Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.452 de firme active, dintre care 16.978 au depus bilanț pentru 2017 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,6 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 37,6 mld RON, e 74,0% din cea a județului; firma medie facturează cu 17,2% peste media județului. Față de 2016, cifra de afaceri a crescut cu 17,0%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| HOME CONSTRUCT SRL SRL | 17083205 | 4100 | 525.000 (2025) |
| BOGDI & CIPRI CAR SRL SRL | 28898883 | 4941 | 524.450 (2025) |
| MIHAROM ASISTENT DE BROKER SRL SRL | 22881270 | 6622 | 524.444 (2025) |
| DISCOUNT INVEST SRL SRL | 32266583 | 4781 | 524.414 (2025) |
| BICAR BUSINESS CONSULTING S.R.L. SRL | 40357259 | 7022 | 524.309 (2025) |
| TRETIS S.R.L. SRL | 49010716 | 4740 | 524.165 (2025) |
| TRIGRAM SOLUTIONS S.R.L. SRL | 43201695 | 6210 | 524.069 (2025) |
| ZOZO CAR ASSISTANCE S.R.L. SRL | 40357275 | 5221 | 524.024 (2025) |
| ELITEINFO S.R.L. SRL | 46140452 | 7112 | 523.635 (2025) |
| GELU SAN SRL SRL | 17308120 | 8621 | 523.489 (2025) |
| DEKI TRANS SRL SRL | 20796683 | 4941 | 523.208 (2025) |
| DOSARIO DIGITAL S.R.L. SRL | 47948759 | 6310 | 523.060 (2024) |
| DENT ORAL MAX SRL SRL | 37321867 | 8623 | 522.826 (2025) |
| NARE TECH S.R.L. SRL | 47039813 | 6210 | 522.813 (2025) |
| ROSARY S.R.L. SRL | 48524620 | 7311 | 522.661 (2025) |
| CI CONSULT SRL SRL | 22381755 | 7112 | 522.580 (2025) |
| ELC SERVIS SRL SRL | 17706168 | 4321 | 522.330 (2025) |
| BN FINANCIAL GROUP S.R.L. SRL | 43792885 | 6499 | 521.982 (2025) |
| COSMILENS SRL SRL | 35371311 | 8622 | 521.866 (2025) |
| RICHARDSON IMPEX SRL SRL | 5121143 | 4939 | 521.601 (2025) |
| DONUTERIE MANAGEMENT SRL SRL | 35346199 | 7740 | 521.547 (2025) |
| HYDALV SOFTWARE S.R.L. SRL | 42122445 | 6201 | 521.530 (2025) |
| ADN NATURE AND BEYOND S.R.L. SRL | 46111139 | 7911 | 521.330 (2025) |
| PRITAX CITY SA SA | 14250376 | 4932 | 521.173 (2025) |
| MACA PRODCOM SRL SRL | 5033963 | 4649 | 520.783 (2019) |
| ELECTRO PLAN DESIGN S.R.L. SRL | 47861228 | 7112 | 520.715 (2025) |
| BAK IASILAND SOCIETATE ÎN COMANDITĂ SCS | 24069602 | 0111 | 520.334 (2025) |
| CONTEXPERT EXECUTIVE CONSULTING SRL SRL | 33822687 | 6920 | 520.218 (2025) |
| SFERO SRL SRL | 16120640 | 6920 | 520.034 (2025) |
| VORO DRIVE SRL SRL | 30709927 | 4941 | 520.030 (2025) |
| NEW BLOOM S.R.L. SRL | 42198370 | 9602 | 519.920 (2025) |
| SIX OF WANDS S.R.L. SRL | 48036041 | 5630 | 519.603 (2025) |
| BRADAR COMPROD IMPEX SRL SRL | 4907038 | 9531 | 519.056 (2025) |
| REB PROJECT SRL SRL | 17696188 | 2370 | 518.906 (2025) |
| PRIMACARE S.R.L. SRL | 50223114 | 8621 | 518.724 (2025) |
| G PRINT PROD SRL SRL | 6738326 | 7311 | 518.485 (2025) |
| QUALISPOT S.R.L. SRL | 46482560 | 6201 | 518.376 (2025) |
| SUPERWIN SLOTS S.R.L. SRL | 45283772 | 5630 | 518.300 (2025) |
| DRIONU S.R.L. SRL | 47657725 | 8610 | 518.011 (2025) |
| CMI DR DAMIAN OANA MARIA S.R.L. SRL | 45974379 | 8622 | 517.983 (2025) |
| TRANSYLVANIAN TRADITIONS SRL SRL | 21973180 | 1071 | 517.972 (2025) |
| ATEKA DESIGN SRL SRL | 16031364 | 4690 | 517.840 (2025) |
| TRUE WINNER CONSTRUCTII S.R.L. SRL | 44400165 | 4120 | 517.840 (2025) |
| GREMINI S.R.L. SRL | 48206006 | 6201 | 517.806 (2025) |
| BENCO CONS PRO S.R.L. SRL | 46549539 | 6812 | 517.788 (2025) |
| CONVERGE SOFTWARE S.R.L. SRL | 40640718 | 6201 | 517.747 (2025) |
| MIVABO SALES S.R.L. SRL | 36321753 | 4781 | 517.714 (2025) |
| INVESTIGAŢII OFTALMOLOGICE SRL SRL | 36463510 | 8622 | 517.268 (2023) |
| BSV INVEST SRL SRL | 24835483 | 4711 | 517.204 (2025) |
| SKY REAL PROPERTIES S.R.L. SRL | 37622053 | 7111 | 517.121 (2025) |