Firme din Sectorul 3
București
Sectorul 3 are 48.047 de firme active, dintre care 27.453 au depus bilanț pentru 2023 — 19,4% din firmele județului București. Densitatea e de 128,2 firme la 1.000 de locuitori, sub media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 92,8 mld RON, e 9,9% din cea a județului; firma medie facturează cu 50,5% sub media județului. Față de 2022, cifra de afaceri a crescut cu 4,6%.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,1%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 4,6%) și intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat (CAEN 4791, 3,6%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| CAN MEDICAL S.R.L. SRL | 50629563 | 8622 | 112.434 (2025) |
| BUSINESS DELUXE SIRIN S.R.L. SRL | 44709978 | 4771 | 112.389 (2025) |
| BTC ZONE SRL SRL | 15117972 | 4781 | 112.367 (2025) |
| DREAMING MANIAC S.R.L. SRL | 44741448 | 9020 | 112.311 (2025) |
| IMPACTNOW S.R.L. SRL | 49033523 | 7020 | 112.240 (2025) |
| CONCEPTUAL SKILLS S.R.L. SRL | 43524246 | 6920 | 112.239 (2025) |
| SIGHT & SOUND S.R.L. SRL | 36271019 | 5920 | 112.227 (2025) |
| TWO 4 COMMUNICATION SRL SRL | 34965219 | 7312 | 112.226 (2025) |
| ECOPAV GAF SRL SRL | 21753656 | 4211 | 112.204 (2025) |
| GRAPHIC DESIGN SOLUTIONS SRL SRL | 16506498 | 1813 | 112.199 (2025) |
| RAMY DRIVE S.R.L. SRL | 49762174 | 8553 | 112.173 (2025) |
| ALECU DENT S.R.L. SRL | 50253557 | 8623 | 112.128 (2025) |
| MEDLINGUA RECOVERY S.R.L. SRL | 49155059 | 8699 | 112.100 (2025) |
| TICKLE TOOTH S.R.L. SRL | 50312114 | 8623 | 112.100 (2025) |
| WNA&F AGROTRANS SRL SRL | 27239981 | 4941 | 112.057 (2024) |
| MATIS INTERTRADE S.R.L. SRL | 50929633 | 4712 | 112.029 (2025) |
| AYS-AY-SA GROUP S.R.L. SRL | 49468218 | 4333 | 112.029 (2025) |
| FAVORIT SALE S.R.L. SRL | 40072642 | 8559 | 112.014 (2025) |
| DDR TEHNOLOGIC TRANS SRL SRL | 31993117 | 4941 | 112.001 (2025) |
| ZESTIFY LABS S.R.L. SRL | 49690884 | 6210 | 112.000 (2025) |
| BLAZER AUTO S.R.L. SRL | 47680183 | 4781 | 112.000 (2023) |
| BUSINESS INSPIRATION HUB S.R.L. SRL | 42326160 | 9529 | 111.984 (2025) |
| FILOTEEA EDUTERAMED S.R.L. SRL | 50675926 | 8559 | 111.954 (2025) |
| WIND POWER INVESTMENT SRL SRL | 28597490 | 3511 | 111.951 (2022) |
| NOS EXPERT AGENT DE ASIGURARE S.R.L. SRL | 43590428 | 6622 | 111.938 (2025) |
| MAFO CONSULT SRL SRL | 16609370 | 8210 | 111.897 (2025) |
| ARTSMA INVEST S.R.L. SRL | 43487288 | 5911 | 111.896 (2025) |
| CONERTH PRODUCTION SRL SRL | 18410119 | 5911 | 111.781 (2024) |
| CREATIVE FEST SRL SRL | 37395252 | 4619 | 111.767 (2024) |
| WINERO SRL SRL | 18549045 | 0121 | 111.706 (2024) |
| PROSTHODONTIST LR S.R.L. SRL | 36984241 | 8623 | 111.692 (2025) |
| BETUNA CONSULTING S.R.L. SRL | 44546587 | 7020 | 111.606 (2025) |
| GREENTURE PROGRESSIVE ENVIROMENT S.R.L. SRL | 47185347 | 4933 | 111.588 (2025) |
| AMULET DESIGN SRL SRL | 29022244 | 4641 | 111.583 (2025) |
| ICONIC BARBER SHOP S.R.L. SRL | 50982963 | 9621 | 111.528 (2025) |
| ONE SHOT BAR S.R.L. SRL | 49280523 | 5630 | 111.503 (2025) |
| M5 EPI VISION MEDICAL S.R.L. SRL | 46332407 | 8622 | 111.495 (2025) |
| DATA RHYTHM SOLUTIONS S.R.L. SRL | 49839189 | 6220 | 111.477 (2024) |
| INDUSTRIAL FILM S.R.L. SRL | 45600226 | 5911 | 111.397 (2025) |
| EPOQUE CONSULTING S.R.L. SRL | 50163470 | 7020 | 111.350 (2025) |
| SINEADENT SMILE S.R.L. SRL | 52013747 | 8623 | 111.349 (2025) |
| EURO PRESDUR SRL SRL | 25496628 | 7490 | 111.315 (2025) |
| ACTIV INFOSERV S.R.L. SRL | 40683069 | 6290 | 111.313 (2025) |
| ANA FILIP SMART-CONSULTING S.R.L. SRL | 44165906 | 4614 | 111.292 (2025) |
| QUALITY ASSURANCE SOFTWARE SRL SRL | 37047460 | 6201 | 111.287 (2025) |
| UNDE MERG BY IULIA S.R.L. SRL | 48852830 | 7911 | 111.287 (2025) |
| MARTEN CONSTRUCȚII INSTALAȚII S.R.L. SRL | 45721481 | 4100 | 111.244 (2025) |
| KAPKANA S.R.L. SRL | 45334990 | 9329 | 111.231 (2025) |
| ISD PRESTIGE CONSULTANCY S.R.L. SRL | 43839171 | 6920 | 111.220 (2024) |
| SOFITEX TREND FASHION S.R.L. SRL | 38969396 | 4616 | 111.193 (2025) |