Firme din Sectorul 3
București
Sectorul 3 are 48.059 de firme active, dintre care 24.575 au depus bilanț pentru 2022 — 19,4% din firmele județului București. Densitatea e de 128,2 firme la 1.000 de locuitori, sub media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 88,7 mld RON, e 9,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 51,6% sub media județului. Față de 2021, cifra de afaceri a crescut cu 33,2%.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,1%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 4,6%) și intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat (CAEN 4791, 3,6%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| CONTA-ABILITATE MIHALCEA SRL SRL | 35170350 | 6920 | 299.350 (2025) |
| BOONBOON CANDY BAR S.R.L. SRL | 48167330 | 5621 | 299.221 (2023) |
| SMART CONTEXPERT STUDIO SRL SRL | 30011494 | 6920 | 299.200 (2025) |
| CYFCO S.R.L. SRL | 50958310 | 4322 | 299.196 (2025) |
| SOFT CAR PAPERS S.R.L. SRL | 39054081 | 8210 | 299.191 (2025) |
| FKE CONSULTING S.R.L. SRL | 46284733 | 6210 | 299.120 (2023) |
| B&B OPTIMAL S.R.L. SRL | 49616900 | 8299 | 299.112 (2025) |
| CRIS TOTAL 2000 SRL SRL | 12621540 | 4120 | 299.112 (2025) |
| EYE LENS SRL SRL | 35498960 | 8622 | 299.112 (2025) |
| MMC CABLINK SERV S.R.L. SRL | 47149778 | 4933 | 299.111 (2025) |
| SMUTY BOUDOIR BOUTIQUE S.R.L. SRL | 47211020 | 4791 | 299.035 (2023) |
| MAGIC CUT SRL SRL | 33665434 | 9621 | 298.975 (2022) |
| PAPATYA COMPLEX SRL SRL | 28924931 | 4712 | 298.969 (2025) |
| HD FACILITY MANAGEMENT SRL SRL | 28297271 | 8122 | 298.965 (2024) |
| NOVA MENTIS S.R.L. SRL | 45828861 | 8622 | 298.955 (2025) |
| REGNET TECH S.R.L. SRL | 48736240 | 8210 | 298.930 (2025) |
| SANTA BIJOU SRL SRL | 34646473 | 6820 | 298.888 (2025) |
| ELDYN KORPS COMPACT SRL SRL | 28485305 | 7020 | 298.887 (2025) |
| DANSACT S.R.L. SRL | 45718931 | 8552 | 298.883 (2025) |
| ELEVATOR & SERVICES SRL SRL | 13604530 | 4324 | 298.879 (2025) |
| STRATEGIC DATA SRL SRL | 35264986 | 6310 | 298.869 (2025) |
| POLE AUTOMOBILE S.R.L. SRL | 49852439 | 4511 | 298.803 (2025) |
| KENDRICKMDM SRL SRL | 37365170 | 1071 | 298.800 (2025) |
| EUROADMIN SERV SRL SRL | 30946060 | 6832 | 298.779 (2025) |
| APPDEV SOLUTIONS SRL SRL | 36722801 | 6201 | 298.778 (2025) |
| LUXURY MEDIA SERVICES S.R.L. SRL | 41118624 | 1812 | 298.754 (2024) |
| GTC TOPOGRAFIC DESIGN SRL SRL | 36862805 | 7112 | 298.742 (2025) |
| EMIL EXPERT S.R.L. SRL | 50175335 | 6832 | 298.731 (2025) |
| BEST CAR WASH & SERVICE S.R.L. SRL | 40460113 | 9531 | 298.722 (2021) |
| BRAND DOERS DIGITAL S.R.L. SRL | 50378496 | 7311 | 298.702 (2025) |
| START WISE S.R.L. SRL | 45788392 | 8299 | 298.605 (2024) |
| TREND CLINICS INJECTION S.R.L. SRL | 51190023 | 8622 | 298.530 (2025) |
| D.G.D.TRANSPORT '97 SRL SRL | 9501790 | 4941 | 298.524 (2025) |
| FORWEB CONSORTIU S.R.L. SRL | 45065743 | 7311 | 298.523 (2022) |
| MAGIC ROOM BY AM S.R.L. SRL | 36323070 | 9621 | 298.482 (2025) |
| CDT SOLUTII LINGVISTICE S.R.L. SRL | 29544744 | 7430 | 298.472 (2025) |
| GANZO TO GO S.R.L. SRL | 50405817 | 9531 | 298.472 (2025) |
| MICRO ACTION CONT SYSTEM S.R.L. SRL | 39114779 | 6920 | 298.470 (2025) |
| SAB INVEST CONCEPT S.R.L. SRL | 40739348 | 4939 | 298.452 (2021) |
| PENEUS MEDIA SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ SRL | 51969660 | 7312 | 298.416 (2025) |
| GEO INSPECT SRL SRL | 33686720 | 8299 | 298.405 (2025) |
| MICON CONTAB SRL SRL | 15217378 | 6920 | 298.400 (2025) |
| STRATEGIC SOLUTIONS PROVIDER S.R.L. SRL | 37365227 | 4619 | 298.392 (2025) |
| AGG ACCOUNTING LEADER SRL SRL | 34311303 | 6920 | 298.370 (2025) |
| KRON 25 S.R.L. SRL | 51605791 | 4100 | 298.354 (2025) |
| RAFIRONI COM SRL SRL | 328017 | 2670 | 298.320 (2025) |
| VALDERLINE CORNERS S.R.L. SRL | 46733875 | 4791 | 298.312 (2025) |
| H&H EVENTS S.R.L. SRL | 47868269 | 4776 | 298.307 (2025) |
| BLOC ADMIN IMOB S.R.L. SRL | 39654825 | 6832 | 298.295 (2025) |
| GANBATTE 111 S.R.L. SRL | 51875230 | 5630 | 298.294 (2025) |