Firme din Sectorul 3
București
Sectorul 3 are 48.047 de firme active, dintre care 30.229 au depus bilanț pentru 2024 — 19,4% din firmele județului București. Densitatea e de 128,2 firme la 1.000 de locuitori, sub media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 99,3 mld RON, e 10,2% din cea a județului; firma medie facturează cu 49,6% sub media județului. Față de 2023, cifra de afaceri a crescut cu 7,1%.
Cele mai multe firme sunt în activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 5,1%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 4,6%) și intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat (CAEN 4791, 3,6%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| TROTTER BACANIE S.R.L. SRL | 51624793 | 4722 | 55.535 (2025) |
| ALVICHEM S.R.L. SRL | 44761232 | 4685 | 55.485 (2025) |
| VYNX POWER S.R.L. SRL | 48508071 | 4681 | 55.472 (2025) |
| ANDREEA ADMIN SRL SRL | 37654659 | 6832 | 55.439 (2025) |
| BP GRUP GUARD S.R.L. SRL | 42587793 | 8001 | 55.438 (2025) |
| VULCAN PROACTIVE CONSTRUCTIONS S.R.L. SRL | 47176160 | 4100 | 55.430 (2024) |
| CENTRUL MEDICAL PRO SANA SRL SRL | 15663273 | 8621 | 55.404 (2025) |
| PROFESIONAL FUNERARE S.R.L. SRL | 41011112 | 9630 | 55.395 (2025) |
| INNER FIELD S.R.L. SRL | 50346494 | 8559 | 55.368 (2025) |
| IOANA AUTO TRANS SRL SRL | 23401940 | 8553 | 55.342 (2025) |
| KIOSK X STROBJE S.R.L. SRL | 52431383 | 7412 | 55.313 (2025) |
| HEXAGON TRANSGLOBAL SRL SRL | 16392156 | 7020 | 55.300 (2025) |
| SERBAN TEAM S.R.L. SRL | 46269857 | 9623 | 55.300 (2025) |
| CELITIN STAR COM SRL SRL | 5856021 | 4772 | 55.292 (2025) |
| ALL4ALL BEST INSURANCE S.R.L. SRL | 43932830 | 6622 | 55.291 (2025) |
| AUTO BIA CAR S.R.L. SRL | 51767645 | 7711 | 55.290 (2025) |
| PIC FLAVOURS SRL SRL | 33924040 | 4639 | 55.269 (2025) |
| WIMP QUARC S.R.L. SRL | 42608012 | 4725 | 55.264 (2020) |
| VALTRANS BUCURESTI S.R.L. SRL | 42008778 | 4939 | 55.251 (2025) |
| NUTRIDOCTOR S.R.L. SRL | 41549317 | 8621 | 55.235 (2025) |
| INNOVATECH LABS S.R.L. SRL | 49778847 | 2651 | 55.228 (2025) |
| GAMA EUROGRUP SRL SRL | 17716137 | 4712 | 55.212 (2025) |
| LIVREZ DRAGOSTE S.R.L. SRL | 44101554 | 4791 | 55.193 (2025) |
| TRAINING DAYS S.R.L. SRL | 40802410 | 9313 | 55.170 (2025) |
| NEO NETWORKING SRL SRL | 18250611 | 6220 | 55.168 (2025) |
| DTC ADMIN S.R.L. SRL | 49006448 | 6832 | 55.125 (2025) |
| SYSMATIC AUTOMATIZARI S.R.L. SRL | 39149157 | 3314 | 55.122 (2025) |
| LINK MEDIA SRL SRL | 19088705 | 1392 | 55.118 (2025) |
| QUANTIC SOFT SOLUTIONS 21 S.R.L. SRL | 46751294 | 6201 | 55.102 (2025) |
| EXPERT SOLUŢII INTEGRATE SRL SRL | 34720014 | 7112 | 55.071 (2025) |
| T.A.S. 2020 S.R.L. SRL | 42820723 | 6920 | 55.040 (2025) |
| RMAC RECRUTARE ȘI CONSULTANȚĂ SRL SRL | 38266272 | 7830 | 55.015 (2025) |
| KR JO INTERNATIONAL S.R.L. SRL | 50357787 | 4639 | 55.000 (2025) |
| ARCANE CONSTRUCT SRL SRL | 20361590 | 4329 | 55.000 (2025) |
| BRK MAYA INVEST SERV S.R.L. SRL | 46479034 | 4619 | 55.000 (2022) |
| DIOPETA-EX COM SRL SRL | 7010788 | 6820 | 54.992 (2025) |
| PROFESSIONAL RMG SERVICES SRL SRL | 29539420 | 8010 | 54.979 (2018) |
| SCOUT ALLIANCE S.R.L. SRL | 51615124 | 6210 | 54.953 (2025) |
| SANTALUX SRL SRL | 17458976 | 9623 | 54.950 (2025) |
| EVO CAR SERVICES SRL SRL | 29372754 | 4520 | 54.941 (2025) |
| NETWORKING ENTERPRISE S.R.L. SRL | 39497879 | 6202 | 54.940 (2023) |
| EXPERT TOP DRIVE S.R.L. SRL | 52490762 | 4933 | 54.937 (2025) |
| ETICA RC SERVIMPEX SRL SRL | 33777306 | 4933 | 54.934 (2025) |
| SOUND MIXER PRODUCTION SRL SRL | 35365077 | 5920 | 54.901 (2025) |
| FABRICA DE CUVINTE SRL SRL | 38292840 | 7330 | 54.900 (2025) |
| ECUANT SERVICES SRL SRL | 31652209 | 6820 | 54.893 (2023) |
| JANUENSIS SRL SRL | 32652169 | 7022 | 54.878 (2025) |
| NCA STRUCTURAL DESIGN S.R.L. SRL | 47288873 | 7112 | 54.875 (2025) |
| FARM ADVISOR S.R.L. SRL | 41235446 | 7022 | 54.860 (2025) |
| SAFE & FAST SOLUTION S.R.L. SRL | 52165397 | 7711 | 54.815 (2025) |