720216 | 9602 | 7.001 (2025) |
| TOP GR CONSTRUCT S.R.L. SRL | 41280080 | 4120 | 7.000 (2023) |
| ORCA WAREHOUSE SRL SRL | 3574512 | 7311 | 7.000 (2023) |
| FIZIOHEALTH SRL SRL | 36422812 | 8690 | 7.000 (2025) |
| PERFECTSPACE DESIGN S.R.L. SRL | 52522325 | 8299 | 7.000 (2025) |
| SHINY PRODUCTION CONCEPT SRL SRL | 25576301 | 9329 | 7.000 (2025) |
| AXE-ATELIER DE ARHITECTURA SRL SRL | 7562456 | 7111 | 7.000 (2019) |