Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.435 de firme active, dintre care 15.074 au depus bilanț pentru 2016 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 32,1 mld RON, e 73,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 15,4% peste media județului.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| DASUMI S.R.L. SRL | 52136502 | 4779 | 120 (2025) |
| BEPERFECT SRL SRL | 31666832 | 9602 | 120 (2024) |
| BODEA SERVICES S.R.L. SRL | 35278590 | 7490 | 120 (2020) |
| AFAONCO CLINIC S.R.L. SRL | 39297242 | 8622 | 119 (2025) |
| CLASSY & SASSY FASHION S.R.L. SRL | 46346801 | 4791 | 119 (2024) |
| PAS CONSULT SRL SRL | 17976307 | 7022 | 119 (2025) |
| WEBFLAIR S.R.L. SRL | 41691736 | 6310 | 119 (2024) |
| DECORRA HUB S.R.L. SRL | 44211662 | 4791 | 118 (2024) |
| MATEO MIR SRL SRL | 28336230 | 4933 | 118 (2024) |
| CCC ARIS DRIVE SRL SRL | 37014331 | 4932 | 116 (2025) |
| BOMBAY FAMILY S.R.L. SRL | 38666520 | 4939 | 115 (2024) |
| SERENITAS CARE & TRAINING S.R.L. SRL | 47497373 | 8559 | 112 (2023) |
| ROIMPORT S.R.L. SRL | 51718596 | 4712 | 111 (2025) |
| MARTOS TAXI S.R.L. SRL | 39341372 | 4933 | 111 (2025) |
| SOBRIANNISS TOP CONSTRUCT S.R.L. SRL | 44361163 | 4120 | 110 (2021) |
| ODESSA BEAUTY S.R.L. SRL | 52648553 | 9621 | 110 (2025) |
| CRISLUC & ALEX SRL SRL | 33508448 | 4932 | 109 (2025) |
| DANY & MIRCEA SRL SRL | 20062784 | 4933 | 108 (2025) |
| MBM PHOTO SYNERGY SRL SRL | 37661060 | 7420 | 107 (2023) |
| DH INVESTMENT SRL SRL | 22182868 | 4676 | 104 (2023) |
| TAXI VANDRA SRL SRL | 29305160 | 4933 | 103 (2025) |
| VERA TRAVEL CLUB SRL SRL | 18378131 | 7912 | 101 (2020) |
| FAMD INVESTMENT SRL SRL | 35250280 | 4120 | 100 (2023) |
| EBITE BRIGHT SOLUTIONS SRL SRL | 33688870 | 4332 | 100 (2024) |
| SINTO DECOR SRL SRL | 31172820 | 4776 | 100 (2021) |
| AG BATI SRL SRL | 32042144 | 4334 | 100 (2020) |
| FREE SOFT SCG S.R.L. SRL | 44814965 | 6220 | 100 (2025) |
| F&L TRACK SRL SRL | 24650442 | 4941 | 100 (2019) |
| EMPOWERED LIVING S.R.L. SRL | 40729298 | 8559 | 100 (2024) |
| DETA TAXI SRL SRL | 27829150 | 4932 | 100 (2025) |
| DOLYS COMIMPEX SRL SRL | 10436636 | 5510 | 100 (2019) |
| HAPPY LIFE FITNESS SRL SRL | 34519895 | 6201 | 100 (2019) |
| POP AMENAJARI SI CONSTRUCTII SRL SRL | 24602763 | 4100 | 100 (2024) |
| ALIMET COMPANY SRL SRL | 16905227 | 4711 | 100 (2022) |
| WESTLINK COMMUNICATIONS SRL SRL | 36250881 | 4222 | 100 (2024) |
| NEO CONSTRUCT SRL SRL | 15982922 | 7410 | 100 (2024) |
| LEZUM S.R.L. SRL | 38828192 | 5812 | 100 (2024) |
| LIFE HUB S.R.L. SRL | 52678139 | 4791 | 100 (2025) |
| FERMA BUDESTI FANATE COOPERATIVĂ AGRICOLĂ CA | 44053244 | 4621 | 100 (2025) |
| AJ TAXX TRANS SRL SRL | 28394002 | 4932 | 100 (2025) |
| LITTLE KIDS EARLY LEARNING CENTER S.R.L. SRL | 52244288 | 8891 | 100 (2025) |
| CONSULT PARTNER SRL SRL | 15982930 | 4614 | 100 (2024) |
| PROUTIL CONSTRUCȚII SRL SRL | 33744945 | 4312 | 99 (2025) |
| FININVEST SRL SRL | 15738686 | 7022 | 99 (2018) |
| TRANS AGRO SPRAYING S.R.L. SRL | 48496139 | 0161 | 95 (2025) |
| ANDRES BLAS SRL SRL | 17919220 | 4641 | 93 (2016) |
| ELLIA MAX TAX SRL SRL | 32028492 | 4933 | 93 (2025) |
| GATOCOLLECTION SRL SRL | 36606149 | 4791 | 89 (2019) |
| S&G SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L. SRL | 48911847 | 6201 | 87 (2025) |
| TAXI GATA Z S.R.L. SRL | 39253831 | 4932 | 85 (2025) |