Firme din Sectorul 6
București
Sectorul 6 are 36.661 de firme active, dintre care 16.664 au depus bilanț pentru 2021 — 14,8% din firmele județului București. Densitatea e de 112,8 firme la 1.000 de locuitori, sub media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 81,2 mld RON, e 11,8% din cea a județului; firma medie facturează cu 21,7% sub media județului. Față de 2020, cifra de afaceri a crescut cu 16,1%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 6,4%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 5,5%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 4,7%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| PURE ENTERTAINMENT S.R.L. SRL | 36126701 | 8230 | 1.872 (2020) |
| SMART IT SOLUTII INFORMATICE COMPLETE SRL SRL | 16247210 | 6220 | 1.850 (2025) |
| MCA FISHING S.R.L. SRL | 51686214 | 4763 | 1.849 (2025) |
| ALYSK SMART SOLUTIONS S.R.L. SRL | 48044176 | 7311 | 1.842 (2024) |
| HEALING MIND, BODY AND SOUL S.R.L. SRL | 48327610 | 8559 | 1.830 (2025) |
| RENEW IT SOLUTIONS S.R.L. SRL | 50268906 | 4791 | 1.826 (2025) |
| Q-COMMERCE S.R.L. SRL | 51259850 | 4775 | 1.825 (2025) |
| TURIS BAND S.R.L. SRL | 37763427 | 9001 | 1.800 (2024) |
| IME TRADE S.R.L. SRL | 46649970 | 4791 | 1.800 (2025) |
| RB BAITS GRUP S.R.L. SRL | 39683820 | 1092 | 1.800 (2019) |
| VIMAT MEDIA S.R.L. SRL | 48162830 | 7312 | 1.800 (2025) |
| CONCEPT JUPITER LAB SRL SRL | 33055916 | 7412 | 1.800 (2025) |
| CTCA DAR MEDIA SRL SRL | 16850687 | 9001 | 1.800 (2025) |
| ACTIVE MEDIA PRINT SRL SRL | 37856100 | 1812 | 1.799 (2025) |
| THE SIN HOUSE S.R.L. SRL | 52312099 | 6831 | 1.789 (2025) |
| CONTERA STUDIO SRL SRL | 36488213 | 5911 | 1.785 (2025) |
| NEST AND ZEN REAL ESTATE S.R.L. SRL | 44837926 | 6831 | 1.781 (2025) |
| GABRIEL SOLUTIONS SRL SRL | 35044492 | 7022 | 1.778 (2025) |
| ARGAN COSMETICS IMPORT S.R.L. SRL | 43122273 | 4775 | 1.769 (2025) |
| INSTANTCHECK S.R.L. SRL | 51574504 | 6210 | 1.765 (2025) |
| SPATIUM DECO SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ SRL | 51327598 | 4753 | 1.765 (2025) |
| INTERMOTOR 94 SRL SRL | 6090142 | 5520 | 1.764 (2023) |
| EQUILIBRIUM BY IRINA S.R.L. SRL | 52325145 | 4791 | 1.761 (2025) |
| TEVAS CONSULT SRL SRL | 15861610 | 6209 | 1.752 (2025) |
| ONLINE TATTOO CONVENTION S.R.L. SRL | 41952947 | 5911 | 1.750 (2025) |
| ECHOVERSE PRODUCTIONS S.R.L. SRL | 48886042 | 5920 | 1.750 (2024) |
| MOVIALPIN TELECOM SRL SRL | 36553443 | 9510 | 1.750 (2024) |
| ATELIER EDONIS S.R.L. SRL | 40370754 | 8690 | 1.740 (2025) |
| WEBPET S.R.L. SRL | 44469050 | 4776 | 1.729 (2022) |
| DANEZU MUSIC S.R.L. SRL | 38737329 | 5920 | 1.728 (2025) |
| WHY CONSTRUCT SRL SRL | 34057672 | 6812 | 1.722 (2025) |
| AUTO VAG ONLINE S.R.L. SRL | 49481942 | 4782 | 1.722 (2025) |
| DC PREMIUM SERVICE CONSULTING S.R.L. SRL | 48900082 | 7810 | 1.700 (2025) |
| OLA TURISM SRL SRL | 456121 | 7911 | 1.681 (2023) |
| WAR AUTO ACCESORII S.R.L. SRL | 46105714 | 4791 | 1.681 (2025) |
| AMV OPTIM CONCEPT S.R.L. SRL | 36417654 | 4120 | 1.681 (2025) |
| A.H.E.I. HOLDING S.R.L. SRL | 33722416 | 4932 | 1.681 (2025) |
| JON&FAMILY TRANSPORT S.R.L. SRL | 46194304 | 4939 | 1.677 (2025) |
| MAGIC DESIGN FASHION S.R.L. SRL | 38874652 | 4771 | 1.668 (2019) |
| PRO NET WORKING SRL SRL | 18091010 | 6190 | 1.668 (2025) |
| CANDY KINDER COMP SRL SRL | 24845410 | 8552 | 1.660 (2023) |
| DINAMIC GREENS S.R.L. SRL | 40127667 | 4690 | 1.650 (2020) |
| LEAFY DECORATIONS S.R.L. SRL | 39499110 | 4776 | 1.650 (2023) |
| CREATIVE LIME WEB S.R.L. SRL | 35246823 | 6201 | 1.650 (2025) |
| MED-TRAND-EXIMP SRL SRL | 5222091 | 8210 | 1.650 (2025) |
| DETALII3D S.R.L. SRL | 37781180 | 2897 | 1.650 (2025) |
| NATURCAT SRL SRL | 33073343 | 4711 | 1.642 (2023) |
| Q'ARTIN NOUVEAU SRL SRL | 22511642 | 6621 | 1.640 (2023) |
| BLACK EL ZORAB S.R.L. SRL | 36766603 | 5611 | 1.622 (2025) |
| YOULIGHT S.R.L. SRL | 51439648 | 3299 | 1.615 (2025) |