Firme din Sectorul 6
București
Sectorul 6 are 36.661 de firme active, dintre care 20.601 au depus bilanț pentru 2023 — 14,8% din firmele județului București. Densitatea e de 112,8 firme la 1.000 de locuitori, sub media județului de 144,5. Cifra de afaceri cumulată, 104,6 mld RON, e 11,2% din cea a județului; firma medie facturează cu 25,6% sub media județului. Față de 2022, cifra de afaceri a crescut cu 6,8%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 6,4%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 5,5%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 4,7%).
Profil sector
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| ART PRINT PRODUCTION SRL SRL | 23858330 | 1812 | 49.600 (2025) |
| HOUSE OF GUNS INTERNATIONAL SRL SRL | 28495406 | 4778 | 49.563 (2025) |
| OLD HAT SRL SRL | 38004646 | 4322 | 49.561 (2025) |
| CENTRALE, INSTALATII GIM SERVICE SRL SRL | 33357833 | 4322 | 49.540 (2025) |
| RAO TEHNIC S.R.L. SRL | 48150681 | 4781 | 49.526 (2025) |
| IDCR AUTO TRANS DELUXE S.R.L. SRL | 47148969 | 4941 | 49.498 (2024) |
| PETREX CARPATICA S.R.L. SRL | 39561149 | 4619 | 49.495 (2025) |
| SHANTI CONS GAM S.R.L. SRL | 40575040 | 6920 | 49.462 (2024) |
| LEAF TECH SRL SRL | 35894221 | 7022 | 49.454 (2025) |
| GABRIELE AGRICON S.R.L. SRL | 43582140 | 4619 | 49.445 (2023) |
| CURIER PLUS SRL SRL | 22118440 | 5590 | 49.445 (2025) |
| SUNSET HOLIDAYS SRL SRL | 19133210 | 5520 | 49.396 (2025) |
| CNC EUROPE GROUP S.R.L. SRL | 49093819 | 4619 | 49.393 (2025) |
| TMT TRANSLOGISTIC ENTERPRISE S.R.L. SRL | 46212001 | 4941 | 49.390 (2025) |
| JUMIJUMA SERVICES SRL SRL | 34968991 | 4933 | 49.390 (2025) |
| THABET DENT S.R.L. SRL | 44968590 | 8623 | 49.386 (2025) |
| PANINI SRL SRL | 6810650 | 4638 | 49.345 (2023) |
| AUGUSTA INDUSTRIE SRL SRL | 5478635 | 2829 | 49.331 (2024) |
| GENIUS TIME TRAVELERS S.R.L. SRL | 41730061 | 4933 | 49.312 (2025) |
| TRENDY TRAVEL SRL SRL | 13230885 | 7911 | 49.294 (2025) |
| FAST SHUTTLE SERVICE SRL SRL | 37175958 | 4939 | 49.278 (2023) |
| RODAN AUDIT SRL SRL | 15062486 | 6920 | 49.275 (2025) |
| MCLSOFT PROD COMPANY S.R.L. SRL | 45648321 | 6210 | 49.255 (2023) |
| CONTAB COMPANY SRL SRL | 19408150 | 6920 | 49.250 (2025) |
| DS APPS & DESIGN S.R.L. SRL | 42822600 | 6210 | 49.237 (2025) |
| KORANDI FARM SRL SRL | 33078456 | 4791 | 49.223 (2025) |
| ANUBIS TOP SRL SRL | 29462644 | 4639 | 49.223 (2025) |
| EVELINE PERFECT DENTAL S.R.L. SRL | 38888674 | 8623 | 49.216 (2025) |
| NEW WAYS OF INVESTING S.R.L. SRL | 40922514 | 4791 | 49.216 (2025) |
| STORY IMOBILIARE S.R.L. SRL | 43662567 | 6831 | 49.210 (2025) |
| AIVERGENT X INSTITUTE FOR APPLIED AI S.R.L. SRL | 50620491 | 8559 | 49.193 (2025) |
| ALY & GABY CONCEPT SRL SRL | 25424320 | 4721 | 49.192 (2025) |
| WE DO MEP ENGINEERING S.R.L. SRL | 43349633 | 7112 | 49.122 (2025) |
| EFECT D&S SRL SRL | 14828292 | 7311 | 49.112 (2025) |
| BAMTRANS S.R.L. SRL | 47679995 | 4939 | 49.107 (2025) |
| RARIX S.R.L. SRL | 52176167 | 4782 | 49.095 (2025) |
| HANGOVER CLUB SRL SRL | 32441595 | 5630 | 49.071 (2025) |
| TERA UNIVERSAL SRL SRL | 15362840 | 4754 | 49.063 (2022) |
| TRIPEN MARKET COMPANY S.R.L. SRL | 45192283 | 6619 | 49.043 (2025) |
| FIDEL PRESTSERV SRL SRL | 36858588 | 6311 | 49.000 (2025) |
| AEG PROGRESIV SRL SRL | 14314445 | 4619 | 48.998 (2023) |
| ZEMITEL SRL SRL | 23221256 | 8210 | 48.920 (2025) |
| VOLANTIS DESIGN CONCEPT S.R.L. SRL | 45132923 | 7413 | 48.876 (2025) |
| MASTER FOOD HORECA S.R.L. SRL | 46246705 | 7020 | 48.797 (2025) |
| LIGHTONCAMERA S.R.L. SRL | 49771792 | 7420 | 48.779 (2025) |
| BIGVET4COWS S.R.L. SRL | 45947986 | 5210 | 48.773 (2025) |
| IT 4ALL SRL SRL | 21526750 | 2620 | 48.749 (2025) |
| IAM ACCOUNTING S.R.L. SRL | 50297138 | 6920 | 48.732 (2025) |
| MARIUS DINAMIC COMPANY S.R.L. SRL | 48037942 | 4941 | 48.732 (2024) |
| CAPONE IMPEX SRL SRL | 17719095 | 4932 | 48.699 (2025) |