Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.435 de firme active, dintre care 16.976 au depus bilanț pentru 2017 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 37,6 mld RON, e 74,0% din cea a județului; firma medie facturează cu 17,2% peste media județului. Față de 2016, cifra de afaceri a crescut cu 17,0%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| JANKO DAM S.R.L. SRL | 46660706 | 4933 | 132.493 (2025) |
| SURA WELLNESS S.R.L. SRL | 48933977 | 9313 | 132.482 (2025) |
| C&L LAFADI S.R.L. SRL | 45987263 | 4616 | 132.470 (2025) |
| LUZMILA BISTRO SRL SRL | 36968777 | 5611 | 132.409 (2025) |
| DOREXIM CURIER S.R.L. SRL | 46138339 | 5320 | 132.409 (2025) |
| DZM TECH S.R.L. SRL | 52736280 | 6210 | 132.391 (2025) |
| REIDER IMPEX SRL SRL | 33262075 | 9313 | 132.378 (2025) |
| EURO DREAM BD S.R.L. SRL | 51734796 | 5320 | 132.354 (2025) |
| BARTIS CAR S.R.L. SRL | 41379778 | 4933 | 132.344 (2025) |
| BLACK TULIP GARDEN S.R.L. SRL | 41787173 | 4933 | 132.325 (2025) |
| SERENITY YOUTH S.R.L. SRL | 43465115 | 6820 | 132.306 (2025) |
| SMARTCONT SRL SRL | 14317840 | 6920 | 132.300 (2025) |
| SENSUM DESIGN SRL SRL | 18944958 | 7410 | 132.292 (2025) |
| MASTER SOUND MEDIA S.R.L. SRL | 46314656 | 9001 | 132.286 (2025) |
| BUSINESS INTERVENTION PRACTICES SRL SRL | 38042461 | 8559 | 132.240 (2025) |
| MIRACOLO IMPORT EXPORT SRL SRL | 3993464 | 4619 | 132.240 (2025) |
| BEST TRAD TRADUCERI INTERPRETARIAT SRL SRL | 27247470 | 7430 | 132.217 (2024) |
| YIN & IANC S.R.L. SRL | 49243045 | 4933 | 132.158 (2025) |
| CLINICA DE NUTRITIE SI REMODELARE S.R.L. SRL | 51055922 | 8699 | 132.125 (2025) |
| FORT PROIECTARE S.R.L. SRL | 38850203 | 7112 | 132.085 (2025) |
| ENY STYLE SECRET S.R.L. SRL | 37484732 | 9602 | 132.080 (2025) |
| VANDELAY TECHNOLOGIES S.R.L. SRL | 44914859 | 6202 | 132.064 (2022) |
| DORINVEST INC. S.R.L. SRL | 45326709 | 7020 | 132.000 (2025) |
| GAMA CONCEPT SRL SRL | 16917310 | 4673 | 131.990 (2025) |
| CHIS SPEDITION SRL SRL | 36743928 | 4933 | 131.973 (2025) |
| FESTIVAL MANAGEMENT SRL SRL | 35185238 | 5630 | 131.954 (2019) |
| MELANTHA RIDE S.R.L. SRL | 45274863 | 4933 | 131.931 (2025) |
| COCO RIDESHARE S.R.L. SRL | 51479006 | 4933 | 131.902 (2025) |
| SOLUTIICOMPLETEGSM S.R.L. SRL | 43454337 | 4742 | 131.901 (2025) |
| RUS ADRIAN DRIVE S.R.L. SRL | 45346668 | 4933 | 131.894 (2025) |
| SENTICOLIS S.R.L. SRL | 46024644 | 4712 | 131.851 (2025) |
| AURORA FILM STUDIO SRL SRL | 14755298 | 5911 | 131.815 (2025) |
| FINTEGRA S.R.L. SRL | 48951647 | 6920 | 131.785 (2025) |
| TRANSFER DATA SRL SRL | 208150 | 5520 | 131.771 (2025) |
| WATER BOYS S.R.L. SRL | 46774182 | 4322 | 131.764 (2025) |
| MIFDRIVERS S.R.L. SRL | 51063429 | 4933 | 131.724 (2025) |
| COLIN86 TAXI SRL SRL | 33522019 | 4933 | 131.702 (2025) |
| ACCOUNTING ET CETERA SRL SRL | 35428787 | 6920 | 131.692 (2025) |
| ANCON ENGINEERING S.R.L. SRL | 50425440 | 7112 | 131.666 (2025) |
| ADISBALAN S.R.L. SRL | 36175178 | 2562 | 131.650 (2021) |
| RAIDDURO LOGSERV S.R.L. SRL | 40257802 | 4619 | 131.644 (2025) |
| LAGOM STUDIO S.R.L. SRL | 43107940 | 8130 | 131.621 (2025) |
| MODERN APPLICATION CONSULTING S.R.L. SRL | 50597682 | 6202 | 131.620 (2025) |
| ALEGE CORECT PENTRU SĂNĂTATE S.R.L. SRL | 48339258 | 8699 | 131.600 (2025) |
| MD PETRE S.R.L. SRL | 48675649 | 4933 | 131.598 (2024) |
| ATM TOP INSTAL S.R.L. SRL | 43406739 | 4322 | 131.586 (2025) |
| DECODAN SERV SRL SRL | 32042101 | 4941 | 131.576 (2025) |
| ECOTERINST SRL SRL | 13014024 | 4322 | 131.539 (2025) |
| STARTMED SRL SRL | 18513831 | 4618 | 131.500 (2025) |
| TEFAS MEDPREVENT SRL SRL | 15481336 | 8622 | 131.500 (2025) |