Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.452 de firme active, dintre care 15.076 au depus bilanț pentru 2016 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,6 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 32,1 mld RON, e 73,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 15,4% peste media județului.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| MCS DRUMURI SI CONSOLIDARI S.R.L. SRL | 52164340 | 4211 | 626.153 (2025) |
| HYM LOGISTIC S.R.L. SRL | 47371218 | 4941 | 626.059 (2025) |
| AASLACUS SERV S.R.L. SRL | 39394490 | 4100 | 625.737 (2025) |
| IMOB GHISLAIN S.R.L. SRL | 27287920 | 6831 | 625.672 (2025) |
| INFINITE MANA TECHNOLOGIES S.R.L. SRL | 46312850 | 6210 | 625.181 (2025) |
| NAPOCA INVEST SRL SRL | 16266123 | 6810 | 625.084 (2025) |
| NEP NEW ECOLOGICAL PRESSING LTD LONDRA SUCURSALA CLUJ NAPOCA N/A | 37395805 | 2849 | 624.967 (2019) |
| MASI MOSS S.R.L. SRL | 45113204 | 5611 | 624.842 (2025) |
| MONBO TECHNOLOGIES S.R.L. SRL | 38639886 | 6201 | 624.678 (2024) |
| MATTI SOLUTIONS SRL SRL | 31223843 | 4120 | 624.640 (2025) |
| ARNOS CARRA SRL SRL | 27572330 | 4674 | 624.623 (2025) |
| MGV SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L. SRL | 48379767 | 6201 | 624.536 (2025) |
| PHANTOM MARKETING SRL SRL | 35498588 | 7320 | 624.478 (2025) |
| CABINET MEDICAL DR DASCAL ANA SRL SRL | 35981409 | 8621 | 624.307 (2025) |
| CONTAEXPERT GRAMA SRL SRL | 13087360 | 6920 | 624.277 (2025) |
| B VOICE FOR YOU SRL SRL | 38406902 | 7112 | 624.179 (2024) |
| LIMITLESS INVESTMENT FUND S.R.L. SRL | 39675704 | 4110 | 623.900 (2022) |
| RETROINN SRL SRL | 14320331 | 5510 | 623.662 (2025) |
| TSI INVEST SRL SRL | 33249084 | 6820 | 623.467 (2025) |
| MONDO BUSINESS ELEMENTS SRL SRL | 30814060 | 8559 | 623.148 (2025) |
| AD HORECA CONCEPT S.R.L. SRL | 50677757 | 4690 | 623.054 (2025) |
| SKIN CARE BY DR GABRIELA BUD S.R.L. SRL | 41804274 | 8559 | 623.054 (2025) |
| ROYAL INVEST SRL SRL | 21486710 | 6820 | 623.030 (2025) |
| NBS SAN S.R.L. SRL | 41079908 | 8621 | 622.223 (2025) |
| EUROSISTEM SRL SRL | 15786195 | 4741 | 621.993 (2016) |
| ACLASS SRL SRL | 18965411 | 4782 | 621.946 (2025) |
| RAZOFTECH S.R.L. SRL | 50709921 | 6210 | 621.835 (2025) |
| ARIZZE SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L. SRL | 45713101 | 6201 | 621.675 (2025) |
| PARTNER CONS STEEL FRAME S.R.L. SRL | 38966195 | 4120 | 621.596 (2025) |
| METROMED SERVICE SRL SRL | 15669446 | 3313 | 621.510 (2025) |
| SPUT SA SA | 203021 | 4100 | 621.428 (2025) |
| ARCUS FASTENERS S.R.L. SRL | 41163820 | 4618 | 621.078 (2025) |
| BONMARC IMPEX SRL SRL | 3844322 | 4531 | 620.864 (2025) |
| ALFOR DGCONT SRL SRL | 34890914 | 7022 | 620.479 (2025) |
| SMARTKINETIC POINT S.R.L. SRL | 47093863 | 8695 | 620.380 (2025) |
| INTER TONIC IMPEX SRL SRL | 235562 | 3299 | 620.297 (2025) |
| NUVORA LABS SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ SRL | 18345258 | 6210 | 619.714 (2025) |
| NAPOCENSIS CAPITAL S.R.L. SRL | 42796129 | 6619 | 619.577 (2025) |
| NANOCODE CONSULTING S.R.L. SRL | 40701653 | 6201 | 618.995 (2025) |
| MOBLAND PROD SRL SRL | 9277430 | 3102 | 618.925 (2025) |
| STURIMEX SERVICE SRL SRL | 5227226 | 9531 | 618.757 (2025) |
| NELECAM SRL SRL | 13269516 | 4711 | 618.647 (2016) |
| SANTINELLE MEDICA SRL SRL | 33121009 | 8621 | 618.637 (2025) |
| NOVOBYTE S.R.L. SRL | 48015146 | 6201 | 618.557 (2025) |
| NOLANG S.R.L. SRL | 48281466 | 6201 | 618.371 (2025) |
| PODOCOSMETICA IMC S.R.L. SRL | 48431636 | 8559 | 618.109 (2025) |
| RMS ROAD SRL SRL | 28119266 | 7112 | 617.883 (2025) |
| GORGEOUS TRAVEL S.R.L. SRL | 39464634 | 5510 | 617.855 (2025) |
| BRAVECODE S.R.L. SRL | 47651404 | 6201 | 617.809 (2025) |
| GEBO AUTO TEST S.R.L. SRL | 43248566 | 7120 | 617.645 (2025) |