Firme din Sectorul 2
București
Sectorul 2 are 46.390 de firme active, dintre care 27.785 au depus bilanț pentru 2023 — 18,7% din firmele județului București. Densitatea e de 159,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 204,5 mld RON, e 21,9% din cea a județului; firma medie facturează cu 7,8% peste media județului. Față de 2022, cifra de afaceri a crescut cu 11,7%.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,2%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 3,6%) și lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,2%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| SUN CONSTRUCT DEVELOPMENT SRL SRL | 23609348 | 7112 | 353.282 (2025) |
| MARIO ASIG - AGENT DE ASIGURARE SRL SRL | 17790176 | 6622 | 353.234 (2025) |
| SALON MADI SERVICES S.R.L. SRL | 41753570 | 9621 | 353.147 (2025) |
| ROUBC S.R.L. SRL | 43933771 | 8230 | 353.146 (2023) |
| M&M SHOES S.R.L. SRL | 49125090 | 4642 | 353.106 (2025) |
| PAID STORAGES & MORE S.R.L. SRL | 46415995 | 5210 | 353.048 (2025) |
| THE MEDIA HOUSE S.R.L. SRL | 49739627 | 7311 | 353.000 (2025) |
| AD VALUE PUBLICITATE SRL SRL | 16985412 | 7311 | 352.956 (2025) |
| ADVISEFLOW S.R.L. SRL | 43524700 | 7020 | 352.900 (2025) |
| FLOWVENT S.R.L. SRL | 45103553 | 8230 | 352.880 (2025) |
| MANJO INVEST SRL SRL | 37089601 | 4791 | 352.676 (2025) |
| VNC RETAIL AND CONSULTING S.R.L. SRL | 45716108 | 4619 | 352.670 (2025) |
| MERI OANA COMPEX SRL SRL | 22816167 | 4711 | 352.643 (2025) |
| 60 MINUTES ESCAPE ROOM S.R.L. SRL | 41897893 | 9329 | 352.559 (2025) |
| BARSINE INVESTITII SRL SRL | 18536266 | 7022 | 352.453 (2025) |
| WEB NET MAINTENANCE SRL SRL | 30583267 | 6202 | 352.440 (2025) |
| YOYO'S VISION S.R.L. SRL | 48758205 | 7311 | 352.324 (2025) |
| SIMCONT SERVICES S.R.L. SRL | 49119714 | 7830 | 352.292 (2025) |
| FILM BIZ SRL SRL | 23954419 | 5913 | 352.258 (2025) |
| MERAKI TOP S.R.L. SRL | 40030400 | 1520 | 352.185 (2025) |
| SCORPIO PHOENIX SOLUTION S.R.L. SRL | 50479830 | 6312 | 352.110 (2025) |
| MAM ADVISORY BOARD S.R.L. SRL | 44995250 | 7022 | 352.096 (2022) |
| VLAINSTAL SECURITY SISTEM S.R.L. SRL | 38925039 | 8009 | 352.073 (2025) |
| FIN-SOLCONTAB SRL SRL | 35020523 | 6920 | 352.051 (2025) |
| METATECH LAB S.R.L. SRL | 46786136 | 3250 | 352.018 (2025) |
| SILVIU FAMILY S.R.L. SRL | 41992607 | 5611 | 352.009 (2025) |
| DAVO EXPENSIVE SRL SRL | 38084840 | 4619 | 352.000 (2025) |
| TOP DESIGN CONSTRUCT SRL SRL | 36317515 | 4391 | 351.963 (2025) |
| XUEMIAO IMPEX SRL SRL | 33476850 | 4642 | 351.918 (2025) |
| EXIGENT INTERIOR EXTERIOR CONSTRUCTII S.R.L. SRL | 52455820 | 4100 | 351.885 (2025) |
| COTROM EXIM SRL SRL | 11384330 | 4642 | 351.844 (2025) |
| WOLFWEB CONSULT S.R.L. SRL | 49476776 | 6210 | 351.732 (2025) |
| LINII STUDIO S.R.L. SRL | 47970519 | 6820 | 351.724 (2025) |
| G4FOOD S.R.L. SRL | 49762590 | 5812 | 351.615 (2025) |
| GOLD WINES S.R.L. SRL | 42939067 | 4725 | 351.605 (2025) |
| CORADI DRIVER TWO S.R.L. SRL | 50981992 | 4939 | 351.528 (2025) |
| MARKET MOD SRL SRL | 33588099 | 4642 | 351.499 (2025) |
| HAVANA BEACH TRUST SRL SRL | 28148717 | 5630 | 351.424 (2024) |
| KEIKO PROIECT EDUCATIONAL S.R.L. SRL | 50444360 | 8559 | 351.406 (2025) |
| CONTRAST RESEARCH CONSULTING S.R.L. SRL | 42047947 | 7320 | 351.387 (2025) |
| SANUSMED DISTRIBUTION SRL SRL | 38359584 | 4646 | 351.324 (2025) |
| QHZ DOM PERFORMANCE S.R.L. SRL | 39930114 | 4933 | 351.272 (2025) |
| OPTIM PARTNER SRL SRL | 38255044 | 4110 | 351.269 (2025) |
| VIVELY S.R.L. SRL | 34949574 | 9329 | 351.195 (2023) |
| LIDER TEAM CONSULTING SRL SRL | 26339818 | 7420 | 351.192 (2025) |
| LUTOYA CREATIV S.R.L. SRL | 43697964 | 4644 | 351.179 (2025) |
| CONTAB CONSULTANTA & BEST FINANCE SRL SRL | 30010731 | 6920 | 351.150 (2025) |
| RE-TEC TRADING SRL SRL | 9089827 | 4614 | 351.076 (2025) |
| PRĂVĂLIA DIGITALĂ SRL SRL | 38377670 | 7311 | 350.992 (2025) |
| TOTAL IT S.R.L. SRL | 49087841 | 6290 | 350.873 (2025) |