Firme din Sectorul 6
București
Sectorul 6 are 36.661 de firme active, dintre care 16.664 au depus bilanț pentru 2021 — 14,8% din firmele județului București. Densitatea e de 112,8 firme la 1.000 de locuitori, sub media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 81,2 mld RON, e 11,8% din cea a județului; firma medie facturează cu 21,7% sub media județului. Față de 2020, cifra de afaceri a crescut cu 16,1%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 6,4%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 5,5%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 4,7%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| PAPERLESS SOLUTIONS SRL SRL | 23310639 | 6920 | 6.700 (2020) |
| TELEGA RECORDINGS S.R.L. SRL | 51748279 | 9020 | 6.697 (2025) |
| DANUBIUS TAXI SRL SRL | 27018611 | 4931 | 6.694 (2025) |
| VGF TEAM S.R.L. SRL | 42840763 | 5222 | 6.660 (2025) |
| RAFIE SRL SRL | 11536145 | 4120 | 6.660 (2021) |
| MAJOR SPORT EVENT SRL SRL | 23132493 | 9319 | 6.623 (2025) |
| SIMETRICONT SRL SRL | 30649914 | 8219 | 6.600 (2016) |
| ZOOM ARHITECTURA & URBANISM SRL SRL | 20781038 | 7111 | 6.598 (2025) |
| DORIN AUTOMOVE S.R.L. SRL | 50067970 | 4939 | 6.591 (2025) |
| ARINA PROINVEST EXIM SRL SRL | 6599198 | 7112 | 6.576 (2025) |
| COLIBRI GOLD S.R.L. SRL | 47184392 | 4791 | 6.574 (2025) |
| EVOMAR COACHING S.R.L. SRL | 41945010 | 8559 | 6.571 (2025) |
| NELY-LUX IMOB S.R.L. SRL | 50304847 | 6831 | 6.565 (2025) |
| HITCAT SRL SRL | 19222482 | 6311 | 6.558 (2025) |
| FCA CONCEPT S.R.L. SRL | 51401538 | 1812 | 6.555 (2025) |
| MOGULIAN BUSINESS S.R.L. SRL | 42155787 | 5520 | 6.543 (2025) |
| SUNSET LAKE SRL SRL | 21916273 | 6812 | 6.541 (2025) |
| TEO SOLUTIONS S.R.L. SRL | 45141190 | 6201 | 6.521 (2025) |
| VB CONCEPT STUDIO S.R.L. SRL | 52312137 | 9622 | 6.510 (2025) |
| MAGNOLIA FASHION SRL SRL | 23132531 | 4719 | 6.510 (2025) |
| NATURALIFE SRL SRL | 14547122 | 7020 | 6.500 (2023) |
| ITEN CONSULTING CMA SRL SRL | 36260672 | 6920 | 6.500 (2023) |
| BUSINESS COLLECT AGENCY S.R.L. SRL | 52402574 | 8291 | 6.500 (2025) |
| LIFE & BUSINESS SUPPORT S.R.L. SRL | 36343298 | 8559 | 6.500 (2025) |
| CLIMA PROTECT S.R.L. SRL | 38985332 | 4322 | 6.500 (2025) |
| D&R MOBILITYMED S.R.L. SRL | 52524377 | 4933 | 6.496 (2025) |
| BONITO CONSULTING SRL SRL | 10334431 | 6831 | 6.476 (2018) |
| PREDILECT CONSULTING SRL SRL | 19226964 | 4791 | 6.465 (2025) |
| NAPOTECH SERVICE S.R.L. SRL | 44410061 | 4619 | 6.450 (2025) |
| MASVET S.R.L. SRL | 50637515 | 7500 | 6.443 (2025) |
| BIT SNOOPER S.R.L. SRL | 44448090 | 6201 | 6.439 (2025) |
| OTI TRANSPORT CARGO SOLUTIONS S.R.L. SRL | 44717369 | 4941 | 6.430 (2023) |
| TECKNOMILK SRL SRL | 21327839 | 7112 | 6.415 (2025) |
| GC MARKET & SERVICES SRL SRL | 37422535 | 4711 | 6.413 (2023) |
| OLDPUNK REPAIR GSM S.R.L. SRL | 39184502 | 9512 | 6.405 (2025) |
| SANDA MARIA MIHAELA TAXI SRL SRL | 30742508 | 4932 | 6.400 (2025) |
| FRTN SOFTWARE S.R.L. SRL | 52403251 | 5829 | 6.390 (2025) |
| UPPER PRODUCTION S.R.L. SRL | 51865600 | 7311 | 6.388 (2025) |
| GENCO MARKETING SOLUTIONS SRL SRL | 18756075 | 4619 | 6.387 (2023) |
| 4 H&H PREMIER TEXTILE SRL SRL | 35423143 | 4751 | 6.385 (2025) |
| SOF ROBLX S.R.L. SRL | 52697939 | 4933 | 6.381 (2025) |
| ALPKA S.R.L. SRL | 44038864 | 4791 | 6.366 (2025) |
| OMDIC UNIVERSAL SRL SRL | 27991428 | 9003 | 6.360 (2025) |
| AST SERVICE SRL SRL | 14393309 | 3312 | 6.345 (2023) |
| EIRE MEDIA GROUP S.R.L. SRL | 43613041 | 7413 | 6.331 (2025) |
| MG QUANTUM TEAM S.R.L. SRL | 38523651 | 4321 | 6.330 (2023) |
| CREMLAB DESIGN S.R.L. SRL | 50149409 | 7412 | 6.325 (2025) |
| REGIMENTUL CREATIV SRL SRL | 30946281 | 7021 | 6.307 (2020) |
| VIP LIMOUSINE TRANSPORT SRL SRL | 15398819 | 4933 | 6.302 (2025) |
| VIOCONT COMPUTER SRL SRL | 17239194 | 4741 | 6.300 (2018) |