Firme din Sectorul 2
București
Sectorul 2 are 46.385 de firme active, dintre care 25.208 au depus bilanț pentru 2022 — 18,7% din firmele județului București. Densitatea e de 159,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 183,2 mld RON, e 19,9% din cea a județului; firma medie facturează în linie cu media județului. Față de 2021, cifra de afaceri a crescut cu 23,9%.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,2%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 3,6%) și lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| CHARM DECOR SRL SRL | 35713589 | 7410 | 7.000 (2018) |
| D.C.G SWIM S.R.L. SRL | 37597308 | 8551 | 7.000 (2024) |
| ONE HR ADN S.R.L. SRL | 43467663 | 7820 | 7.000 (2025) |
| NAT REALTOR S.R.L. SRL | 45580404 | 6831 | 7.000 (2025) |
| MAZE ELECTRONICS INDUSTRIES S.R.L. SRL | 41568980 | 6202 | 7.000 (2024) |
| LAUR CONSTRUCTII CIVILE SI INDUSTRIALE S.R.L. SRL | 43635988 | 4120 | 7.000 (2025) |
| RATLY INTERNATIONAL 98 SRL SRL | 11664780 | 0111 | 7.000 (2025) |
| ARTIN LANGUAGE CENTER S.R.L. SRL | 50962281 | 8559 | 6.990 (2025) |
| WASTETOWARDROBE S.R.L. SRL | 43346513 | 7411 | 6.986 (2021) |
| DZ METALLICS S.R.L. SRL | 47452800 | 2553 | 6.980 (2025) |
| THE CREATURES STUDIO SRL SRL | 36027139 | 7410 | 6.974 (2022) |
| BAH FOOD S.R.L. SRL | 49967846 | 5611 | 6.958 (2025) |
| OASIS CONTAB CONSULT S.R.L. SRL | 51059800 | 6920 | 6.950 (2025) |
| SILMA DESIGN CONSTRUCT S.R.L. SRL | 49971146 | 3100 | 6.950 (2025) |
| KALM ARTE TRADING SRL SRL | 9483251 | 9003 | 6.934 (2023) |
| DAL COM IMPEX SRL SRL | 4827923 | 9529 | 6.905 (2025) |
| BWS POMPARE BETON S.R.L. SRL | 41975380 | 4120 | 6.896 (2022) |
| MISIME DENTAL GLOBAL S.R.L. SRL | 49729674 | 8623 | 6.889 (2025) |
| HERMES DEVELOPMENT SRL SRL | 22609390 | 6811 | 6.886 (2025) |
| RUBRICK CREATIVE S.R.L. SRL | 42941148 | 7112 | 6.874 (2025) |
| HEROES RIDERS LOGISTIC S.R.L. SRL | 52801680 | 5320 | 6.867 (2025) |
| FASHION NOVA INTERNATIONAL S.R.L. SRL | 39258553 | 4642 | 6.865 (2023) |
| NCS DRIVER SPEED S.R.L. SRL | 52862513 | 4933 | 6.864 (2025) |
| CASAR - DEZVOLTARE IMOBILIARA SRL SRL | 22457012 | 7420 | 6.860 (2025) |
| QUALITY CONTROLL SRL SRL | 24323696 | 7490 | 6.860 (2025) |
| SEARA LA CETATE S.R.L. SRL | 45423094 | 3512 | 6.832 (2025) |
| MASTER HOME DESIGN SRL SRL | 32895494 | 9329 | 6.821 (2025) |
| TAXI GEORGE LOGISTICS SRL SRL | 38284813 | 4933 | 6.820 (2025) |
| QUARZATTRACT 16 S.R.L. SRL | 45143019 | 4779 | 6.816 (2021) |
| PHARMINGENIA SRL SRL | 28508972 | 4791 | 6.806 (2025) |
| DADSAROUND PARENTING S.R.L. SRL | 50804176 | 8559 | 6.793 (2025) |
| ROM ZHIPING IMPEX SRL SRL | 13341107 | 4642 | 6.778 (2019) |
| DESIGNELO STUDIO S.R.L. SRL | 45636386 | 9003 | 6.750 (2025) |
| YSN65 S.R.L. SRL | 49887160 | 4321 | 6.750 (2025) |
| LINDEN CREATIVE MEDIA S.R.L. SRL | 52050990 | 7311 | 6.750 (2025) |
| DEMARCHI COSTRUZIONI SRL VENARIA SUCURSALA BUCURESTI SRL | 29289820 | 4120 | 6.748 (2017) |
| GLARE CREATIONS S.R.L. SRL | 50761547 | 4778 | 6.746 (2025) |
| AVA INNOVATIVE CONSULTING SRL SRL | 26301708 | 6310 | 6.745 (2025) |
| K. INDUSTRIAL & TECHNIQUE SRL SRL | 11485700 | 4120 | 6.731 (2023) |
| FILIP CONSTRUCT TEAM S.R.L. SRL | 43084757 | 7732 | 6.723 (2024) |
| BUSINESS INSIGHT SRL SRL | 15061855 | 7022 | 6.723 (2017) |
| SHSA CONSTRUCTION & DESIGN SRL SRL | 35753974 | 4100 | 6.718 (2025) |
| ALEX&CARMEN TRANSPORT S.R.L. SRL | 49213737 | 4932 | 6.700 (2025) |
| NADERA S.R.L. SRL | 52532477 | 7810 | 6.700 (2025) |
| CREATIVE INDUSTRIES TEAM S.R.L. SRL | 40903911 | 1413 | 6.694 (2023) |
| ARCHITECT STUDIO SRL SRL | 14498054 | 7111 | 6.682 (2025) |
| PROBUS DESIGN & SOUVENIR SRL SRL | 37633435 | 1812 | 6.677 (2024) |
| BETONIC CLASS SRL SRL | 17827291 | 7112 | 6.670 (2025) |
| PRIVER TOUR S.R.L. SRL | 43747345 | 4939 | 6.654 (2025) |
| MARIAN TRANS SRL SRL | 15948580 | 4941 | 6.644 (2020) |