Firme din Sectorul 2
București
Sectorul 2 are 46.390 de firme active, dintre care 25.209 au depus bilanț pentru 2022 — 18,7% din firmele județului București. Densitatea e de 159,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 183,2 mld RON, e 19,9% din cea a județului; firma medie facturează în linie cu media județului. Față de 2021, cifra de afaceri a crescut cu 23,9%.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,2%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 3,6%) și lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| RVC VISION S.R.L. SRL | 44858899 | 4399 | 179.151 (2025) |
| LUCKYSTAR AGENCY S.R.L. SRL | 44864270 | 5911 | 179.138 (2025) |
| SMART TECHX S.R.L. SRL | 52945236 | 4100 | 179.026 (2025) |
| BECOMEFIT SRL SRL | 37142250 | 9313 | 179.007 (2025) |
| MISSY EV S.R.L. SRL | 51547330 | 8230 | 178.953 (2025) |
| DREAMGATE SRL SRL | 27278166 | 6210 | 178.924 (2025) |
| ADVERTADOR MEDIA S.R.L. SRL | 41823276 | 7311 | 178.922 (2025) |
| EXPERT DIAGNOSTICS S.R.L. SRL | 43260276 | 9531 | 178.921 (2025) |
| REZIDENTIALIMOB ESTATE SRL SRL | 35964149 | 6831 | 178.897 (2025) |
| RACIS MANAGEMENT SYSTEMS SRL SRL | 25026170 | 7499 | 178.885 (2025) |
| OMMANO SAFE S.R.L. SRL | 40137768 | 8299 | 178.851 (2025) |
| GRAPHIC DESIGN HUB S.R.L. SRL | 41800680 | 7412 | 178.800 (2025) |
| ALLIANCE BOUTIQUE SRL SRL | 33105194 | 4711 | 178.782 (2025) |
| MEDIA COMPUTER SOLUTION S.R.L. SRL | 44860988 | 7311 | 178.760 (2025) |
| SPA MASAJ SERVICES SRL SRL | 36592949 | 9623 | 178.706 (2025) |
| CLEAN ZONE SRL SRL | 36053375 | 8121 | 178.690 (2025) |
| BEAUTY STORE IMPEX S.R.L. SRL | 17413311 | 6820 | 178.686 (2025) |
| SYNTAX ERROR DEVELOPMENT S.R.L. SRL | 46332440 | 6210 | 178.660 (2025) |
| STUDIO PRO FASHION S.R.L. SRL | 41280358 | 4642 | 178.639 (2025) |
| SHAYVET PLUS SRL SRL | 15611878 | 6820 | 178.630 (2025) |
| ROSTOGOL PRODUCTION S.R.L. SRL | 39140085 | 5911 | 178.624 (2025) |
| AFTER THE BELL SRL SRL | 24209528 | 8559 | 178.600 (2025) |
| CONSTRUCT ALBU STEFAN S.R.L. SRL | 42457521 | 4322 | 178.599 (2023) |
| RALLYE - TOURS SRL SRL | 11687105 | 7911 | 178.560 (2025) |
| AS LOGISTICS S.R.L. SRL | 47990540 | 6820 | 178.527 (2025) |
| NOBLENEST COMPANY S.R.L. SRL | 48700238 | 6820 | 178.491 (2025) |
| AMA TECH DEVEL SRL SRL | 35265051 | 6210 | 178.489 (2025) |
| AKA DRIVE S.R.L. SRL | 49197488 | 4782 | 178.472 (2025) |
| TML AUTOMOTIVE SRL SRL | 33367950 | 7120 | 178.470 (2025) |
| SQUARECIRCLE CAPITAL S.R.L. SRL | 15073000 | 7733 | 178.470 (2025) |
| DRAGO MARMIR SRL SRL | 29961610 | 4399 | 178.469 (2025) |
| POSTER SRL SRL | 15451980 | 7111 | 178.439 (2025) |
| EIGHT COMMUNICATION MANAGEMENT SRL SRL | 34918381 | 6312 | 178.395 (2025) |
| LINDA CONCEPT SRL SRL | 23011149 | 8299 | 178.392 (2025) |
| OBSTER DIGITAL S.R.L. SRL | 48566811 | 6210 | 178.377 (2025) |
| SECURITATE ELECTRONICA S.R.L. SRL | 40737240 | 8009 | 178.370 (2025) |
| TRANSFORM MARKETING EVENTS SRL SRL | 17863537 | 7311 | 178.333 (2025) |
| MIDAS ENGINEERING SRL SRL | 29503388 | 7020 | 178.303 (2025) |
| VENUS MONTAJ SRL SRL | 26808345 | 4335 | 178.299 (2025) |
| COOLDREAM S.R.L. SRL | 39510650 | 4649 | 178.290 (2025) |
| MASTER NIB SRL SRL | 33603679 | 4619 | 178.289 (2025) |
| GAMA DESIGN IDEAS SRL SRL | 33142214 | 7311 | 178.238 (2025) |
| T.M. DEVELOPMENT S.R.L. SRL | 50181086 | 4100 | 178.209 (2025) |
| EXPRESS TEAM SERVICES S.R.L. SRL | 44000134 | 7711 | 178.203 (2025) |
| BUSINESS DEVELOPMENT DAILY SRL SRL | 36681957 | 4791 | 178.182 (2022) |
| SHAPE UP STUDIO SRL SRL | 34130536 | 9313 | 178.172 (2025) |
| SIMPLE VENTURES SRL SRL | 37785832 | 6820 | 178.147 (2019) |
| 9 AGENCY MEDIA HOUSE SRL SRL | 32684233 | 7311 | 178.073 (2025) |
| JOOCA JOURNEY S.R.L. SRL | 50756788 | 7111 | 178.050 (2025) |
| HIPPO STORE S.R.L. SRL | 45149119 | 4712 | 178.018 (2025) |